Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


PTKM za sada sve po planu. Cijena se povukla do 0,5 Fibonacci nivoa gdje se stabilizirala, sada bi mogli dalje napadati kotu 68 kn.

Nemam PTKM, samo pratim.

Je, lijepo je trackirati uptrend, no za njega trebaju najmanje dvije stvari: gorivo i održivost valuacije. Tehničku treba staviti u odgovarajući kontekst jer se i kod PTKM i ATPL radi o tradicionalnim industrijama lokalnog karaktera ili malenog globalnog utjecaja (kod PTKM i zanemarivog freefloata). Ako želim analizirati bulk sektor, onda ću radije pratiti likvidan papir preko bare nego ATPL. Gledajuci te papire, nema jasne potvrde nastavka uptrenda, iako su neki papiri iz sektora na pragu proboja “otpora”… tipa SBLK. A neki i dalji razvijaju solidan uptrend tipa DSX, dok je ostatak ekipe ugkavnom u sideways… SB, EGLE, NM, GNK Itd Itd

bravo, odlično…samo preko bare je situacija malo složenija nego ovdje na selu (nema jasne potvrde nastavka uptrenda):
“Starting a couple of years ago, the BDI also became useful as a leading indicator for the stock market. Its movements now tend to show up about 25 trading days later in the movements of the SP500. That’s a pretty fun insight, because it can tell us ahead of time about the future movements of stock prices.
This relationship got into trouble in January and February 2019, when a big BDI drop was not echoed in the SP500. That drop in the BDI came about mostly due to the collapse of a dam at an iron ore mine in Brazil, which sent a shock through the shipping market because of the sudden cutoff in the shipping of that mine’s ore.
I wish I had a good answer to the question of why it really did not work all that well before August 2017, and also why it has correlated well since then. I do not have that answer, but I see that it is so. I also see that what lies ahead on this agenda is a big rebound by the BDI which is now due to get echoed by the SP500.
https://www.mcoscillator.com/learning_center/weekly_chart/baltic_dry_index_leads_stock_prices/
Tom McClellan
Editor, The McClellan Market Report


Netko je pitao za CROBEX. Graf u prilogu.

Evo update ovog istog grafa za CROBEX. Za sada je sve u skladu sa predviđanjem, CROBEX lijepo prati moju crvenu liniju 🙂 Vidjet ćemo gdje će se zaustavit.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.



Netko je pitao za CROBEX. Graf u prilogu.

Evo update ovog istog grafa za CROBEX. Za sada je sve u skladu sa predviđanjem, CROBEX lijepo prati moju crvenu liniju 🙂 Vidjet ćemo gdje će se zaustavit.
[/quote]

Lijepo, ali kasnite dobrih 6 mjeseci.

Mi znamo od 29.3. da smo prešli u rastući trend na Crobexu.

Tigrus, pitali su kada ce i hoce li pad i dokle ce ljosnuti. Ne pricamt o sirem trendu.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Pregledavam neke starije grafove da vidim kako su se stvari odvile u odnosu na predviđanje.

Na DLKV sam pogodio dno točno u decimalu :), target je još uvijek u igri.

Ne trejdam s ovim, samo si zabilježim nešto kada mi se učini kao dobar stup. Nešto od toga objavim i ovdje na forumu, možda nekoga zanima. Nije loše za brusiti zanat.

Pozdrav!

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ovo na VART nije dobro prošlo, a bilo je obećavajuće. Vidit ćemo hoće li se cijena odbiti od zone potpore na cca 17,00.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Update grafa i za ATPL.

Breakout je ipak ispao fakeout, imali smo paničnu rasprodaju po objavi izvješća (i dalje mi nije jasno zašto, ali dobro). Vratili smo se u ascending triangle, tu je višestruka zona potpore, cijena ne bi trebala ići dalje niže. Kako sada stvari stoje, još neko vrijeme ćemo provesti u trokutu tj. konsolidaciji – zona 420-460 kn. Sljedeći tjedan bismo mogli opet malo do 460 kn, za dalje ćemo vidjeti.

Pratit ću pa postati novi graf ako se nešto zgodno posloži. Targeti ostaju isti.

Osobno imam dionice ATPL.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

DDJH

Hvala Svevišnjem da nisam ušao u ovo, a moram priznati da sam gledao da odradim lagani trejd za odbijanac koji bi uslijedio, i taman se dogodila blokada računa.

Uglavnom, cijena je izgledala kao da je pronašla dno, volumeni jako porasli, cijena u uskom range-u, CMF pozitivan, RSI radi HL, MACD zavija prema gore, moment raste, zadnja svijeća hammer. Ali eto.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Evo još jedan graf CROBEX-a. Dvije su varijante.

VARIJANTA “A”

– ova varijanta je pokazuje da smo na kraju ovog uptrenda i da nas čeka korekcija do cca 1870 bodova
– ako tamo index pokaže znakove života, to može značiti da krećemo u drugi veći val kako je prikazano na grafu i da je ovo samo extended wave 1 iz šire slike
– veća korekcija koju zahtijeva ova varijanta mi se za sada čini malo vjerojatna, ali vidjet ćemo kako će se index ponašati u sljedeća dva-tri tjedna
– kako MACD raste i ne pokazuje znakove slabljenja, moment raste, RSI za sada poštuje trendline, sve ovo upućuje na sličnost sa prošlim bull marketom i otvara se mogućnost za drugačijim načinom brojenja valova kako je prikazano na

VARIJANTA “B”

– ova varijanta predviđa odmah nastavak bull trenda
– da bi ova pretpostavka ostala valjana, MACD, RSI i moment bi tebali nastaviti uptrend kako je prikazano
– prema ovoj varijanti pred nama je treći val gdje se obično događa najveći rast tako da je pred nama novih 12% rasta
– sličnost sa prošlim bull marketom

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Meni osobno je vjerojatnija varijanta “B” i tako će biti sve dok indikatori ne ukažu na drugo.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.


DDJH

Hvala Svevišnjem da nisam ušao u ovo, a moram priznati da sam gledao da odradim lagani trejd za odbijanac koji bi uslijedio, i taman se dogodila blokada računa.

Uglavnom, cijena je izgledala kao da je pronašla dno, volumeni jako porasli, cijena u uskom range-u, CMF pozitivan, RSI radi HL, MACD zavija prema gore, moment raste, zadnja svijeća hammer. Ali eto.

Eto, tko je usao lijepo je zaradio. Ja nisam imao hrabrosti.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close