Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


crobex zadnje dvije godine [smiley]

Meni do sada najprivlačniji grafikon. Prvo pomični prosjeci, ako se ne varam, te određivanje trenda. Početnik sam, no čini mi se da je prije svega bitno odrediti trend i njegovu vremensku odrednicu (kratkoročni, srednjeročni, dugoročni), a tek tada poznavajući ovu osnovnu informaciju koristiti alate.
Neki govore da je Crobex dosegao dno i formirao glava/ramena obrat, dakle više se ne nalazimo u silaznom trendu ( srednjeročno govoreći). Problem je što se nalazimo u začaranom krugu pitanja: koji je ovo trend?
Silan rast indeksa pokazuje da postoje uvijek kupci koji su spremni dati više, kada oni iscrpe svoje budžete cijena kreće dolje, zaustavlja se na onoj vrijednosti na kojoj se nalazi kritična količina kupljenih dionica.
Za mene nema dileme, nalazimo se još uvijek u intenzivnom rastućem trendu (srednjoročno), koliko je CCI i RSI u ovoj situaciji efikasan, ne znam.

Moto Nautilusa: MOBILIS IN MOBILI

@savage
ma iskreno mislim da se neki djelovi tehničke malo teže mogu upotrebljavati u našem slučaju (tipa klin, rast ili pad u 5 valova i sl.) jer smo još nerazvijeno tržište gdje kao što smo vidli samo jedan mirovinac može uzrokovati pad od 5 i više %[/i]

bas je u ovome i cijela sustina naseg trzista u zadnjih par mjeseci. mirovinci su “shvatili” koju moc imaju i kakve su posljedice neopreznosti.

ova pravila iz tehnicke analize vrijede za svako trziste i sto ih vise ljudi upotrebljava na odredenom trzistu to je njihova tocnost veca.
na taj nacin oni koji znaju pravila manje grijese i vise zaraduju…

ja mislim da ce u buducnosti mirovinci itekako paziti da se ponasaju po ovim pravilima i da se vise nece zaletavati u neizvjesnost…..

1. trend je uvijek gazda.

ali, kako ga definirati u trenucima uzleta grobija od ca 1000 bodova u mjesec dana:
korekcijom straobale od 2200 bodova u 3 mjeseca ili
novim srednjoročnim trendom?

tu ne bi trebalo dilemiti:

macd buy signal + odskok grobija za ca 4% od dna= globalni moment kupnje (za tržište)
individualni signali se traže drugačije…

2. oscilatori dionica- upotrebljavati u suglasju s trendom

3. formacije dionica, otpori, potpore- kombinirati s oscilatorima.
oscilatori su jači od formacija: veliki broj oscilatora uzima u obzir dnevne hloc-ove i daje im različite
pondere (ovisno o vremenskoj udaljenosti).
formacije uzimaju u obzir samo hl vrijednosti.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

sloboda bez oboda (na 4250-4300)?
moguće, ali teško.
klin se klinom izbio,
al’ se obod zbio.
na 4250-4300.

zbio:
-dobro postavio
– a time i već desio (zbio).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


vlad1111: ” ovaj klin, postan 13.05, smo probili na “krivu “stranu. tu također nema brojke 3850. ” ma iskreno mislim da se neki djelovi tehničke malo teže mogu upotrebljavati u našem slučaju (tipa klin, rast ili pad u 5 valova i sl.) jer smo još nerazvijeno tržište gdje kao što smo vidli samo jedan mirovinac može uzrokovati pad od 5 i više %. puno je jednostavnije i lakše gledati razine otpora i to više pojedinih dionica nego samog crobexa, te recimo 10-20-50-100 dnevne prosjeke istog koji mogu ukazati na promjenu dugoročnog trenda. p.s. vidim da si postao “anomaliju” klina. upravo o tome govorim – klin nije ni “napravljen” kako spada, pa je jako upitno uopće govoriti o klinu prema gore. hoće li taj klin prema gore napraviti “anomaliju” pa dođi do 5000 nakon čega će pasti. to onda dragi ljudi – nije klin nego dvije crte koje se netko trudio spojit ali nije uspio.

