Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


krpa, 08.06.2008. u 01:59
vlad1111 |

Ne obadavaj floskule na tvoj jezik rečeno
[/quote]

Čaruga, očito nisi pratio od početka.
Ako si dioničar ingre, vjeruj mi, ovaj put bi i ti volio da sam ja u pravu…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Kolege meni se čini da što se s TA strane tiče trokutastu zastavicu, gotovo simetričan rast nakon toga formiranje simetričnog trokuta uz mali promet što je još uvijek u tijeku i nakon toga će biti vjerojatno rast uz povećani volumen.
Raste nafta vijesti u petak loše, ali zar se nama već nije desilo mnogo toga lošeg i zar već nije bio skoro slom burze bez osobitog razloga. Mislim da je dosta papira u čvrstim rukama i da je tržište loše vijesti već odavno apsorbiralo. Ne bi bilo loše proučiti fenomen¨˝ fait accompli˝ dakle kada svi očekuju pad desi se upravo obrnuto.
Ukratko idući tjedan očekujem niozak promet lagani pad a vrlo skoro rast do najmanje 4300.
Što se nafte tiče, mislim da to odgovara crobexu na 5400 to je obična špekulativno napuhana balončina i ništa drugo, poznajem ljude iz naftne branše i glupost je da je nema ili uskoro neće biti dovoljno. Amerikanci se zbog svoje pohlepe stvarno mogu uništiti ali to s nama nema pak nikakve veze.

Che, slazem se s tobom. Mislim da kod nas fondovi određuju Crobex i jedino oni mogu dizati i spustati index kako zele. Ako se budu puno zahebavali, oni su ti koji prvi pucaju. Onda puca politika, jer puknu li oni zna se na koga ce ljudi prvo prstom pokazati. Nakon toga ni mirovincima nece biti ugodno. Jer takav ponor prouzrocio bi takav pad cijena dionica da bi jedan prosječan investicijski fond sa zapadnih tržišta mogao kupiti pola hrvatskih firmi. Zapravo, ovaj scenario s kanalom koji je Geronimo dao bio bi vrlo vjerojatan da nije ovih financijsko-političkih konotacija. No, zivi bili, pa vidjeli.

nisam bob, ali dylan ...


prognoza za narednih 4-5 dana:

1. najizglednije (procjena-80% vjerojatnosti realizacije): oscilacije grobija između 3800-3950 unutar simetričnog trokuta.

2. manje izgledno (vjerojatnost ca 20%)- trokut "izduši" i dođe do pada prema 3700.
u tom slučaju na putu prema 3700 gotovo sigurno će se formirati silazni klin.
ovo ukazuje na, barem početni, sigurni odbijanac od snažne potpore na 3700.

S obzirom na vremensko trajanje simetričnog trokuta kojeg si nacrtao, a i zbog toga što još ne postoje dvije čvrste točke donje linije trenda (osim iskustveno), za mene je veća vjerojatnost razvoj silaznog klina.

Postoji i treća varijanta (najmanje izgledna i najmanje povoljna za one koji su većinom u dionicama), a to je razvoj silaznog trokuta.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



pojašnjenje…

Ajmo to razjasnit do kraja.
Ako su ono klinovi, što su onda ove dvije formacije označene upitnikom?
Slobodno ucrtaj i simetrale.

[/quote]

to je to što si ti ustvari nacrtao,ali s malim odmakom od apscise.mislim da je nebitna simetrala.simetrala je moguća samo na simetričnom trokutu.zato se i zove tako.na silazno ili uzlaznom tj.padajućem ili rastućem trokutu se simetrala ne može crtati.zato je rastući.kad bi se simetrala mogla ucrtati,bio bi simetrični.a nije.
u prilogu.

ČARUGA, 08.06.2008. u 02:30
krpa

Nisam na tebe mislio.

Bilo je s drugih strana učestalih provokacija.

