Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav,

Jel na opte još netko vidi head&shoulders sa targetom oko 5,5? Proboj 30.10. danas retest crte vrata?
Hvala!

Ima li ovdje H&S ili sam nešto zeznuo?

@brljam
Ja na opte ne vidim.
Vidim još uvijek cup ‘ n handle. Sa duugačkim handle. Al’ on i može trajati dugo.
Al’ možda ne vidim dobro. Rano je 🙂


Sorry dečki, ovako ovo danas izgleda. Uz malo mašte SHS u razvoju, evo nas na 1930 bodova.
Ako Ameri povuku ponudu na djuri, vrlo izgledno.
Više volim charting od indikatora i oscilatora. Staromodna sam.
A nisam ni dugoročna,

i kaj sad veli poštovani kolega tigar jel se bumo vratil na 2000 ili ide Lex ZSE
a poštovan zločesti sve 5

CROBEX

Cijena je trenutno u zoni podrške koju čine 50% Fibonacci i prijašnji swing high. Rasprodaja posustaje. Moment je u bullish divergenciji. RSI pada ali je i dalje visoko oko 50, FSSO je u oversold i zavija prema gore, MACD je i dalje u padu, još ne pokazuje znakove preokreta ali je i dalje iznad 0.

Vjerojatna je konsolidacija na ovom nivou i dalje nastavak uptrenda.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Slazem se s kolegom Mitkkom.
Dakle od sutra krece zeleno.
Dapace ima i zanimljiv pattern usporedbe Crobexa i bijelosvjetskih indeksa.


Netko je pitao za CROBEX. Graf u prilogu.

znači zona potpore je upravo sada (tj. 4.val, korektivni, koji ne bi smio ići ispod vrha 1. vala, ako ostajemo u uptrendu)


Ima li ovdje H&S ili sam nešto zeznuo?

nisi..samo obrati pažnju na količine:
Volume: As the Head and Shoulders pattern unfolds, volume plays an important role in confirmation. Volume can be measured as an indicator (OBV, Chaikin Money Flow) or simply by analyzing volume levels. Ideally, but not always, volume during the advance of the left shoulder should be higher than during the advance of the head. Together, the decrease in volume and the new high of the head serve as a warning sign. The next warning sign comes when volume increases on the decline from the peak of the head, then decreases during the advance of the right shoulder. Final confirmation comes when volume further increases during the decline of the right shoulder.
znak upozorenja je smanjeni volumen na desnom ramenu (vrhu)-ispunjeno
proboj (i konačna potvrda) neckline-a mora uslijediti sa povećanim prometima, što se još nije dogodilo

no scena je pripremljena..odluka će vjerojatno tek uslijediti na kavici (po famoznom ZSE cup&handle obrascu, sorry dečki, :==)


Dakle od sutra krece zeleno.
Dapace ima i zanimljiv pattern usporedbe Crobexa i bijelosvjetskih indeksa.

mislim da sutra ne kreće, ako je vjerovati crno-bijelosvjetskim događanjima:
https://finviz.com/quote.ashx?t=DSX
jer, as always, vrag je i dalje u detaljima…bit će to još jeftinije



Dakle od sutra krece zeleno.
Dapace ima i zanimljiv pattern usporedbe Crobexa i bijelosvjetskih indeksa.

mislim da sutra ne kreće, ako je vjerovati crno-bijelosvjetskim događanjima:
https://finviz.com/quote.ashx?t=DSX
jer, as always, vrag je i dalje u detaljima…bit će to još jeftinije
[/quote]
Opet ste masili fudbal.
Danas stino zeleno kao signal. A od ponedjeljka zeleno. Malo smo se zaigrali u prodaji..al gotovo. Imate podosta podcijenjenih dionica, tek kad je dionica na PE preko 15 razmisljajte o izlazu.
Ovi prodavaci bas nista ne kuze. Prije 2250 nema prodaje. A ide to jos vise.
BDP 2.9%. Morao bi i Crobex malo ubrzati gore..jer je jos ispod nulte razine tj. 0%.
Za primjer SPX na +170%….
Po onome kako se najavljuje dogodine ide puuuno gradjevinskih projekata pa ce iduci povuci graditelji.Kupujte samo graditelje je moja preporuka.

Ameri bi rekli Tick-Tock, Tick-Tock…Neke prognoze ukazuju na plafon (u prilogu) mada je težko vjerovati, da će Trump dopustiti pad glavnog tržišta na svijetu tako, da će index vjerovatno sljedećih 18 meseci na 3500 pa poslije…

Ipak trenutno na tjednom grafu je nabolja prognoza za kripto (Bitcoin….) pa ako tko ima želju trgovati preko ameriškog tradera (patforma) evo link: https://www.coinbase.com/join/knecht_4?src=ios-link

New Report

Close