Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

isto mislim iz više razloga:
1. https://www.investing.com/indices/baltic-dry-technical
2. https://www.investing.com/equities/atlanska-plovidb
3. https://www.americanbulls.com/m/SignalPage.aspx?lang=en&Ticker=DSX


Ima li ovdje H&S ili sam nešto zeznuo?

za glavu i ramena jednostavno nemam oko koje bi taj obrazac moglo uočiti, no na OPTE vidim trokut s ciljem na 4 kn



Ima li ovdje H&S ili sam nešto zeznuo?

za glavu i ramena jednostavno nemam oko koje bi taj obrazac moglo uočiti, no na OPTE vidim trokut s ciljem na 4 kn
[/quote]

za sada smjer trgovanja to pokazuje kao realnu mogucnost jer prodaja sve jace pritisce

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)


Ima li ovdje H&S ili sam nešto zeznuo?

Ne brljaš. 🙂
Tada je graf još izgledao kao mogući SHS.
Kasnije se desno rame toliko “produžilo” da mi izgleda da bi na njegovom kraju mogla izrasti još jedna “glava”, pa možda na kraju dobijemo neki graf “sijamski blizanci”.
Možda ispadne i neko čudovište sa ogromnom glavom.
Ipak sve najviše ovisi o budućim vijestima i događajima.

crobex
Meni osobno je vjerojatnija varijanta “B” i tako će biti sve dok indikatori ne ukažu na drugo.

koja od varijanti A/B je najbliža?

@plavi01

I dalje all good 🙂

Cijena je i dalje u konsolidaciji u uskom range-u. Zonu podrške čini 61,8 Fibonacci i dno ovog korektivnog vala, a zonu otpora čine 50% Fibonacci, prijašnji swing high i 21EMA.

EMA i dalje ukazuju na bullish trend.
RSI i dalje oko 50 (bullish) te okreće prema gore.
MACD histogram opada, i dalje je iznad 0.
FSOO je u oversold i okreće prema gore.
W%R je uoversold i okreće prema gore.
CCI izašao iz oversold i u trendu prema gore.
GMMA i dalje u jakom uptrendu i daje znakove jačanja.

Konsolidacija je i dalje u tijeku. Cijena je u uskom range-u, očekujem skori proboj zone otpora na 1980 i rast do prijašnjeg trendline-a na cca 2000. Tu očekujem manji zastoj i dalje nastavak uptrenda.

Graf je u prilogu.

Pozdrav!

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.



@plavi01

I dalje all good 🙂
Cijena je i dalje u konsolidaciji u uskom range-u. Zonu podrške čini 61,8 Fibonacci i dno ovog korektivnog vala, a zonu otpora čine 50% Fibonacci, prijašnji swing high i 21EMA.
EMA i dalje ukazuju na bullish trend.
RSI i dalje oko 50 (bullish) te okreće prema gore.
MACD histogram opada, i dalje je iznad 0.
FSOO je u oversold i okreće prema gore.
W%R je uoversold i okreće prema gore.
CCI izašao iz oversold i u trendu prema gore.
GMMA i dalje u jakom uptrendu i daje znakove jačanja.
Konsolidacija je i dalje u tijeku. Cijena je u uskom range-u, očekujem skori proboj zone otpora na 1980 i rast do prijašnjeg trendline-a na cca 2000. Tu očekujem manji zastoj i dalje nastavak uptrenda.
Graf je u prilogu.
Pozdrav!

Invest 10.11.2019 15:45
Ja mislim da Crobex neće dalje od 2200-2300 naredne godine.
A neda mi se sad tu gatat i obrazlagat..

zahvaljujem obojci. ja zadovoljan ako se ostvari

Postoje 2 varijante:
A varijanta — rast Crobex do 2270 do početka travnja i potom pad ne ispod 2000 do kraja godine.
Nakon toga bi slijedio napad i proboj kvote 2270 i rast do 2900.
B varijanta — rast Crobex do 2600 sada bez korekcija, a potom korekcija do 2200.
Potom opet napad na kvotu 2600 i eventualno kroz neko vrijeme proboj i otključavanje rasta prema 3400.
Osobno sam skloniji varijanti B i rastu do 2600 sada i u idućoj godini. Indikativan je MACD koji kaže da smo imali pokušaj ulaza u BULL trend sredinom 2016.g. Ali isti je morao proći provjeru.
Sad kreće pravi bull jer po meni smo odradili val 1 i val 2 i slijedi val 3 koji će potrajati.
Ne očekujte veće korekcije.

