Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Halo drugari, ja ovđe ništa ne razumem ove vaše crtarije, jedino sam shvatio da je Vlad111 mnogo učen čovek. Pa bi me zanimalo ako bi mogao da malo pogleda ove moje lađare, Atlantsku i Uljanik plovidbu.

Unapred hvala!

Mnogi forumaši imaju multinickove, a samo ja Sisoje imam, bre, multiforumaše

Nemojte pričati da vam nisam rekao.

[/quote]
Barone, S & P 500 kaže da ipak možeš privremeno nešto kupiti, možda ti se i ne zgrije a već moraš prodati,http://finance.yahoo.com/q/ta?s=%5EGSPC&t=1d&l=on&z=m&q=l&p=m200,b,e200,v,e50&a=r14,m26-12-9,w14&c= ali u tome i je čar ove igre.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

dixi, 27.05.2008. u 21:56
adrianna
stotka mora pasti…što bi značilo ?

100 SMA – očekujem da je probijemo u petom pokušaju

dixi, 27.05.2008. u 21:56
Baron
Odbili smo se od SMA 50 i od RSI 50, ali misliš li da ovo križanje MACD grafa i već 4 dan SELL signal, ne znači ništa?

odbijanje 50 SMA – buy
RSI – promijenio smjer ( buy)
"križanje MACD" – mogući sell, a moguće da se odbije od indikatora .

Znači, moguće su razne interpretacije, uglavnom subjektivne [wink]

Kad vidim crveno pretvaram se u bika



@kuna94
– to je ručni rad

Zgodan rr.Sejva sam ga, dobro će doći.100% od mene.Fool cool.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Po oscilatorima koji su se prikazali na Crobexovom kretanju, nema šanse da kupim bilo šta.
Držao sam se uvijek osnova i profitirao sam. Kad sam filozofirao, pušio sam.

Ma lijepo i jasno meni to izgleda, ali budući da je stvar percepcije, mislim da bi Von Braun sada za isti onaj desni crveni krug na stochasticu napisao napomenu kako se ubrzo očekuje da K presiječe D od dolje prema gore?!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

@Sisoje
Evo ti kolega malo ATPL


@dixi

Ako RSI promjeni smjer za jedan da to ništa ne znači.
MACD indikator je rekao SELL i to je to. Osim ako se ponovo ne prekriži, a to teško.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Baron imas dobre analize. Situacija jos nije cista i prije cemo padat nego rast. Pad nikad nije ravna crta uvijek ima ovakvih skokova. U SAD-u smo se danas odbili od potpore na 1375 (S&P500) ali ta razina (1375) po meni ce sutra biti probijena.

nisam na forumu ovih par dana.
prema otvaranju, zatvaranju i volumenu može se očekivati hod prema 3900.
(naravno, ako neki jači igrači ne lupe koordinirano po bidu.
tek toliko da ne bude kako se očekuje.)

potom lupamo u 3900.
ova razina se već i ranije definirala kao snažan otpor.
u hodu s 4200 na 3750 dodatno je ojačana: sada je 3900 točno na 1/3 povratka od 3750 prema nedavnom relativnom maksimumu (4200).

zato bi se, i u glavama malih igrača, i u glavama velikih njuški, oko 3900-3950 mogao stvoriti otpor i sell signal.

bit će napeto.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

gostiju na forumu:41000
napeto.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vlad1111 mislim da si sa ovim postom napokon pogodio razvoj dogadjaja sutra. Jaca potpora je tek na 3650-3700.

quote=*bingo*]



Baron, sve u redu, ali fali ti 1 dan trgovanja.

Nemojte pričati da vam nisam rekao.

[/quote]

Bull trap
[/quote]

Oscilatori – obično daju kasne signale, npr. Baronov obožavani MACD u našem slučaju presjeka tek nakon 4-5 dana pada. Prate cijenu. Pri tom RSI i CCI daleko ispod prekupljenog područja, okreću prema gore. Stohastik ispod 20, okreće prema gore. Miško, pojasnio. Ipak, nepouzdani ukoliko na tržištu ne postoji dugo izraženi trend. Biti na oprezu.

Bull trap – moguće, ukoliko ovih par dana nije bio Bear trap.

I dalje igramo igru otpor – potpora, slijedeći kako kaže Vlad cca 3.950 ili …

Iskeno, umorna sam od ovog tržišta.

New Report

Close