Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tankersku nisam. Izisla, pa neka se drugi raduju. “Haha”,najdraže mi je kad se netko nakelji u javnom prostoru. Umjesto haha uljudno je staviti 🙂

Dakle burza kao primjer dinamičkog socioekenomskog ponasanja tj. visokodimenzijski kaos sa ogromnim brojem razlicitih varijabli te nestacionarnost transakcija da bi se mogao identificirati pripadajuci atraktor ostavlja dojam nepredvidljivog ponasanja. Medjutim na ovom stupnju uvida izgleda nemoguca misija. Ali ipak se naslicuje da je kaos ustvari ponavljanje tesko uocljivih pravila koji tvore pravilne strukture kao fraktali npr.
I zato ponekad ugrubo mozemo to primjetiti i na burzi koja ponavlja slicne obrasce.

Neki me pitaju moje targete i razmisljanja za vise dionica. Isto je nezahvalno prognozirati, ali evo mogu pokusati barem reci sto mislim, ovaj put i graficki, iako nisam od grafova previse.
Jedna od trenutno meni zanimljivih dionica je Saponia koja krece u dugorocni bull koji ce biti slican kao na ATGR.
Slijedi 5 valova gore, usudio bi se reci s vrhom preko 700-800 kn kroz neke 2 do 3 godine.
Tpng bi mogla do 85-90kn, HT do 270-300kn…ne bi dalje nabrajao. Trenutno u fokus ulazi i Hpb, dosada uspavana, ali itekako potcijenjena i na dnu.
Glede Crobexa vrh prvog vala ce biti na cca 2400.

Analiza za ARNT. Weekly chart. Jedna od likvidnijih dionica koja još nije napravila nikakav rast.

Nakon dugotrajnog downtrend-a od početka 2017. napokon se nazire preokret trenda. Zadnji LL je bio u 3/19. Tada smo imali bullish divergence koji je indicirao preokret trenda. Sada cijena formira cup&handle, RSI kontinuirano raste i trenutno je iznad 50, MACD i OBV su također u uptrendu. 21MA i 50MA podržavaju cijenu, u srpnju je 21MA prešla 50MA prvi put nakon dvije godine.

Sve dok je cijena iznad 360 je buy. Potencijal ovog patterna je 20%.

Ne pratim inače ovu dionicu, ne znam kakvo je poslovanje, možda dobro izvješće krajem mjeseca bude poguranac da cijena prijeđe 385 kn i time formira HH te potvrdi uptrend.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ne znam zašto mi je moderator obrisao post od sinoć, pa ga ponavljam.

Analiza za PTKM, up potencijal 37%. Vidjeti graf u prilogu.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Dal se vidi ovde kam ATPL ide 🙂 ….

Evo još jedna analiza za ATPL. Daily chart.
Sve je u skladu sa mojim prijašnjim grafovima.

Cijena je u uptrendu. Imamo breakout iz ascending triangle-a (bullish patter gdje se događa akumulacija i raste pritisak za nastavak uptrenda) kako sam i najavljivao. Sada imamo retest prijašnje zone otpora. Sve školski.
EMA 21, 50, 100 i 200 su pozitivno strukturirani i pokazuju jak i stabilan uptrend.
RSI je preko 50 i u uptrendu.
MACD je pozitivan i jasna je promjena prijašnjeg trenda – ima još prostora za rast.
OBV visok i u uptrendu.
CMF pozitivan i u uptrendu.

Na grafu sam naznačio buduće linije otpora gdje će se cijena vjerojatno konsolidirati prije daljnjeg rasta.
Prvi kratkoročni target je na razini cca 560 kn, što je target ascending triangle-a. Međustanica je R2 na 530 kn koju očekujem da ćemo osvojiti već kroz par dana, a možda već do kraja sljedećeg tjedna i napad na zonu 560 kn. Dalje ću znati prognozirati ovisno o tome gdje će se cijena konsolidirati.

Pozdrav!

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Još da na ovo gore nadodam, i Ichimoku Cloud ukazuje na uptrend. Cloud je bio potpora cijeni početkom 10-og mjeseca odakle je cijena nastavila uptrend. Također, Ichimoku predviđa uptrend sve do početka 12-og mjeseca. Dalje ćemo vidjeti.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

PTKM za sada sve po planu. Cijena se povukla do 0,5 Fibonacci nivoa gdje se stabilizirala, sada bi mogli dalje napadati kotu 68 kn.

Nemam PTKM, samo pratim.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.


Dal se vidi ovde kam ATPL ide 🙂 ….

Prema 800-900 kn



Dal se vidi ovde kam ATPL ide 🙂 ….

Prema 800-900 kn
[/quote]
Neki ocekuju cudu a book cca 400kn. Dionica je vec precijenjena. A slijedi i manja korekcija indeksa do 1950-1970.

Netko je pitao za CROBEX. Graf u prilogu.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close