Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



OPTE

ASCENDING TRIANGLE
– volumen opada
– RSI divergencija
– MACD divergencija
– OBV raste

Svi elementi su tu. Ovo bi trebalo probiti prema gore sa targetom na 9,00. Ovaj setup i ja planiram odigrati. Ulaz je nakon breakouta koji bi trebao biti popraćen velikim volumenom i rastom svih ovih indikatora.

Pozdrav!


slično (asc. trokut) smo upravo imali na ATPL tijekom ljetnih mjeseci-vidi gornji tvoj graf, sa probojem iznad gornje granice krajem listopada, a zatim strmoglavim padom, od kojeg se cijena još oporavlja (bitno pitanje je-koji indikatori/ili oscilatori su ovdje na vrijeme upozorili na predstojeći pad?)
tako nas TA upozorava (nažalost u drugom dijelu rečenice) da sami trokuti nisu garancija smjera kretanja cijene, nego samo naznaka skoro mogućeg proboja…za smjer treba više podataka.
[/quote]

Ne možeš gledati samo trokut, breakout moraju popratiti i drugi signali. Kod ATPL je kod breakouta falio volumen. Pročitaj moj post još jednom – “Ovo bi trebalo probiti prema gore” i “koji bi trebao biti popraćen velikim volumenom i rastom svih ovih indikatora”. Naravno, ništa nije sigurno, TA je stvar vjerojatnosti.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Meni nekako više izgleda da će ATPL pošteno roknuti.
Pogotovo jer je sutra BLACK FRIDAY.

meni nekako ne izgleda da će pošteno roknuti, au contraire:
https://www.investing.com/equities/atlanska-plovidb-technical
Summary:STRONG BUY, odnosno BUY:
https://www.americanbulls.com/m/SignalPage.aspx?lang=en&Ticker=DSX

Opte…. ne ide to nikuda.
Triple Top
Svi smo imali prilike danas ući i izaći, i to je dobro.
Polugodišnji graf.
Čekamo daljnje vijesti.
Da li to netko vidi drugačije ?


meni nekako ne izgleda da će pošteno roknuti, au contraire:
https://www.investing.com/equities/atlanska-plovidb-technical
Summary:STRONG BUY, odnosno BUY:
https://www.americanbulls.com/m/SignalPage.aspx?lang=en&Ticker=DSX

Ne brkajte Dsx i Atpl. Malo pogledajte NAV

Truba harmonična. Ostavite se indikatora. Učite svijeće i prajs ekšn.


Opte…. ne ide to nikuda.
Triple Top
Svi smo imali prilike danas ući i izaći, i to je dobro.
Polugodišnji graf.
Čekamo daljnje vijesti.
Da li to netko vidi drugačije ?

svi smo već opekli prste na ovoj dionici, gdje market-makeri čuda čine… No bez obzira što je bilo, i koliko je još na čekanju, jednom će morati krenuti i ovo…ovdje se već da nacrtati nekakav trokutić, sa očekivanim probojem, a i količine, koje su u zadnjih dva mjeseca osjetno manje, će sigurno rasti…ako ne prije, onda svakako kada završe igrice i stigne keš od čokoladica.

Evo i za vlenoljupce.
Srednjoročno nije loše aspektirano.
Cup ‘n handle, zamislite 🙂
Pošteno narisano, ništa indikatori, samo charting
E sada , hoće li, ili neće…. moglo bi.
Ne samo radi formacije svjećica, nego i količine posla koju imaju i koja stiže

OPT ne ide, VLN ide nebu pod oblake. Hahaha i opet hahaha. Vidjeti ćemo za 2 mjeseca gdje će koja dionica biti. Po meni obrnuto od onoga što grafovi sugeriraju.

Ide i Opte. 🙂
Samo ne sutra.
Al’ i jedno i drugo je sreća na dugom štapu.
Takva je TA. Sve može, a ne mora


OPT ne ide, VLN ide nebu pod oblake. Hahaha i opet hahaha. Vidjeti ćemo za 2 mjeseca gdje će koja dionica biti. Po meni obrnuto od onoga što grafovi sugeriraju.

duhovito..i onda se trebamo čuditi zašto grafovi ništa ne sugeriraju osim kavice sa ručkom (..pa da je barem burek na dugom štapu, ili možda bolje čak ručak :==) ?


OPTE
..
Svi elementi su tu. Ovo bi trebalo probiti prema gore sa targetom na 9,00. Ovaj setup i ja planiram odigrati. Ulaz je nakon breakouta koji bi trebao biti popraćen velikim volumenom i rastom svih ovih indikatora.

Pozdrav!


trenutno do 8,05 kn imamo na prodaji preko pola miljuna dionica..da li je to malo ili možda previše (PT drvo ima cca toliko, a ALLIANZ ZAGREB D.D. malo više?)

New Report

Close