Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pišu mi neka se ponašam profesionalno.
Osjetih se ko' gatara 🙃
@ peskafondo
Graf veli moguće je do – 6 kn, 5,70, 5,42. Može, al' ne mora.🙂
Dalje ne kaže ništa. Jaka podrška.

Ke ?

@ oni koji zazivaju profesionalce
Nema ih, ostali bez love


Graf za Opte
Cup 'n handle
Po naravi obrasca cup ' n handle, kada odradimo drškicu idemo up.
Inače nije cup' handle 🙁

lp, inače cijenim vaš trud, ali kako to mislite “kada odradimo drškicu idemo up…Inače nije cup' handle :(”
što je volumenima/količinama zadnjih dana?
i što je s valovima u cijeloj priči? gdje smo, sada je 4. ili 5. val?
vidim morat ću se potruditi, ovo nije jednostavno..
Jaka podrška, definitivno da, ali gospodari prstenova mogu i to …

OPTE
1. volumen pada kod svakog proboja (1,5; 3; 5)
2. zadnji vrh (proboj) je niži od prethodnog, uz manji volumen.
zaključak:
gospodari prstenova će upriličiti još koji pad (tj. priliku za dokup, a ne za prodaju)
što ovdje nije jasno?
LP

Nisam ja neki profić, meni je ovo zabava.
A i klasični charting ne gleda volumen, samo obrazac, il’ te je lupio u lice, ili nije.
Ali ovako Elder piše o volumenu.
Watch volume during reactions against the trend. When a dip continues but volume shrinks, it shows that selling presure is spent. When volume dries up, it shows that reaction is nearing its end and uptrend is ready to resume.
Na opte pogledajte On Balance Volume. Cijena se povlači, on ne pada.
Pogledajte liniju akumulacije – distribucije
Al’ to su već lonci i poklopci, indikatori, oscilatori, i patterni.
Da je na burzi lako biti pametan, svi bi bili bogati 😋
Meni je ovo cup, i neka je 🙃
I up ! 🙂

Evo primjer kako izgleda obrnuti CUP.

Je.
Baš lijep graf.

Na opte pogledajte On Balance Volume. Cijena se povlači, on ne pada.
Pogledajte liniju akumulacije – distribucije


OBV moment indikator je sklon stvaranju lažnih signala. Nagla promjena u protrgovanim količinama (npr. zbog neke objave) može ga izbaciti potpuno iz trenda (“Another note of caution in using the OBV is that a large spike in volume on a single day can throw off the indicator for quite a while. For instance, a surprise earnings announcement, being added or removed from an index, or massive institutional block trades can cause the indicator to spike or plummet, but the spike in volume may not be indicative of a trend…)
zato radije koristim kumulativni moment indicator A/D:
https://www.investopedia.com/terms/a/accumulationdistribution.asp
On-balance volume and the accumulation/distribution line are similar in that they are both momentum indicators that use volume to predict the movement of “smart money”. However, this is where the similarities end. In the case of on-balance volume, it is calculated by summing the volume on an up-day and subtracting the volume on a down-day.
.. one of the main uses of the indicator is to monitor for divergences. Divergences can last a long time and are poor timing signals. When divergence appears between the indicator and price it doesn’t mean a reversal is imminent. It may take a long time for the price to reverse, or it may not reverse at all. The A/D is just one tool that can be used to assess strength or weakness within a trend, but it is not without its faults.
Use the A/D indicator in conjunction with other forms of analysis, such as price action analysis, chart patterns, or fundamental analysis to get a more complete picture of what is moving the price of a stock.

I evo na handle.
Povukla sam fibbo, ne baš precizno… i ovako to izgleda.
Ne znači da će i biti, samo da može biti.

Evo moj mali doprinos tehničarima. ATPL.

Trend na MACD, RSI i OBV je stabilan, cijena formira ascending triangle, volumen opada što potvrđuje triangle. Signal za kupnju je kada cijena probije gornju liniju trokuta, ali obzirom da su fundamenti na strani brodara, ne bih čekao sa kupnjom već bih kupio sada. U slučaju da cijena padne ispod cca 415 kn, to bi značilo negaciju ovog uzorka.

Sljedeća postaja je cca 570 kn, trejderi će gledati da prodaju malo ispod te razine. R/R je 4,44.

Sretno!

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Atpl je oduvijek bila zbirka ta. Skupilo se tu svih ta oblika. Cak je i nekim omiljena salica tu. Jos samo fali macak alehandro.
Molimo na gornjoj slici volumen vuci od swing high da bi bio reprezentativan.

Kolegice, slažem se s tobom, to je šira slika. Target je na 660, tu je taman veći otpor. Poslije toga bi mogli pasti nazad do potpore i onda možda napasti razinu 750-800 kn, naravno ako Trump bude dobro raspoložen.

Ovako ja to vidim. Volio bih čuti tvoje mišljenje.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Nisam doduse nikada radio TA na ZSE. Mali su volumeni pa ne znam koliko je to bas ovdje primjenjivo, ali ovi grafovi izgledaju dosta dobro. We’ll see 🙂

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close