Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Za promjenu, malo o nafti.

A za uvod jedan vic s ispita pravnika. Pita profesor studenta – što je to prevara. Student: To je kad vi mene srušite na ispitu. Profesor: Kako? Student: Tako što je prevara kad se iskoristi tuđe neznanje da bi mu se nanijela šteta!

U dugoročnoj prognozi kretanja cijene nafte postoje 4 ključna momenta. Jedan je upravo sada, drugi bi trebao uslijediti u kolovozu, treći u veljkači 2009 i konačni početkom travnja 2008. U te četiri točke može se očekivati značajnija korekcija cijene nafte.

Premda male vjerojatnosti, moguće je u narednim danima očekivati značajniju korekciju cijene nafte. Ukoliko do toga ne dođe (mala je vjerojatnost), za kolovoz je znatno veća vjerojatnost. Cijena nafte mogla bi pasti ispod 100 USD. I to neće biti kraj korekcije. Potom bi opet mogao uslijediti rast cijene nafte.

Sada mi se čini da je najizglednija konačna korekcije cijene nafte negdje za veljaču ili travanj 2009. Očekujem da bi tada cijena nafte mogla zaroniti do 70 USD.

U međuvremenu, mogući vrhovi ne bi trebali premašiti 150-160 USD.


sta se tice cijena nafte mislim da to ni sam svevisnji nezna kako bude se kretalo,a za vic Vam dajem stotku cistu ali bih Vas zamolio da vise ne pricate tuzne viceve(makar je dosta kvalitetna anegdota) zbog mene,jer Vam se ja vrlo lako uzivim u uloge iz viceva pa se uvijek sjetim sebe a roditelji su mi rekli da sam odvratan da samo razmisljam o sebi i da prekinem to raditi tako ako vec pricate viceve onda ispricajte molim Vas neki bezvezni kojeg cemo se nakon pola minute sjecati kao lanjskog snjega
unaprijed hvala
srdacno Vas pofuk

Matematika je konkretna i na njoj se zasniva TA koja u program ubacuje nekonkretne podatke,pa je i
rezultat samo mogućnost.Na našu burzu ne vrijede ista pravila kao na svjetskim burzama iako ne smijemo zanemariti,da sve ove analize koje prati veliki broj posjetilaca imaju utjecaja na donošenje
odluka o kupnji ili prodaji.Mene ne interesira Crobex ,nego samo moja dionica i u prvom redu FA.

Ali pokoji put i sam pokušavam biti Nostradamus.

I evo jednog predviđanja.
Neki bitni podaci iz svijeta:nafta nikada skuplja ,predviđanja da ide na 150 $
Izrael/Amerika/prijete ratom Iranu_izvoznik nafte
ratna prijetnja-a rezerve manje
nekome treba rezerva željeza,nekome treba rezerva žita-
svi nešto trebaju,a vremena sve manje

U ovom trenutku svjetska flota za suhe terete ima fantastično visoke vozarine,a već bi trebale i
padati,ali nikako da padnu.
Tankerske vozarine su 50 do 100% veće nego lani ,ali tu ima još prostora za rast iako bi sezonski
te vozarine trebale početi padati.

Moja predviđanja su da će u toku dva slijedeća mjeseca BDI rasti ili biti barem iste,a da će tankerske vozarine rasti još i više,ali u svakom slućaju biti će daleko više nego lani.

Dakle,naši brodari koji imaju značajni dio Crobexa će ga držati visoko.

ADRIS je debelo podcijenjen

INA sa krizom energenata vrijedi više

HT je podcijenjen P/e ispod 10

Banke iz Crobexa nisu otpisale imovinu,dapaće imaju povećanje brutto dobiti

Građevinari bi mogli zakukati.

Ako dođe do neselektivnog pada imamo izvrsnu priliku za konverziju i dodatnu zaradu.

Najveća šteta je što na našoj burzi nemamo profitabilnih poljoprivrednih proizvođaća.

Najveća opasnost prijeti nelikvidnim dionicama,a onima iz posebnog režima pokolj..Pazite! Prije nego se odlućite na prodaju ovih dionica najprije
proučite razloge zašto ste ih kupili i kolika im je vrijednost.Ovdje nemojte kapitalizirati veliki gubitak.Teško ćete ga nadoknaditi.Tu trebate biti strpljivi ,naročito,ako firma dobro radi i giba
naprijedi,a ne prijeti joj stećaj. Ne prodajite o,50 BV za 5BV.To vam je razlika samo 10 puta u
pokriću .A to vam TA neće pokazati.Odvest će vas na krivi put.


to je to što si ti ustvari nacrtao,ali s malim odmakom od apscise.mislim da je nebitna simetrala.simetrala je moguća samo na simetričnom trokutu.zato se i zove tako.na silazno ili uzlaznom tj.padajućem ili rastućem trokutu se simetrala ne može crtati.zato je rastući.kad bi se simetrala mogla ucrtati,bio bi simetrični.a nije.
u prilogu.

Nisam razumio što želiš reći, ali si na priloženim primjerima potvrdio ono što sam ja rekao o razlici između klinova i trokuta.

Ja ovu raspravu završavam. U prilogu je slika koja navodi razliku između navedenih formacija.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Matematika je konkretna i na njoj se zasniva TA koja u program ubacuje nekonkretne podatke,pa je i
rezultat samo mogućnost.Na našu burzu ne vrijede ista pravila kao na svjetskim burzama iako ne smijemo zanemariti,da sve ove analize koje prati veliki broj posjetilaca imaju utjecaja na donošenje
odluka o kupnji ili prodaji.Mene ne interesira Crobex ,nego samo moja dionica i u prvom redu FA.