N.Š.Z

Ingra mi je odlična firma no preprevrtljiva dionica da bih se usudio boriti s njom.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

prilog trokuta

klinovi

Prognoza za daljnjih koliko vam drago dana i koliko trebate. Dok god ne izađemo iz kanala nema bull trenda a ako nema bull trenda onda je na našu žalost onaj drugi u igri.Kanal na Croxsu traje od 5 mjeseca 2007 a na Crobexu od 11 mjeseca što duži kanal to gore po nas, ali kada ga se probije sljedi veliki rast.Što duži kanal, postaje glavni u gledanju TA a trokuti i klinovi samo trenutno služe da vidimo gdje ćemo završiti u kanalu.

Scenarij 1 probijanje gornje linije trenda kanala u vrlo kratkom vremenu(teško fundamentalno ne mamo zašto)Osim ako INA bude prodana OMV za CASH-RA
Scenarij 2 pad do donje crte kanala po TA moguć ali osobno baš zbog Fundamenata nevjerujem u tu varijantu(ali ako fondovi loše stoje onda moguće,zbog toga što nema likvidnosti na burzi ilitiga BF,Radnici i ostala socijala koju naš premijer rješava preko burze i isisava likvidnost fondovima ))
Scenarij 3 pad do sredine kanala i onda nakon toga proboj gornje linije trenda(srednjoročni scenarij)
Najvjerojatnija opcija za sada

Savijet pratiti situaciju TA fundamentalne vijesti ,pratiti situaciju koliko fondovi imaju novca.

SAM PROTIV SVIH

INGR-a na 61.8 velikom fibonacciu i na 38.2 kratkom (zadnji rast), smanjenje prometa.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Eh da mali dioničari, zaboravio sam reći, sasvim sigurno neće ni dizati ni spuštati index, mogu ga slijediti i to je sve.
Slijedite trendove i to je sva mudrost na burzi, a ja ne vidim bar još ne da se trend okrenuo na dolje

Evo i objasnjenje prikazano na grafu, znaci neuspjesan proboj prijasnjeg high i novi low. Naravno, potrebna je potvrda presjecanjem naznacene linije.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Che, slazem se s tobom. Mislim da kod nas fondovi određuju Crobex i jedino oni mogu dizati i spustati index kako zele. Ako se budu puno zahebavali, oni su ti koji prvi pucaju. Onda puca politika, jer puknu li oni zna se na koga ce ljudi prvo prstom pokazati. Nakon toga ni mirovincima nece biti ugodno. Jer takav ponor prouzrocio bi takav pad cijena dionica da bi jedan prosječan investicijski fond sa zapadnih tržišta mogao kupiti pola hrvatskih firmi. Zapravo, ovaj scenario s kanalom koji je Geronimo dao bio bi vrlo vjerojatan da nije ovih financijsko-političkih konotacija. No, zivi bili, pa vidjeli.

Vjeruj mi, danas fondovi imaju više razloga za spuštanje Crobexa ispod 3000 upravo zbog krize u svijetu, pod izlikom, treba nam novac.
U krizama , puno je malih dioničara ostalo bez novaca, upravo baš zbog takvih velikih povlačenja.
Vidjet ćemo. (ispričavam se što ovo nije TA)

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Za promjenu, malo o nafti.

A za uvod jedan vic s ispita pravnika. Pita profesor studenta – što je to prevara. Student: To je kad vi mene srušite na ispitu. Profesor: Kako? Student: Tako što je prevara kad se iskoristi tuđe neznanje da bi mu se nanijela šteta!

U dugoročnoj prognozi kretanja cijene nafte postoje 4 ključna momenta. Jedan je upravo sada, drugi bi trebao uslijediti u kolovozu, treći u veljkači 2009 i konačni početkom travnja 2008. U te četiri točke može se očekivati značajnija korekcija cijene nafte.

Premda male vjerojatnosti, moguće je u narednim danima očekivati značajniju korekciju cijene nafte. Ukoliko do toga ne dođe (mala je vjerojatnost), za kolovoz je znatno veća vjerojatnost. Cijena nafte mogla bi pasti ispod 100 USD. I to neće biti kraj korekcije. Potom bi opet mogao uslijediti rast cijene nafte.

Sada mi se čini da je najizglednija konačna korekcije cijene nafte negdje za veljaču ili travanj 2009. Očekujem da bi tada cijena nafte mogla zaroniti do 70 USD.

U međuvremenu, mogući vrhovi ne bi trebali premašiti 150-160 USD.

New Report

Close