Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala, Che, na iscrpnom odgovoru. Tim vise sto sam pitao Vlada. Mislim kako razmisljamo slicno. Malo mi je nelagodno gledati kako raste, a ne znati nista – samo pretpostavljati. Po TA mislim da je vec danas trebala ici u laganu korekciju, ali ocito su ocekivanja dobrih korporativnih vijesti prilicno velika. Kvragu, na ovako plitkoj burzi svaka prica (pa i ona bapska) moze dionicu lansirati i unistiti.

nisam bob, ali dylan ...


samo za barona

Hvala kolega. Ali ne vidimo krivulju MACD.
Da ju vidimo, shvatili bi da je veliki SELL signal na njemu.
No to ne znači da će sutra odmah roknut dolje. To se dešava polako, tjednima.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7



samo za barona

Hvala kolega. Ali ne vidimo krivulju MACD.
Da ju vidimo, shvatili bi da je veliki SELL signal na njemu.
No to ne znači da će sutra odmah roknut dolje. To se dešava polako, tjednima
.[/b]
[/quote]

I tako prođe tjedan, pa dva, pa …, i onda tržište što je normalno padne malo i svi zadovoljni.

Ti jer je palo i konačno si došao na svoje, mi ostali također, jer odradili smo desetak-dvadesetak dana rasta, porfelj je malo veći, možda nešto shortamo, kapitaliziramo, svi zadovoljni.

Konačno, ja i ti da očekujemo isti ishod.

A glede MACD, na znam što to gledaš, ali u tim tjednim, još će najmanje jedan put presjeć, samo ne u smjeru koji ti očekuješ. Hoćeš li tada kupovat? Još nisi naučio da u ovim uvjetima macd kasni.

A SELL signal na oscilatoru koji rani dva – tri tjedna, e taj mi je potreban za trgovanje.

Hvala kolega. Ali ne vidimo krivulju MACD.
Da ju vidimo, shvatili bi da je veliki SELL signal na njemu.
No to ne znači da će sutra odmah roknut dolje. To se dešava polako, tjednima.

evo ti ga, pa ga gledaj….[undecid]…prije ćeš spoznati da ti MACD koristi u jakom trendu, dok u sideways marketu i slabom trendu nema od njega koristi

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Evo Hrvatska na putu ka EU bez prepreka, u 5. brzini ka EU, još potvrđen trend, dont sell in may, ove godine ne vrijedi, biti će zanimljivo idućih dana, …

Tko je prodao, … [cry]

pozdrav
evo uspio sam skinut i nase dionice u metastock
jel ima netko malo iskusniji u TA da nam komentira atpl

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo


pozdrav
evo uspio sam skinut i nase dionice u metastock
jel ima netko malo iskusniji u TA da nam komentira atpl

Gdje se mogu skinuti nase dionice u metastock.

Hvala.

sa zse al ih moras uredit

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

Evo malo analize, da se ne busaju ovi u prsa da nema SELL signala na RSI-u i MACD-u.
No nikad se ne zna, borba još traje.


@ashrak

Kolega, medvjedi skaču kroz prozor. [wink]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Evo malo analize, da se ne busaju ovi u prsa da nema SELL signala na RSI-u i MACD-u.
No nikad se ne zna, borba još traje.


@ashrak

Kolega, medvjedi skaču kroz prozor. [wink]

pogledaj npr. ATPL kad se pojavio točno sell signal, koliko je npr. MACD kasnio za padom cijene. Pa ovaj tvoj sell signal se dogodio prije nekoliko dana… Valjda bi trebalo reći što će se događati sutra i sljedećih dana… [wink]


Evo malo analize, da se ne busaju ovi u prsa da nema SELL signala na RSI-u i MACD-u.
No nikad se ne zna, borba još traje.


@ashrak

Kolega, medvjedi skaču kroz prozor. [wink]

Ajme macd, ajme RSI! Brrr, već sam tajnici poručio da sutra čvrsto zatvori prozore ureda!

Sada ozbiljno. Izreka stoji.

Nego, jesi li ikada razmislio malo o sadržaju te poruke u smislu TA. Ako nisi učini to sada i njenu poantu pokušaj primjeniti na naše tržište zadnjih tjedan – dva.

Upravo radi navedenoga, uvjeren sam da sam uzalud zvao tajnicu. Ali opreza nikad dosta.

Nego za MACD I ATPL. Prvo, nisam uvjeren u točnost abacusovih grafova, jer u cijenovnu liniju unose i dane kada burza nije radila zbog čega dolazi do pogrešnog izračuna.

Pogledaj graf koji je postao dacula ili pogledaj graf na blooombergu i vidjet ćeš da je MACD okrenuo prema gore. Evo predviđanje da će macd presjeći prema gore danas – sutra. Da li je to po tebi buy signal?

Shvati da u ovim uvjetima macd kasni i generira lažne signale u slučaju horizontalnog kretanja.

I ne zaboravi drugi dio svoje izreke; Bikovi idu stepenicama.

Ma sad su i grafovi netočni, Abaccus analizu bi trebalo ukloniti.[wink]
Vjeruj mi, da sam pratio uvijek Abacusove grafove, bio bi dana bogataš.
Jesi li primetio križanje SMA 9 i SMA 14 koji isto točno tako prikazuju SELL signal.
I to je krivo?
A sad će darko09 reći, prekrižila se SMA 50 sa SMA 100.
Ja govorim o mjesečnim valovima. Slijedećih mjesec dana.
Za dalje me briga.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

New Report

Close