Ali pokoji put i sam pokušavam biti Nostradamus.

I evo jednog predviđanja.
Neki bitni podaci iz svijeta:nafta nikada skuplja ,predviđanja da ide na 150 $
Izrael/Amerika/prijete ratom Iranu_izvoznik nafte
ratna prijetnja-a rezerve manje
nekome treba rezerva željeza,nekome treba rezerva žita-
svi nešto trebaju,a vremena sve manje

U ovom trenutku svjetska flota za suhe terete ima fantastično visoke vozarine,a već bi trebale i
padati,ali nikako da padnu.
Tankerske vozarine su 50 do 100% veće nego lani ,ali tu ima još prostora za rast iako bi sezonski
te vozarine trebale početi padati.

Moja predviđanja su da će u toku dva slijedeća mjeseca BDI rasti ili biti barem iste,a da će tankerske vozarine rasti još i više,ali u svakom slućaju biti će daleko više nego lani.

Dakle,naši brodari koji imaju značajni dio Crobexa će ga držati visoko.

ADRIS je debelo podcijenjen

INA sa krizom energenata vrijedi više

HT je podcijenjen P/e ispod 10

Banke iz Crobexa nisu otpisale imovinu,dapaće imaju povećanje brutto dobiti

Građevinari bi mogli zakukati.

Ako dođe do neselektivnog pada imamo izvrsnu priliku za konverziju i dodatnu zaradu.

Najveća šteta je što na našoj burzi nemamo profitabilnih poljoprivrednih proizvođaća.

Najveća opasnost prijeti nelikvidnim dionicama,a onima iz posebnog režima pokolj..Pazite! Prije nego se odlućite na prodaju ovih dionica najprije
proučite razloge zašto ste ih kupili i kolika im je vrijednost.Ovdje nemojte kapitalizirati veliki gubitak.Teško ćete ga nadoknaditi.Tu trebate biti strpljivi ,naročito,ako firma dobro radi i giba
naprijedi,a ne prijeti joj stećaj. Ne prodajite o,50 BV za 5BV.To vam je razlika samo 10 puta u
pokriću .A to vam TA neće pokazati.Odvest će vas na krivi put.


Dobar pristup, ali kriva tema, Lopina.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Evo jedne analize Vira

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Evo jedne analize Vira

Slično se može vidjeti na većini drugih likvidnih dionica, još predprošli tjedan gledajući graf crobexa i vire konkretno sam napisao da je korekcija neizbiježna i potrajat će još idući tjedan najmanje u to sam gotovo siguran. Index je bio malo preusijan po svim pokazateljima , sada je čista konsolidacija i uzimanje zraka za dalje. A vijesti se već sutra mogu preobraziti u optimistične pa u jednom danu se prognozira ujutro glad popodne blagostanje ovisno koga se pita.
Bit će zanimljivo vidjeti u idućim tjednima što nam se spreman, naravno nije ni najgori scenarij isključen ali za to dajem 1% šansi


Slično se može vidjeti na većini drugih likvidnih dionica, još predprošli tjedan gledajući graf crobexa i vire konkretno sam napisao da je korekcija neizbiježna i potrajat će još idući tjedan najmanje u to sam gotovo siguran.

Ipak je drukcije nego na Viru

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Prognoza za daljnjih koliko vam drago dana i koliko trebate. Dok god ne izađemo iz kanala nema bull trenda a ako nema bull trenda onda je na našu žalost onaj drugi u igri….

moram primjetiti da preciznijim (potpuno paralelnim) iscrtavanjem kanala na crobexu (zakjučne cijene) uočavamo da smo nakratko iskočili izvan njega (vrh 5).Zatim smo se korigirali na 38,2% retracementa kratkoročnog trenda C-5 (što po nekim TA teorijama sugerira nastavak trenda). Na grafu primjećujemo da u istoj točki (38,2% retr.) postoje još neki supporti :50% retracement (uzlaznog trenda); zraka 61,8% fibo.fana 2006-vrh 1; zraka 50% fibo.fana C-5; 50 SMA , od kojih smo se odbili i ponovo iskočili iz kanala.
Trenutno smo malo iznad gornje linije kanala zaključnih cijena, da li ćemo i ostati izvan…..?

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Vi uzimate zavrsne cijene ja uzimam BAR CHART iliti ga HLOC,knjiga preporuca HLOC ali daj boze da ste vi u pravu.

SAM PROTIV SVIH

pa ko se tu na ovakvom grafu može snać?! [huh]

Druga stvar kod proboja kanala mora doci do povecanja volumena i mora biti znacajnije probijen.

Trenutno kakva je sada situacija to se moze dogoditi ako se INA bude preuzimala.Ostale fundamentalne vijesti trenutno nam ne idu na ruku.

SAM PROTIV SVIH

Evo slike kanala sa Fibonaccijem
potpora 3750,3200,2680
otpori 4400 i gornja linija kanala

Ako bi probili gornju liniju trenda kanala rast do 4400 onda korekcija pa nakon nje proboj linije 4400

Ako se nastavimo kretati u kanalu prvo pad na 3750 pa opet pokusaj proboja gornje linije jer ce se i ona spustiti i biti ce tada oko 3900-3850,a ako ne dodje do uspjesnog proboja povratak na 3200

Mislim da je ovo dosta konkretna prognoza u oba pravca svoje misljenje gdje ce u pozitivu ili negativu necu izreci da nebi utjecao na nikoga bilo pozitivno ili negativno.Svako ima svoju glavu pa nek razmisli.

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close