“Anomalija” probijanja klina nije nista drugo nego korupcija i insajd par mocnijih “znalaca” koji su znali za margine u vecim bankama. Isti su lako probili klin na bidu u trenucima kada je cijelo trziste stenjalo i nakupovali se na najnizim cijenama u 2008. Bravo majstori! [angry]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


“Anomalija” probijanja klina nije nista drugo nego korupcija i insajd par mocnijih “znalaca” koji su znali za margine u vecim bankama. Isti su lako probili klin na bidu u trenucima kada je cijelo trziste stenjalo i nakupovali se na najnizim cijenama u 2008. Bravo majstori! [angry]

moguće.
zato TA nije i ne može biti potpuno egzaktna.
ali ju nije moguće ni potpuno zaobići.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Tko kaže da su to najniže cijene u 2008? [smiley][tongue]

I love the Smell of Profits in the Morning

Savage:

vlad1111: ” ovaj klin, postan 13.05, smo probili na “krivu “stranu. tu također nema brojke 3850. ” ma iskreno mislim da se neki djelovi tehničke malo teže mogu upotrebljavati u našem slučaju (tipa klin, rast ili pad u 5 valova i sl.) jer smo još nerazvijeno tržište gdje kao što smo vidli samo jedan mirovinac može uzrokovati pad od 5 i više %. puno je jednostavnije i lakše gledati razine otpora i to više pojedinih dionica nego samog crobexa, te recimo 10-20-50-100 dnevne prosjeke istog koji mogu ukazati na promjenu dugoročnog trenda. p.s. vidim da si postao “anomaliju” klina. upravo o tome govorim – klin nije ni “napravljen” kako spada, pa je jako upitno uopće govoriti o klinu prema gore. hoće li taj klin prema gore napraviti “anomaliju” pa dođi do 5000 nakon čega će pasti. to onda dragi ljudi – nije klin nego dvije crte koje se netko trudio spojit ali nije uspio.

“Anomalija” probijanja klina nije nista drugo nego korupcija i insajd par mocnijih “znalaca” koji su znali za margine u vecim bankama. Isti su lako probili klin na bidu u trenucima kada je cijelo trziste stenjalo i nakupovali se na najnizim cijenama u 2008. Bravo majstori! [angry]

da bi reč rekel…s ovim se moram složit.[thumbsup]. samo sad u novu anomaliju moramo ubrojat lovu od HTa, brutalan rast BDIa, špekulacije o daljnjoj privatizaciji INAe, pa čak i objavu da će štrok preuzeti LRH. Sve u svemu možda i probijemo onaj (najjači) otpor na 4500. mada je meni prst na okidaču od 4300…

bumo videli.
i,
nedajBože posli toga obnevideli.
tj. mrak na oči koji takujin rastoči.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

da bi reč rekel…s ovim se moram složit.[thumbsup]. samo sad u novu anomaliju moramo ubrojat lovu od HTa, brutalan rast BDIa, špekulacije o daljnjoj privatizaciji INAe, pa čak i objavu da će štrok preuzeti LRH. Sve u svemu možda i probijemo onaj (najjači) otpor na 4500. mada je meni prst na okidaču od 4300…

barem bi ti trebao znati da je TA to već sve uključila …

I love the Smell of Profits in the Morning

zna li itko:
postoji li (osim na blumbiju) sajt na kojem se može pronaći hloc grobija?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Jozo daj v: ” Savage: ” vlad1111: ” ovaj klin, postan 13.05, smo probili na “krivu “stranu. tu također nema brojke 3850. ” ma iskreno mislim da se neki djelovi tehničke malo teže mogu upotrebljavati u našem slučaju (tipa klin, rast ili pad u 5 valova i sl.) jer smo još nerazvijeno tržište gdje kao što smo vidli samo jedan mirovinac može uzrokovati pad od 5 i više %. puno je jednostavnije i lakše gledati razine otpora i to više pojedinih dionica nego samog crobexa, te recimo 10-20-50-100 dnevne prosjeke istog koji mogu ukazati na promjenu dugoročnog trenda. p.s. vidim da si postao “anomaliju” klina. upravo o tome govorim – klin nije ni “napravljen” kako spada, pa je jako upitno uopće govoriti o klinu prema gore. hoće li taj klin prema gore napraviti “anomaliju” pa dođi do 5000 nakon čega će pasti. to onda dragi ljudi – nije klin nego dvije crte koje se netko trudio spojit ali nije uspio. ” “Anomalija” probijanja klina nije nista drugo nego korupcija i insajd par mocnijih “znalaca” koji su znali za margine u vecim bankama. Isti su lako probili klin na bidu u trenucima kada je cijelo trziste stenjalo i nakupovali se na najnizim cijenama u 2008. Bravo majstori! [angry] ” da bi reč rekel…s ovim se moram složit.[thumbsup]. samo sad u novu anomaliju moramo ubrojat lovu od HTa, brutalan rast BDIa, špekulacije o daljnjoj privatizaciji INAe, pa čak i objavu da će štrok preuzeti LRH. Sve u svemu možda i probijemo onaj (najjači) otpor na 4500. mada je meni prst na okidaču od 4300…

I tada anomalija postade pravilo …

New Report

Close