Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


https://lider.media/preporuceno/privatizacija-drzavnih-poduzeca-vise-je-nego-pozeljna/
Bliže smo kraju bikovskog tržišta nego njegovu početku

– Ako se gospodarski rast nastavi, možemo očekivati da će u iduće dvije godine naša poduzeća rasti po stopama iznad tri do četiri posto. Hrvatsko tržište dionica fundamentalno trenutno izgleda atraktivno, no u slučaju globalnog medvjeđeg tržišta teško će izbjeći kolateralnu štetu – smatra dr. sc. Denis Alajbeg, član nadzornog odbora Platinum Investa i predstojnik katedre za financije na ZŠEM-u.
Denis Alajbeg
Alajbeg tvrdi da je jedno sigurno, a to je da smo bliže kraju nego početku bikovskog tržišta.


Je, je, u bikovskom tržištu smo već par mjeseci nakon 9 godina medveđeg tržišta, pa je eto već vrijeme da opet uđemo u medvjede tržište na jedno 10 godina…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

neumoran@
stručnjak se referira na usa ali da bi zvučalo spektakularnije to se izostavi
živilo žutilo i senzacionalizam,može poslužit i za crnilo i pesimizam
svakome po vlastitom izboru
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



https://lider.media/preporuceno/privatizacija-drzavnih-poduzeca-vise-je-nego-pozeljna/
Bliže smo kraju bikovskog tržišta nego njegovu početku

– Ako se gospodarski rast nastavi, možemo očekivati da će u iduće dvije godine naša poduzeća rasti po stopama iznad tri do četiri posto. Hrvatsko tržište dionica fundamentalno trenutno izgleda atraktivno, no u slučaju globalnog medvjeđeg tržišta teško će izbjeći kolateralnu štetu – smatra dr. sc. Denis Alajbeg, član nadzornog odbora Platinum Investa i predstojnik katedre za financije na ZŠEM-u.
Denis Alajbeg
Alajbeg tvrdi da je jedno sigurno, a to je da smo bliže kraju nego početku bikovskog tržišta.


Je, je, u bikovskom tržištu smo već par mjeseci nakon 9 godina medveđeg tržišta, pa je eto već vrijeme da opet uđemo u medvjede tržište na jedno 10 godina…
[/quote]
pročitajte još jedanput članak
pravi odgovor na članak je dao migra

Moram priznati da nisam pročitao članak, nego sam samo prokomentirao onu jednu rečenicu izvađenu iz konteksta… :-)))

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

zuadnjih šest sedam godina nam se jevljaju razni stručnjaci manje stručnjakinje koje su plaćene da radeći svoj posao predviđaju ekonomska kretanja u nas pa i okruženju.
zadnjih šest sedam godina, ja neznam niti jednog od tih stručnjaka (ako tko zna neka napiše) da je išta pogodio, prije bi pogodio u kladionici, te sam sebi postavljam pitanje kakvi su to “stručnjaci”.
bolje bi bilo da svoja predviđanja i analize potraže, a onda ih izreknu, od ponoćnih vračara sa naših tv programa a ima ih prilično.
siguran sam stoposto, da će im se više puta potrefiti ta procjena, nego su to do sada oni činili. Kad ih gledam onako ozbiljne, namrgođene, značajne kad daju svoje analize i procjene, zapitam se sam da li oni sami sebi vjeruju. znam da ih je dosta plaćeno da nas lažu ali toliko lagati i neznati a zvatio se stručnjakom je katastrofa.

dan je pametniji od noći!

kolega IVA09,
to vam je kao prognoza vremena, pratite ciklonu-anticiklonu, smjer i brzinu kretanja tih fronti, pad ili rast tlaka zraka i otprilike, prema prognostičkim modelima, izračunate kakvo će biti vrijeme
modeli su napravljeni po prošlim (dakle empirijskim, iskustvenim, spoznajnim) rezultatima i izvedbama
no lokalno vas, usprkos divnoj i sunčanoj prognozi, može ‘posrati’ dobar pljusak

slično je i s TA; i oni imaju svoje modele, pokazatelje i svrhu: velika je razlika između priučenih i nekvalificiranih analitičara-prognostičara koje bi se dalo usporediti s vračevima i gatarama, no ima i onih vještijih koji će vam pogoditi (osobito u dužim vremenskim intervalima) trend kretanja dionice i(li) tržišta u cjelini, kao što je Crobex
i takvi ulagatelji su itekako priznati, eno imate kod A. Damodarana koji ih navodi kao legitimnu vrstu ulagača, kao i trejdere, vrijednosne analitičare i dr.

