Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Situacija na crobexu je zanimljiva.

Postoje prave bikovske divergencije na MACD i slow stoch , koji su ustvari dali Buy signal.

Ovo je weekly, doduše u negativnom području – MACD i EMA21, ali monthly je pozitivan i ukoliko dođe do proboja 1875-1900 razine, kreće novi bull

Pozicije zauzete ? 🙂

Jos je jedan ozbiljniji otpor ostao – na 1930.

Ako 1930 prođemo rezolutno, target je 2300

[/quote]

1950 je neki značajniji otpor, ne 1930. Krivo napisano.
To je sma 200 daily.

Čini se da glavni generator panike i straha – Agrokor – se dobro sanira, pa cak i s fundamentalne strane nema nekih zapreka za rast.
[/quote]

kraj korekciji u rastućem trendu je blizu.

ocekujem rezolutno odbijanje od SMA 200 weekly.

u prilogu analiza mothly crobex, gdje se jasno vide divergencija na mjesečnom MACD grafu u oversoldu.
sve u jasno rastucem trendu.

Evo kao sto sam ranije najavio:

Prvi Graf Tjedni :
Odbijanje od SMA 200 (Crobex 1800) sa formiranjem “gravestone doji” patterna svijeće.

Drugi Graf Dnevni:
Dakle, rezolutno odbijanje od SMA200 na tjednom je na dnevnom formiralo patern “morning star”, koji je tipični obrazac promjene trenda u rastući trend.

Na ova 2 grafa (tjedni + dnevni) dodajte onaj mjesečni iz prethodnog posta, i stvari su kristalno jasne.
Nema sta drugo nego UP .

Sad kad znamo da ide gore, treba vidjeti sto ce se dogoditi na razini 1930-1950.
Ja mislim da ce probiti bez problema, te ce se formirati i potvrditi DUOBLE BOTTOM obrazac na 1800, sa targetom na 2010.

To je za početak.

@tigrus
southern doji

@joda

Ma nije Southern doji, ni gravestone doji nego dragonfly doji.

Ovo gravestone doji je leg na suprotnu od dragonfly pa sam krivo napisao.

Gravestone nije sigurno, a i dragonfly je upitno :). Mozda sam u krivu.
Lp

Moze analiza za VIRO?
2x dno?

TA Optime molim Vas ?

Hvala

gledam graf jdpl…. ovo lijepo izgleda

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

a nikolaus ? barem će bit bombona i čokolade 🙂

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

i ovdje očekujem uskoro vatromet

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Malo preuranjeno probijanje na RIVP… vjerojatno zbog datuma.
Školski bi bilo još dan-dva akumuliranja i onda otvaranje iznad 44,00. Ovako, prije novog uzleta nije za isključiti preispitivanje potpore na 44,00.




ATPL

target 700



@tigrus
,
panično si kupovao po 355 kn navodno….pa eto nas ponovo na 355 kn.
Samo mi nemoj sad napisati da si prodao sve na 385 kn… :-)))

[/quote]

Da, bili ste na 355 punih 15 minuta .
9,5 dionica.

Kad sam ja kupovao na 350 trebala je malo veća količina na aksu. (Da , šamarao sam po asku kad sam vidio proboj).
[/quote]

Sjećamo li se mojeg paničnog kupovanja kad je ATPL bio na 350 kn ?

New Report

Close