Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cup and handle

Ma ja mislim da je 90% TA bull crap. Čitao sam jednu knjigu gdje su nekim analitičarima dali neke grafove. I ono vidiš Head and shoulders,,Triple tops i slične stvari bile.
A na kraju to bili totalno ali totalno random vrijednosti koje je kompjuter generirao(nakon svakog dana bilo je 50% šanse da li će gore ili dolje).

Pa pogledaj malo one indikatore po metatraderu brate mili ! Ichimoku kokyu Ho i Aligator oscillator! I još ljudi pišu knjige o tome. Kakvi su to nazivi… Awesome oscillator… majko mila…

Ne kažem da se ne može zaraditi. Itekako može. Al da ćeš biti bolji od marketa na recimo 10-15 godina nakon poreza i komisija. Možda 0,00001% tradera a to je opet čisti zakon vjerovatnosti. Ugl. se pune džepovi brokerima…

Evo vidi ovu sliku.
Zašto je cijena pala (tj bila oversold početkom 7og mjeseca? ) Zbog Brexit referenduma.
A zašto je cijena porasla krajem 12og mj. na plavoj strelici ? Zato jer su talijani odbacili referendum od Renzia. Koji je trebao biti dobar za banke i gospodarstvo. I po toj logici bar mojoj cijena je trebala bankama i drugim sektorima pasti. A nije ! Ošlo gore. A ja otvorenih usta gledao kako prethodno prodane dionice mi otišle gore brat bratu 20%… A ja mislio dolje će pa ću ja dokupiti. Kao Italians shaken off referendum fears pisalo na FT. Moš mislit…

A zašto je ovaj spike na crvenoj strelici ? Vrlo jednostavno, Intesa sanpaolo su bacili patku da bi preuzeli Generali osiguranje a Mediobanca ima ok udio u njim i bila u nekoj kombinaciji sa njima. I sad ti meni reci što od ovog TA može predvidjeti. U svakom sekundu tj. ključnom trenutku cijena može gore… a može i dolje… To dobrim dijelom totala random stvari (pogotovo ovo zadnje).

Tu sam odlučio da treba odje… te TA spike i držat se common sense logic…


ATPL

target 700



@tigrus
,
panično si kupovao po 355 kn navodno….pa eto nas ponovo na 355 kn.
Samo mi nemoj sad napisati da si prodao sve na 385 kn… :-)))

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))



ATPL

target 700



@tigrus
,
panično si kupovao po 355 kn navodno….pa eto nas ponovo na 355 kn.
Samo mi nemoj sad napisati da si prodao sve na 385 kn… :-)))

[/quote]

Da, bili ste na 355 punih 15 minuta .
9,5 dionica.

Kad sam ja kupovao na 350 trebala je malo veća količina na aksu. (Da , šamarao sam po asku kad sam vidio proboj).

jucer te to pitao proslo je puno vise po toj cijeni, samo jedan nalog je bio 340 komada.

Pa sta bi ja sad trebao tumačiti svakom forumašu različite nedoumice?

Nek radi svatko kako ga pamet uci.

dakle, evo objašnjenje sto se dogodilo na crobexu:

ja sam najavio pad do 2075, ali je palo do 2050.

naime, nisam vidio HS – promako mi.
zato sam fulao target za 1 %.

alternativno, uvijek mozete odrediti target na dionici pa usporediti sa stanjem crebexa.
sve mora biti u skladu.

Prva sljedeća jača potpora je 1820.

Pozdrav

bit će bolje................


dakle, evo objašnjenje sto se dogodilo na crobexu:

ja sam najavio pad do 2075, ali je palo do 2050.

naime, nisam vidio HS – promako mi.
zato sam fulao target za 1 %.

alternativno, uvijek mozete odrediti target na dionici pa usporediti sa stanjem crebexa.
sve mora biti u skladu.


Čini se da ti je promaklo malo i više, ha?

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))


dakle, evo objašnjenje sto se dogodilo na crobexu:

ja sam najavio pad do 2075, ali je palo do 2050.

naime, nisam vidio HS – promako mi.
zato sam fulao target za 1 %.

alternativno, uvijek mozete odrediti target na dionici pa usporediti sa stanjem crebexa.
sve mora biti u skladu.

Brutalni kapitale, Crobex je na 1959, je li moguće da je tehnička pogriješila !!???
Mislim da nije, da je to samo privid ili prikaza, ali dajte nas prosvijetite ..
lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

To ti nije H&S!

☛ Ovo nije nagovor niti na kupnju niti na prodaju! ☚

po mom razmisljanju ako ne zatvorimo iznad 1965 samo smo testirali i idemo prema 1900-1905, za dalje necu ni pisat.

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close