slično kao i lokalni pljusak u vremenskoj prognozi, na određenoj dionici dobra ili loša neočekivana vijest (isplata dividende, promjena člana uprave, računovodstvene prevare…) dođu nešto kao black swan, ako ste čitali Taleba, pa cijena dionice bude katapultirana ili srezana u čas i cijela ta priča s empirijskim modelom pada u vodu

vodu od lokalnog pljuska 🙂

hehehe, vi ste to kolega baš slikovito komentirali i sa svime se slažem što napisašte a posebno sa vremenskom prognozom.
no naši vrli stručnjaci neznaju na temelju tri tromjesečna izvješća o rastu /padu BDP-a i dva mjesečna izvješća u zadnjem tromjesečnom izvješću da prognoziraju rast istog tog BDP-a. na godišnjoj razini.
a znamo što su osnovi pokazatelji koji utječu na rast BDP-a i koliko utječu na njegov rast, čak znamo i koliki je on u zadnja dva mjjeseca, treba samo pretpostaviti rast/pad u zadnjem mjesecu zadnjeg tromjesečja, a sunce na vidiku nigdje oblačka.
No ni to neznaju izračunati, procjeniti, analizirati, predvidjeti i da ne nabrajam a to može svaki učenik petog razreda pučkoškolac.
ja znam da su oni nekada plaćeni da pogrešno prognoziraju ali uvijek i toliko pogriješe pa to je nesvatljivo.
poz, danas mi se čini sunčan dan kolega.

dan je pametniji od noći!


siguran sam stoposto, da će im se više puta potrefiti ta procjena, nego su to do sada oni činili. Kad ih gledam onako ozbiljne, namrgođene, značajne kad daju svoje analize i procjene, zapitam se sam da li oni sami sebi vjeruju. znam da ih je dosta plaćeno da nas lažu ali toliko lagati i neznati a zvatio se stručnjakom je katastrofa.

Općenito tvrđe predviđati bilo što je fool’s game. Neki općeniti smjer se mora znati i postaviti dobre pozicije.
Ko kada je Shiller i Bernanke rekli 2005 da je tržište precijenjeno. Točno. Ali je ostalo takvo još 3 godine a prinosi su u te tri godine bili bonanza. Da si tad sve prodao u USA i otišo u keš bolilo bi te oko srca kroz te tri godine i to gadno…



https://lider.media/preporuceno/privatizacija-drzavnih-poduzeca-vise-je-nego-pozeljna/
Bliže smo kraju bikovskog tržišta nego njegovu početku

– Ako se gospodarski rast nastavi, možemo očekivati da će u iduće dvije godine naša poduzeća rasti po stopama iznad tri do četiri posto. Hrvatsko tržište dionica fundamentalno trenutno izgleda atraktivno, no u slučaju globalnog medvjeđeg tržišta teško će izbjeći kolateralnu štetu – smatra dr. sc. Denis Alajbeg, član nadzornog odbora Platinum Investa i predstojnik katedre za financije na ZŠEM-u.
Denis Alajbeg
Alajbeg tvrdi da je jedno sigurno, a to je da smo bliže kraju nego početku bikovskog tržišta.


Je, je, u bikovskom tržištu smo već par mjeseci nakon 9 godina medveđeg tržišta, pa je eto već vrijeme da opet uđemo u medvjede tržište na jedno 10 godina…
[/quote]

Nemojte se time opterećivati. Rast/pad dionica uglavnom nema veze s ekonomijom:

“In his latest research, finance professor Hendrik Bessembinder discovered that 58% of stocks don’t even outperform a Treasury bill. This study was based on 26,000 stocks from 1926 to 2015. Just 4% of stocks accounted for all of the $31.8 trillion in gains during this period. That means 96% of stocks were complete garbage. Even worse, shares of unprofitable companies outperform their profitable counterparts, which is why you have a marketplace that is dominated by Twitters and Teslas.”

Za one koji ne znaju engleski, ukratko, . . . .Za cjelokupnu dobit u zadnjih 90 godina zaslužno je samo 4% dionica. 96% dionica je čisto smeće. Još gore, neprofitabilne kompanije nadilaze profitabilne, što je razlog zašto imamo tržište na kojem dominiraju Twiter i Tesla.

Zaključno, držite se tehnike, jer sve ostalo je iluzija.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

ATPL

target 700


ATPL

target 700

Brutalan grafikon 😉
Ali sam siguran da će biti onih koji ništa neće skontati ni nakon što si im nacrtao. Ne bi bio prvi put.


ATPL

target 700


zar ne bi trebao volumen potvrditi proboj?

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close