Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vlad111, da li još uvijek postoji mogućnost formiranja H&S i pada na minimalno 3200?

nemam me cili dan..
i sada moram odmah gibat.

odgovor je, da.
pa ništa se nije promijenilo: još uvijek se može formirati desno rame, u rasponu između ca 3900 i ca 4200 pri malom volumenu (manjem od 80 milja). čak i uz prethodan mogući manji zaron ispod 3900 (ali i iznad 3800-jučer postano).

generalno, ne bismo se trebali zanositi: razina grobija od 3600-4000 je realna.
treba pokušati jahati na valovima i iskoristiti razdoblja podcijenjenosti za povoljnu kupnju, a precijenjenosti za barem djelomičan izlazak iz dionica.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Uf daj malo pojasni što očekuješ teško se snalaziti na ovako iscrtanom grafu (bar ja)…

očekivanja su nam svima ista, samo nam se market tajminzi malo razlikuju [wink]…nemam za dodati ništa povrh iznesenog sažetka na linku

Kad vidim crveno pretvaram se u bika




grobi- detaljnije nego jutros

A sta cemo sa kanalom
[/quote]

meni equidistant channel od 5. mj. 2007. prikazuje bitno drugačiju situaciju (plava boja), a nekako mi je trenutno značajniji onaj od 11.mj. 2007. (točka A)
da se ne ponavljam, više o slici koga zanima na linku

Vaš link
[/quote]

Kanal iz 5 mjeseca nije od CROBEXA već od Indexa CROXA koji se koristi za naše dionice na stranim burzama

SAM PROTIV SVIH



Kolege meni se čini da što se s TA strane tiče trokutastu zastavicu, gotovo simetričan rast nakon toga formiranje simetričnog trokuta uz mali promet što je još uvijek u tijeku i nakon toga će biti vjerojatno rast uz povećani volumen.
Raste nafta vijesti u petak loše, ali zar se nama već nije desilo mnogo toga lošeg i zar već nije bio skoro slom burze bez osobitog razloga. Mislim da je dosta papira u čvrstim rukama i da je tržište loše vijesti već odavno apsorbiralo. Ne bi bilo loše proučiti fenomen¨˝ fait accompli˝ dakle kada svi očekuju pad desi se upravo obrnuto.
Ukratko idući tjedan očekujem niozak promet lagani pad a vrlo skoro rast do najmanje 4300.
Što se nafte tiče, mislim da to odgovara crobexu na 5400 to je obična špekulativno napuhana balončina i ništa drugo, poznajem ljude iz naftne branše i glupost je da je nema ili uskoro neće biti dovoljno. Amerikanci se zbog svoje pohlepe stvarno mogu uništiti ali to s nama nema pak nikakve veze.

Dragi kolega, ovo što ste rekli niste podkrijepili pomoću TA nedo onako iz sentimenta kako se osjećate.
I ja bih volio da ponovo počnemo rasti, ali mislim da vaš scenario do 4300 uskoro nećemo vidjeti.
Opet postavljam pitanje. Tko će dizati Crobex? MALI dioničari, malo vjerojatno.
VELIKI institucionalni, vrlo vjerojatno, ali kad se ukrcaju po nižim cjenama, jer ulazak velikog kapitala radi dizanja Crobexa imaju koristi mali ulagači koji bi se iskrcali na višim cijenama.
Pitanje je da li će fondovi napraviti malima takvu uslugu.

Eto to je drugo razmišljanje i tako ja gledam.
[/quote]

Nažalost imam problema s softwearom pa ne mogu crtati po grafovima (isprintam ih), ali vlad111 je postao jedan dobar graf s bloomberga čini mi se gdje je primijetio simetrični trokut, međutim ako malo proučiš tehničku analizu od murphya onda ćeš vidjeti da kretanje crobexa od 3250 do sada mogu reći školski ocrtava obrazac trokutaste zastavice, doduše da bi obrazac bio potpun i potvrđen mora doći do proboja što još nije slučaj kod nas, no vidjet ćemo u idućim tjednima da li će to biti to.
Što se tiče dizanja crobexa, ima ga tko dignuti ne brini i to kao od šale kada za to dođe vrijeme, bolje je da postaviš pitanje što će biti poslije toga, ja očekujem jaču korekciju nakon toga a za sada smo još u uzlaznom trendu a ovi mi više liči na konsolidaciju crobexa. U svakom slučaju nakrcao sam se dionicama 100% na razinama 3300-3600 i ne mislim ništa prodavati prije nego crobi dođe do bar 4500 a vjerujem da nećemo čekati dulje od 3 mjeseca do te razine.
U svakom slučaju sentiment krda što se može iščitati po forumu je u strahu i mnogi će prodati u ponedjeljak, ja sigurno neću pa vrijeme će pokazati da li je krdo bilo u pravu. Za koji tjedan se možemo podsjetiti na ovo pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu

Eh da mali dioničari, zaboravio sam reći, sasvim sigurno neće ni dizati ni spuštati index, mogu ga slijediti i to je sve.
Slijedite trendove i to je sva mudrost na burzi, a ja ne vidim bar još ne da se trend okrenuo na dolje

grobi-podsjetnik

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

prognoza za narednih 4-5 dana:

1. najizglednije (procjena-80% vjerojatnosti realizacije): oscilacije grobija između 3800-3950 unutar simetričnog trokuta.
prije konačnog proboja trokuta, vjerojatan je zaron ispod 3900 (ali iznad 3800),
dakle, proboj (na grafu zelenog) trokuta prema gore je, barem mi se tako čini, najizgledniji.

u slučaju proboja trokuta (nakon 4-5 dana), gledat će se formacije koje nastaju nakon toga (naročito klinovi i eventualni novi h&s) uvažavajući otpor na ca 4250.

2. manje izgledno (vjerojatnost ca 20%)- trokut "izduši" i dođe do pada prema 3700.
u tom slučaju na putu prema 3700 gotovo sigurno će se formirati silazni klin.
ovo ukazuje na, barem početni, sigurni odbijanac od snažne potpore na 3700.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


klingra- mogući futur

Onakav crni klin, kako ga ti predviđaš, ipak je uzlazni trokut…

[/quote]
nije, nije…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ČARUGA, 08.06.2008. u 01:18
vlad1111 |

Ne obadavaj floskule na tvoj jezik rečeno

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

pojašnjenje…

@ čaruga

ma viruj mi, krpa je gud gaj i želim mu pojasnit barem ono što sam uvidio da djeluje.
pozdrav!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

vlad,šta si ti sad dobio ucrtavanjem ljubičastih crta gore po njegovim trokutima i dopisivanjem "klin"?
ne kužim.šta si htio reći?

klin valjda mora biti tj.obje njegove stranice ispod ili iznad apscise tj horizontale (tako je kolega krpa priložio) dok kod uzlaznog trokuta gornja stranica je s gornju stranu apscise,a kod silaznog trokuta je donja stranica s donju strane apscise.u školi TO-One su te stranice (podebljane) trokuta podudarne s apscisama.to je poanta i razlika…mislim,gdje su stranice u odnosu na apscise.dok si ti vjerojatno ukazivao na kut…uži ili širi.jel da?ili?


pojašnjenje…

Ajmo to razjasnit do kraja.
Ako su ono klinovi, što su onda ove dvije formacije označene upitnikom?
Slobodno ucrtaj i simetrale.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

New Report

Close