Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


quote=*bingo*]


Baron, sve u redu, ali fali ti 1 dan trgovanja.

Nemojte pričati da vam nisam rekao.

[/quote]

Bull trap
[/quote]

Oscilatori – obično daju kasne signale, npr. Baronov obožavani MACD u našem slučaju presjeka tek nakon 4-5 dana pada. Prate cijenu. Pri tom RSI i CCI daleko ispod prekupljenog područja, okreću prema gore. Stohastik ispod 20, okreće prema gore. Miško, pojasnio. Ipak, nepouzdani ukoliko na tržištu ne postoji dugo izraženi trend. Biti na oprezu.

Bull trap – moguće, ukoliko ovih par dana nije bio Bear trap.

I dalje igramo igru otpor – potpora, slijedeći kako kaže Vlad cca 3.950 ili …

[/quote]

Pogledajte si malo grafove kretanja marketa. Ovo je danas bio tek prvi otpor na prvoj stepenici prema dolje. A možda i griješim.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Ako RSI promjeni smjer za jedan da to ništa ne znači.
MACD indikator je rekao SELL i to je to. Osim ako se ponovo ne prekriži, a to teško.

meni ovi oscilatori na ATPL izgledaju ko da ide prema gore, zar se nije okrenuo fast?

e barone moj pa ti si sebi dao autogol. 50-dnevni prosjek će očito uskoro presiječi 100 dnevni na tvom grafu što je naznaka promjene dugoročnog trenda koji bi po tome bio up, isto kako kad ga je presjekao na dolje bilo je prekasno s prodajom. ovaj put bi nekima moglo biti prekasno s kupnjom… ako sutra u americi bude plus od +0,5% na s&p mislim da bi to značilo da je ovo bila kraća korekcija, a ne dugoročni trend. još samo da dax ode iznad 7000…


gostiju na forumu:41000
napeto.

u cijelom danu….
baš i nije napeto…
ali otprilike prosječno na dnevnoj bazi za ovaj forum…

DOKUP!

ako se netko bavi ingrom ovo izgleda obečavajuće

Barone, tvrdiš da si profitirao, a svi dobro znamo da si prodavao na 3200 i kupovao na 4100.

Drugo, svi grafovi koje si stavio na ATPL daju buy signal.

Treće, daj čovječe od 100 postanja dnevno izgubit ćeš duševno zdravlje. Pusti burzu malo na miru i izađi malo van iz stana, rekao sam ti već 10 puta.

Btw primjetio sam da svijeće na svim dionicama koje pratim daju bull signal [thumbsup]


Iskeno, umorna sam od ovog tržišta.

nemoj odustati [smiley]

Pozor, početnik na djelu.
Jel ovo negativna divergencija?
Ja sam zaključio da je macd formirao lower low, a histogram lower high kod zadnjeg rasta, kolko je to točno i gdje su greške, hvala.

Danas pametni zatvaraju pozicije.

[url]http://[/url]

Jedna losa stvar u svemu ovome je ta sto su mali igrači masovno poceli ulagat prema TA… Fondovi vole kada znaju kakvu igru igraju protivnici… [shocked]



@Sisoje

Evo ti kolega malo ATPL


@dixi

Ako RSI promjeni smjer za jedan da to ništa ne znači.
MACD indikator je rekao SELL i to je to. Osim ako se ponovo ne prekriži, a to teško.

kolega… ako vec drukate na dolje (što ne znači da se neće ostvariti) i selektivno postate oscilatore, dajte se onda bar potrudite postat odgovarajuće gradikone koji podupiru vašu tezu…

kod grafa sa ATPL + williams % ja bi prije označio SELL na vrhu grafa a BUY na dnu pošto se vrijednosti od -20 do 0 tumače se kao overbought područje dok se vrijednosti od -80 do -100 tumače se kao oversold područje, što ne mora nužno značiti i ‘sell’ ili ‘buy’ signale…


Pozor, početnik na djelu.
Jel ovo negativna divergencija?
Ja sam zaključio da je macd formirao lower low, a histogram lower high kod zadnjeg rasta, kolko je to točno i gdje su greške, hvala.

ne znam stavit privitak
pokušat ću ovak
http://img147.imageshack.us/img147/16/ledoad1.jpg

New Report

Close