Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kao prvo zahvala gringu i vladu na odgovorima [cool]
ali bih odmah ponovo zagnjavio (preformulirao od prije) … da li su potpore uvijek tako na neki način “školski” postavljene i sve se odvija po uobičajenom obrascu ili je moguće proći kroz potporu (ili više njih) bez zadržavanja
naime promatrajući neko vrijeme sa strane suzdržavajući se bilo od prodaje bilo kupnje (iako velikim dijelom u dionicama) čini se da svaki događaj na neki način ima potvrdu u TA, a odmah poslije nešto potpuno neočekivano, iako i taj neočekivani događaj naknadno dobije potvrdu u nekoj od analiza
budući sam novi ovdje iako nakon ove grozne korekcije ipak i zreliji zanima me mišljenje iskusnijih … hvala

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


vlad1111: ” a klatno će se zanjihati unazad malo morgen[tongue] naravno da sutra neće, subota je. enivej, prije ili kasnije mora se korigirati rast od 900 bodova u mjesec dana. ili još veći rast u malo više dana. ” Ne gubiš valjda vjeru u TA?

ma, neeeee!

2:1 je pozitivan rezultat.

bez FA +TA morgane šanse su 1:1.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

treba napomenuti da je rast grobija neselektivan.
imho većina dionica je već sada fundamentalno precijenjena.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


kao prvo zahvala gringu i vladu na odgovorima [cool] ali bih odmah ponovo zagnjavio (preformulirao od prije) … da li su potpore uvijek tako na neki način “školski” postavljene i sve se odvija po uobičajenom obrascu ili je moguće proći kroz potporu (ili više njih) bez zadržavanja naime promatrajući neko vrijeme sa strane suzdržavajući se bilo od prodaje bilo kupnje (iako velikim dijelom u dionicama) čini se da svaki događaj na neki način ima potvrdu u TA, a odmah poslije nešto potpuno neočekivano, iako i taj neočekivani događaj naknadno dobije potvrdu u nekoj od analiza budući sam novi ovdje iako nakon ove grozne korekcije ipak i zreliji zanima me mišljenje iskusnijih … hvala

moguće je i dešava se.

a TA pokušava uhvatiti nekakve zakonitosti…
i uspijeva u većini slučajeva.
mislim da je omjer pogodaka i promašaja ca 2:1, što smatram dobrom osnovom za uspješno trgovanje.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


treba napomenuti da je rast grobija neselektivan. imho većina dionica je već sada fundamentalno precijenjena.

S tim se slažem. Nadam se da moguća korekcija (zbog mojih brodara) neće biti.

A ne bih se čudio da spase Crobex od nešto oštrije korekcije. Tu bi Geronimo mogao biti u pravu.

Odavno nisam vidio tako sigurno držanje ATPL-R-A kao jutros, kada generalno tržištu nisu cvijetale ruže.


vlad1111: ” treba napomenuti da je rast grobija neselektivan. imho većina dionica je već sada fundamentalno precijenjena. ” S tim se slažem. Nadam se da moguća korekcija (zbog mojih brodara) neće biti. A ne bih se čudio da spase Crobex od nešto oštrije korekcije. Tu bi Geronimo mogao biti u pravu. Odavno nisam vidio tako sigurno držanje ATPL-R-A kao jutros, kada generalno tržištu nisu cvijetale ruže.

stagnacije ili korekcije će biti sigurno.
a korekcija uvijek dođe kada ju nitko ne očekuje.

kao što je malo tko vjerovao u odbijanac na 3200.
kojeg sam prema h&s i predvidio, a ipak sam na crni ponedjeljak Boga molio da se stravopad zaustavi.

a sada je na forumu je već prava euforija.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

stagnacije ili korekcije će biti sigurno.
a korekcija uvijek dođe kada ju nitko ne očekuje.

problem je u tome što ju dosta ljudi upravo i očekuje…..


a na forumu je već prava euforija.

s ovim se slažem …

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


atpl

glavni otpori rastu:

-klinovi
– divergencija cci-a

forte su jaki fundamenti, dakako.


Istina će nam se ukazati uskoro, a u međuvremenu pitam kužere, a sve na temu oscilatori, crobex i pripadajuće dionice:
1. U postanim grafikonima slabo je korišten jedan od osnovnih oscilatora momentum, zašto?
2. Dosta se koriste: indeks robnih cijena (CCI), indeks relativne snage (IRS), konvergencija/divergencija pomičnih prosijeka (MACD).
Ukoliko sam dobro primijetio, niti jedan od ovih oscilatora ne uzima kao varijablu promet dionica. Možda postoji oscilator koji uzima u obzir promete kao pomoć u anticipaciji budućih cijena.
Koje programe preporučujete, da ne ispadne reklama može i na PM?

Moto Nautilusa: MOBILIS IN MOBILI

Evo vam malo pa gledajte.Pametnima dosta.

http://quotes.barchart.com/texpert.asp?sym=drys&what=opinion

SAM PROTIV SVIH

sp500- 3day graf 07.05.
sp500- daily graf 17.05.

klin i otpor i dalje u sukobu pri rastućem srednjeročnom trendu.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


sp500- 3day graf 07.05.
sp500- daily graf 17.05.

klin i otpor i dalje u sukobu pri rastućem srednjeročnom trendu.

nemojte se uvrijediti, ali često mi se čini da “izmišljate” klinove, tj. da oni to uopće i nisu. Po tom “klinu” za s&p on bi trebao rasti do 1500. NHF, ali mislim da smo svi na forumu malo previše uveli klinove u modu [wink]


vlad1111: ” sp500- 3day graf 07.05. sp500- daily graf 17.05. klin i otpor i dalje u sukobu pri rastućem srednjeročnom trendu. ” nemojte se uvrijediti, ali često mi se čini da “izmišljate” klinove, tj. da oni to uopće i nisu. Po tom “klinu” za s&p on bi trebao rasti do 1500. NHF, ali mislim da smo svi na forumu malo previše uveli klinove u modu [wink]

Od onog “Stojićevog”, prava mala invazija.

New Report

Close