Rast crobexa na 3000 bodova?? Ne bih bas rekao. Vidim da mladci dolaze ali nemaju oni novaca za guranje. Starija ekipa nije sigurno toliko luda da sada ulaze. Bit cemo na ovim razinama jos 100 god.


Evo update analize varB.
Za sada ne vidim razlog za veću korekciju. Pojašnjenje je opisano na grafu.
DOKUMENTI U PRIVITKU:
CROBEX – 1w – verB_02.png

Poštovani kolega uživam gledajući ovo umjetničko djelo na kojem bi pozavidio i picasso.
ovo djelo vrijedi teške milijune kuna na ZSE.
vjerujem da mnogima cure sline za ovakvim umjetničkim djelom a ja kao nepopravljivi optimist vjerujem u varijantu B
zamolio bi cijenjenog kolegu ako ima kakva TA djela za adris,valamar,ht….pa da provedemo toplu i ugodnu zimu

U prilogu graf za ADRS_p.

– cijena je u stabilnom uptrendu od kraja siječnja
– trenutno cijena ide sideways, nije tehnički sell, ali nije ni buy
– MA9,26 cross ukazuje na daljni pad cijene
– Ichimoku linije su upravo dale signal daljnjeg pada cijene
– RSI opada i prati trend cijene
– MACD histogram opada – popušta prodaja
– MFI blizu oversold
– OBV opada i prati trend cijene
– Stocs RSI u oversold, ali može biti tako još neko vrijeme
– CCI blizu oversold
– očekujem pad cijene do 489 i odbijanac prema gore
ili moguće sideways kretanje do prvog dijela 12. mjeseca i onda nastavak uptrenda
– čekamo da indikatori ukažu na preokret trenda

Pogledat ću kada stignem i ove ostale. Inače ih ne pratim redovno pa mi treba malo vremena da sve izanaliziram, a sa vremenom sam uvijek kratak.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.


Rast crobexa na 3000 bodova?? Ne bih bas rekao. Vidim da mladci dolaze ali nemaju oni novaca za guranje. Starija ekipa nije sigurno toliko luda da sada ulaze. Bit cemo na ovim razinama jos 100 god.

Jako pesimističan stav.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Godine 19/20/21/22/23/24/25

Prvu godinu analize dr.Lovrinčevića smo uspješno preživjeli jer turizam drži vodu a prema Valamar planu do 2025 izgleda da bumo i dalje iznad vode.Bilo bi zanimljivo sada nakon godinu dana ponovo čuti Lovrinčevića. Moj optimizam mogao bi opravdati/potvrditi Adris ako uskoro izađe sa svojim optimističnim planom za godine koje slijede da ne ispadne da je samo valamar hrabar.
Druge godine idu izbori pa će nešto morati pripremiti vladajući ako žele ostati na vlasti.
što se kuha u podravci/atlantiku i ide li koji IPO i kako će se pokrenuti TK
https://zse.hr/default.aspx?id=44101&index=CROBEX
sastavnice u tom rastu crobexa imale bi i neke moguće cijene

https://www.jutarnji.hr/globus/Globus-politika/nije-dobro-hrvatska-moze-jos-2-3-godine-ovako-a-onda-tko-se-spasi-spasi-se-pesimisticna-prognoza-hrvatskog-ekonomskog-realista-za-novi-globus/7949218/

“Koliko dugo još možemo ovako, bez reformi i bez ekonomskog potresa? Pa još barem dvije-tri godine, dok turizam sve drži i dok dolaze doznake iz inozemstva. One su već preko 15 milijardi kuna, oko četiri posto BDP-a, tako da će uskoro ulogu socijalne politike koja se raspada preuzeti transferi djece iz inozemstva svojim obiteljima.
No, to će biti neravnomjerno raspoređeno, u pitanju će biti individualno spašavanje, puno će ljudi propasti kroz tzv. mrežu socijalne sigurnosti, pa tko se spasi – spasi se”, kaže u velikome intervjuu Globusu dr. Željko Lovrinčević, jedan od najuglednijih hrvatskih ekonomista, znanstveni savjetnik na Ekonomskom institutu u Zagrebu.
Grafovi/prikazani su stvarno hvale vrijedni a i fondovi bi morali poraditi jer puno love stoji u bankama

New Report

Close