Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CROBEX update

I dalje all good.

Cijena je došla do 2.000 i tu zapela, sve u skladu sa očekivanjem. Današnje dno je bilo na 1987, taman gdje je 21EMA, a zatvorila je iznad 0,382 Fib. U sljedećim danima bi 21EMA trebala biti podrška ili u najgorem slučaju prijašnja razina otpora na razini 1980, i onda nastavljamo prema gore.

Na grafu su stari komentari od 15.11.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

ATPL update

– prodavači posustaju, kupnja jača
– RSI stabilno raste i približava se 50
– MACD opalio buy signal
– MFI u trendu rasta nakon bullish divergencije, pritisak kupnje se povećava
– OBV stabilno raste – “smart money” i dalje kupuje,
– CCI izašao iz oversold i stabilno raste
– Williams %R izašao iz oversold i ubrzano raste
– Stoch izašao iz oversold i ubrzano raste

Vjerujem da ćemo uskoro vidjeti nagli rast cijene, vjerojatno do kote cca 435, tamo mala korekcija i onda dalje do 460. Za dalje ćemo vidjeti.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

I BDRY se razvija u skladu sa očekivanjima.

Danas probio EMA 200, EMA 100 i EMA 21, sve odjednom.

– MACD buy signal se javio prije 3 dana
– RSI iznad 50
– CMF snažno raste
– Momentum prije 3 dana prešao iznad 0
– CCI snažno raste od dna kako sam ucrtao na grafu
– Stochastic se snažno razvija prema gore
– Supertrend danas opalio buy signal nakon više od mjesec dana downtrenda

Zanimljivo.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Evo update i onog mog starog grafa za DLKV. Target pogođen “u bobu” 🙂

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Evo nekaj i link
Pa ko voli nek izvoli
https://www.investopedia.com/terms/p/pennant.asp

..Taj ascendent triangle ti visi u zraku. Plus volumeni su nikakvi.

Ovdje se bolje vidi kako je dionica skršena… https://www.rast.hr/hr/trziste/vrijednosnica/atpl-r-a

I sad ćemo vidjeti gdje će i kako će.

volumeni su očito negdje drugdje, jer količine su nikakve, trgovanje je palo u modus “puzanja”, spread je već i do 5%..
jasno trokut na TA nije jamstvo…no priča sa Pivac čokoladicama je debelo pri kraju i sada se čeka nova faza, efekat istog već se vidi na OPTE, Djuri, etc..a kud će krenut volumeni..nekud hoće sigurno, a kamo vidjet ćemo ubrzo (moramo promatrat 🙂

OPTE

ASCENDING TRIANGLE
– volumen opada
– RSI divergencija
– MACD divergencija
– OBV raste

Svi elementi su tu. Ovo bi trebalo probiti prema gore sa targetom na 9,00. Ovaj setup i ja planiram odigrati. Ulaz je nakon breakouta koji bi trebao biti popraćen velikim volumenom i rastom svih ovih indikatora.

Pozdrav!

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.


OPTE

ASCENDING TRIANGLE
– volumen opada
– RSI divergencija
– MACD divergencija
– OBV raste

Svi elementi su tu. Ovo bi trebalo probiti prema gore sa targetom na 9,00. Ovaj setup i ja planiram odigrati. Ulaz je nakon breakouta koji bi trebao biti popraćen velikim volumenom i rastom svih ovih indikatora.

Pozdrav!

graf jako lijepo izgleda
uzme li se u obzir da vec u januaru iduce godine starta natjecaj za prodaju optime,ovo onda ima realnu podlogu da se ostvari

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

@mitkko
Vidio sam taj veliki trokut, ali ga nisam imao hrabrosti staviti…(zašto je opadajući promet pozitivna stavka?)
Nakon onog mog propalog (ili nepostojećeg) H&S-a sam kockarski app reagirao na ovaj trokutić iz privitka (da li je to uopće bio trokutić sa probojem 22.11.?, target 7,9)


OPTE

ASCENDING TRIANGLE
– volumen opada
– RSI divergencija
– MACD divergencija
– OBV raste

Svi elementi su tu. Ovo bi trebalo probiti prema gore sa targetom na 9,00. Ovaj setup i ja planiram odigrati. Ulaz je nakon breakouta koji bi trebao biti popraćen velikim volumenom i rastom svih ovih indikatora.

Pozdrav!


slično (asc. trokut) smo upravo imali na ATPL tijekom ljetnih mjeseci-vidi gornji tvoj graf, sa probojem iznad gornje granice krajem listopada, a zatim strmoglavim padom, od kojeg se cijena još oporavlja (bitno pitanje je-koji indikatori/ili oscilatori su ovdje na vrijeme upozorili na predstojeći pad?)
tako nas TA upozorava (nažalost u drugom dijelu rečenice) da sami trokuti nisu garancija smjera kretanja cijene, nego samo naznaka skoro mogućeg proboja…za smjer treba više podataka.


..
Vidio sam taj veliki trokut, ali ga nisam imao hrabrosti staviti…(zašto je opadajući promet pozitivna stavka?)
Nakon onog mog propalog (ili nepostojećeg) H&S-a sam kockarski app reagirao na ovaj trokutić iz privitka (da li je to uopće bio trokutić sa probojem 22.11.?, target 7,9)

neloše..baš dobro si primjetio simetrični trokut, mudro čekao i ( kockarski, u maniri uličnog trgovca) dobro pogodio smjer proboja:
In order to qualify as a continuation pattern, an established trend (at least a few months old) should exist. The symmetrical triangle marks a consolidation period before continuing after the breakout.
https://school.stockcharts.com/doku.php?id=chart_analysis:chart_patterns:symmetrical_triangle_continuation
lp.


OPTE


Svi elementi su tu. Ovo bi trebalo probiti prema gore sa targetom na 9,00. Ovaj setup i ja planiram odigrati. Ulaz je nakon breakouta koji bi trebao biti popraćen velikim volumenom i rastom svih ovih indikatora.

Pozdrav!


ovaj setup i elementi, sve je O.K. ali to tek treba biti dogovoreno na kavici sa brokerima (iliti “market makerima”) jednog od idućih dana/idućih mjeseci..znači kada gospodari prstenova odluče..a mi smo do tada samo ovce za šišanje .

New Report

Close