Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vlad1111: ” sp500- 3day graf 07.05. sp500- daily graf 17.05. klin i otpor i dalje u sukobu pri rastućem srednjeročnom trendu. ” nemojte se uvrijediti, ali često mi se čini da “izmišljate” klinove, tj. da oni to uopće i nisu. Po tom “klinu” za s&p on bi trebao rasti do 1500. NHF, ali mislim da smo svi na forumu malo previše uveli klinove u modu [wink]

klin se ne može izmisliti:
ili ga ima ili nema.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

formacije su podređene oscilatorima.
često oscilatori vode borbu s formacijama i…. nadvladaju (nad-vlad-aju)

tj, ajuuu je uvijek iznad vlad-a[wink].

tako i vi iznad vladovog grafa samo vičete: ajuuuu, opet klin!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Savage:

vlad1111: ” sp500- 3day graf 07.05. sp500- daily graf 17.05. klin i otpor i dalje u sukobu pri rastućem srednjeročnom trendu. ” nemojte se uvrijediti, ali često mi se čini da “izmišljate” klinove, tj. da oni to uopće i nisu. Po tom “klinu” za s&p on bi trebao rasti do 1500. NHF, ali mislim da smo svi na forumu malo previše uveli klinove u modu [wink]

klin se ne može izmisliti:
ili ga ima ili nema.

pa ako će taj klin povući s&p iznad 1500 mislim da bi svi to odmah potpisali. isto tako je hrpa tehničara vukla “klin” crobexa na cca 3850 pa je tu razinu prešišao bez po muke.

ne znam za druge,
ja sam samo govorio o snažnom otporu grobiju na 3900 i potom odmah u rasponu 3900-4000.
i pri tome spominjao formiranje uzlaznog trokuta koji se bori (zajedno s oscilatorima) protiv kote 3900.

a sljedeća razina otpora-snažna- 4250-4300.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ovaj klin, postan 13.05, smo probili na “krivu “stranu.
tu također nema brojke 3850.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

i klin kojeg smo svi vidjeli (i stojić[smiley]) pokazao je anomaliju:
prvo proboj na “krivu” stranu, potom očekivani smjer.

eod grobija u privitku.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


ovaj klin, postan 13.05, smo probili na “krivu “stranu.
tu također nema brojke 3850.

ma iskreno mislim da se neki djelovi tehničke malo teže mogu upotrebljavati u našem slučaju (tipa klin, rast ili pad u 5 valova i sl.) jer smo još nerazvijeno tržište gdje kao što smo vidli samo jedan mirovinac može uzrokovati pad od 5 i više %. puno je jednostavnije i lakše gledati razine otpora i to više pojedinih dionica nego samog crobexa, te recimo 10-20-50-100 dnevne prosjeke istog koji mogu ukazati na promjenu dugoročnog trenda.

p.s. vidim da si postao “anomaliju” klina. upravo o tome govorim – klin nije ni “napravljen” kako spada, pa je jako upitno uopće govoriti o klinu prema gore. hoće li taj klin prema gore napraviti “anomaliju” pa dođi do 5000 nakon čega će pasti. to onda dragi ljudi – nije klin nego dvije crte koje se netko trudio spojit ali nije uspio.

ja i sam kažem,
(fa+ta)- uspješnost ca 70% u prognozama.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


vlad1111: ” ovaj klin, postan 13.05, smo probili na “krivu “stranu. tu također nema brojke 3850. ” ma iskreno mislim da se neki djelovi tehničke malo teže mogu upotrebljavati u našem slučaju (tipa klin, rast ili pad u 5 valova i sl.) jer smo još nerazvijeno tržište gdje kao što smo vidli samo jedan mirovinac može uzrokovati pad od 5 i više %. puno je jednostavnije i lakše gledati razine otpora i to više pojedinih dionica nego samog crobexa, te recimo 10-20-50-100 dnevne prosjeke istog koji mogu ukazati na promjenu dugoročnog trenda. p.s. vidim da si postao “anomaliju” klina. upravo o tome govorim – klin nije ni “napravljen” kako spada, pa je jako upitno uopće govoriti o klinu prema gore. hoće li taj klin prema gore napraviti “anomaliju” pa dođi do 5000 nakon čega će pasti. to onda dragi ljudi – nije klin nego dvije crte koje se netko trudio spojit ali nije uspio.

klin prema dole je skroz ok.
vrhovi se ne moraju dodirivati s linijom klina- mala odstupanja su dozvoljena.
klasičan klin.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

sadašnji rastući klin na eod-u nije izražen- nema ga.
ako geronimo pošalje intraday , mislim da će se vidjeti.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

crobex zadnje dvije godine [smiley]

Heaven or Las Vegas

pa ako će taj klin povući s&p iznad 1500 mislim da bi svi to odmah potpisali. isto tako je hrpa tehničara vukla “klin” crobexa na cca 3850 pa je tu razinu prešišao bez po muke.

Buraz, NHF, ali postoje anomalije koje baš ne odkaču od pravila klina.
Prešišao je 3900 bez problema. Ali mislim da što ga više napumpaju gore, to će korekcija biti jača.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

New Report

Close