Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





ATPL

target 700



@tigrus
,
panično si kupovao po 355 kn navodno….pa eto nas ponovo na 355 kn.
Samo mi nemoj sad napisati da si prodao sve na 385 kn… :-)))

[/quote]

Da, bili ste na 355 punih 15 minuta .
9,5 dionica.

Kad sam ja kupovao na 350 trebala je malo veća količina na aksu. (Da , šamarao sam po asku kad sam vidio proboj).
[/quote]

Sjećamo li se mojeg paničnog kupovanja kad je ATPL bio na 350 kn ?

[/quote]

Svaka cast…
Ima li kakav novi target?….sa nekim visim cijenama?…..

Crobex
– mjesečni graf
– indikator SS na mjesečnoj razini
– dolazi vrijeme akumulacije dionica
– ovo je mjesečni graf i ne očekujem rast sutra ali za mjesec dana svakako Da

Svaka cast na analizi burza. Ne vidim kad ste se poceli igrat sa tehnickom, ali mislim da ste mlađahni s obzirom na navedeno. Dionice su se vec izakumulirale, neke vec odavno, a sad slijedi lagana distribucija :). Kratkorocno i dugorocno.


Svaka cast na analizi burza. Ne vidim kad ste se poceli igrat sa tehnickom, ali mislim da ste mlađahni s obzirom na navedeno. Dionice su se vec izakumulirale, neke vec odavno, a sad slijedi lagana distribucija :). Kratkorocno i dugorocno.

Koje su se dionice izakumulirale i na kojim nivoima ?

Ovo sto je burza stavio je kao i moj mjesečni Graf , samo siromašniji.
Sam SS nije dovoljan argument da mozemo tvrditi da slijedi rast.
Ali zato oversold SS, uz pozitivan MACD sa bikovskom divergencijom na histogramu je već puno ozbiljnija priča

tavorenje Crobexa na ovim razinama do Nove godine,a onda idemo prema 2200 bodova do kraja 2. miseca.

RIVP
Sutra zadnja prilika da se odlijepi od potpore, inače odosmo do daljnjeg natrag u ping-pong mod unutar kanala 43-45, oscilatori se ispuhuju.


tavorenje Crobexa na ovim razinama do Nove godine,a onda idemo prema 2200 bodova do kraja 2. miseca.

Tesko.

jedno (školsko) pitanje.. &tigrus or &anybodyelse- da li je MACD oscilator ili indikator?
i što je točno SS?
jer oscilatori osciliraju, a indikatori indiciraju..http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:technical_indicators:moving_average_convergence_divergence_macd

gringo, 12.12.2017. u 10:43
jedno (školsko) pitanje.. &tigrus or &anybodyelse- da li je MACD oscilator ili indikator?
i što je točno SS?
jer oscilatori osciliraju, a indikatori indiciraju..http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:technical_indicators:moving_average_convergence_divergence_macd [stockcharts.com]

Kao da ste pitali – je li ovaj čovjek iz Minnesote ili je iz SAD-a?

Predlažem da si radije ovako postavite pitanje: Može li oscilator načinom osciliranja (dosezanjem određenih vrijednosti na skali, divergencija, presjecanje…) biti jedan od indikatora (ukazivati na) promjene ili potvrde nečega (trenda, stanja preprodanosti i sl.), a sve u svrhu dodatnog alata/pripomoći u donošenju odluka prilikom investiranja?

Ako točno odgovorite na ovo i kvalitetno si obrazložite zašto ste tako odgovorili, mislim da ćete s izvrsnim svladati školsko gradivo, bez potrebe prekapanja po definicijama. 😉

MACD je alatka koja oscilacijama indicira dominantni trend (smjer kretanja cijene) i momentum (snagu tog trenda).

SS je Slow Stohastic

nekako mi se čini da je i ovaj pad BDI-ja fejkić..iako smo se opasno približili zadnjem vrhu (planinara) na 1588…vidi sličan primjer “bearish divergence that did not work because uptrend was to strong..”-i nije važno zašto,..jer
.. uptrend se nastavlja, vani svi brodari zeleni.

New Report

Close