Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni osobno je vjerojatnija varijanta "B" i tako će biti sve dok indikatori ne ukažu na drugo.

Meni se cini da nijedna varijanta ne igra.
Da danas nije bilo Ddjh bio bi Crobex na 1950.

Da je danas cijena DDJH ostala nepromijenjena CROBEX bi bio točno 1998,26, što je 0,315% više nego u četvrtak. Sve dionice iz CROBEX-a su danas porasle osim OPTE, DLKV i RIVP.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.



Meni osobno je vjerojatnija varijanta "B" i tako će biti sve dok indikatori ne ukažu na drugo.

Meni se cini da nijedna varijanta ne igra.
Da danas nije bilo Ddjh bio bi Crobex na 1950.
[/quote]

Evo update analize varB.

Za sada ne vidim razlog za veću korekciju. Pojašnjenje je opisano na grafu.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

THNK

Cijena je u stabilnom downtrendu, moguć je i vjerojatan kratkoročni odbijanac do 200-210 kroz sljedećih par dana. Za sada ne vidim naznake promjene trenda.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

THNK

K.eten, okačio sam stari graf.

Cijena je propala iz kanala. Sada je zadnja šansa za odbijanac 200MA koja je na 138 kn, target je ostao isti. RSI je u oversold području, CMF već dugo nije bio ovako nisko, drugi indikatori još uvijek ne pokazuju promjenu trenda. Prometi su jako mali i spread je reativno velik pa je teško biti siguran u TA. Ali eto, idemo vidjet.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@ mittko
Zbog onog grafa Crobexa ćemo doći na loš glas.
Too far stretched

@zlocesti

Znam da se cini malo nategnuto, dugoročna je prognoza, puno se tu stvari mora poklopiti – prvo, ne smije svijet otići u recesiju u sljedećih godinu i pol dana.

Pogledaj ovaj monthly graf da vidiš širu sliku. Svi indikatori ukazuju na up trend, a ovakva pozitivna kombincija indikatora se zadnji put dogodila krajem 2016., a prije toga tek davnih 2000.-ih. Ako gledaš graf čisto sa tehničke strane, ovo mi se sve čini vrlo izgledno. Znam da svi mi koji gledamo grafove ne možemo si iz glave skroz isključiti novinske članke, gospodarsku klimu, drukanje ovdje na forumu itd., ali moramo ako hoćemo jasno vidjeti sliku.

Osobno mislim da nećemo u recesiju još koju godinu pa mi se ovaj scenarij čini vrlo izgledan. Prvi target je 2200 bodova, drugi 2400-2500 bodova. To su targeti na koje ukazuje Elliott, a i baš zgodno koincidiraju za zonama otpora iz prijašnjih dana. Za dalje ćemo pratiti grafove.

Eto, živi bili pa vidjeli.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Evo update analize varB.
Za sada ne vidim razlog za veću korekciju. Pojašnjenje je opisano na grafu.
DOKUMENTI U PRIVITKU:
CROBEX – 1w – verB_02.png

Poštovani kolega uživam gledajući ovo umjetničko djelo na kojem bi pozavidio i picasso.
ovo djelo vrijedi teške milijune kuna na ZSE.
vjerujem da mnogima cure sline za ovakvim umjetničkim djelom a ja kao nepopravljivi optimist vjerujem u varijantu B
zamolio bi cijenjenog kolegu ako ima kakva TA djela za adris,valamar,ht….pa da provedemo toplu i ugodnu zimu

@Mitkko
Nisam ljubitelj TA, ali uz Vase grafove i objasnjenja mozda i postanem!!!
Bravo i hvala!

Rastimo zajedno...


Da je danas cijena DDJH ostala nepromijenjena CROBEX bi bio točno 1998,26, što je 0,315% više nego u četvrtak. Sve dionice iz CROBEX-a su danas porasle osim OPTE, DLKV i RIVP.

Haha, pazi ovo, drukeri ne odustaju (vidi ocjenu posta), pa nije ova konstatacija moje misljenje, vec cinjenica. Imate formulu za izracun crobexa pa izracunajte sami.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.



@zlocesti

Znam da se cini malo nategnuto, dugoročna je prognoza, puno se tu stvari mora poklopiti – prvo, ne smije svijet otići u recesiju u sljedećih godinu i pol dana.

Pogledaj ovaj monthly graf da vidiš širu sliku. Svi indikatori ukazuju na up trend, a ovakva pozitivna kombincija indikatora se zadnji put dogodila krajem 2016., a prije toga tek davnih 2000.-ih. Ako gledaš graf čisto sa tehničke strane, ovo mi se sve čini vrlo izgledno. Znam da svi mi koji gledamo grafove ne možemo si iz glave skroz isključiti novinske članke, gospodarsku klimu, drukanje ovdje na forumu itd., ali moramo ako hoćemo jasno vidjeti sliku.

Osobno mislim da nećemo u recesiju još koju godinu pa mi se ovaj scenarij čini vrlo izgledan. Prvi target je 2200 bodova, drugi 2400-2500 bodova. To su targeti na koje ukazuje Elliott, a i baš zgodno koincidiraju za zonama otpora iz prijašnjih dana. Za dalje ćemo pratiti grafove.

Eto, živi bili pa vidjeli.

da

Sorry dečki, ovako ovo danas izgleda. Uz malo mašte SHS u razvoju, evo nas na 1930 bodova.
Ako Ameri povuku ponudu na djuri, vrlo izgledno.
Više volim charting od indikatora i oscilatora. Staromodna sam.
A nisam ni dugoročna,

New Report

Close