Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sljedeći otpor 4250-4300.
oscilatori jaki.
klin u formiranju.

ja ništa ne kupujem.
ono što imam još ne prodajem- nema sell signala TA.

veliki broj dionica je blizu gornjeg bolla.
povijest je pokazala da poslije početnog odbijanja rast može potrajati i mjesecima.
keš pozicijom gubim dio potencijalnog profita.
no, neću ulaziti full u dionice prije narednog odbijanca prema dole, ma kada to bilo, i ponovnog probijanja donjeg bolla.

jer,
burza je kockarnica.
jedina razlika je u tome što eventualno loše kratkoročno klađenje na neku dionicu ne mora značiti gubitak:
nakon nekog vremena, makar godinu ili dvije, novac će se vratiti.
osim ako se ne radi uistinu o firmi koja će u međuvremenu značajno poslovno erodirati.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Potpisujem ovo iznad[thumbsup]

BEZ PANIKE, MOLIM

uzgred,
moram priznati da nisam kupovao u trenucima kada je prema mojoj strategiji bilo vrijeme za upad-
uistinu sam se bojao razmjera moguće korekcije.

za sve koji nisu pratili prethodnu pisaniju ponavljam elementarno pravilo h&s formacije.

pad s ca 5400 na 4600 (spojnica ramena): 800 bodova
min. target pada: 4600-800= 3800
ako se probije 3800, pada se na razinu početka rasta: 3200.

ovo se upravo i desilo.

sada povratak.
korekcija nakon pada (rast) ide najčešće do 1/3, 1/2 ili 2/3 ukupnog pada.

pad: 5400-3200= 2200

1/3 x 2200= 730
1/2 x 2200= 1100
2/3 x 2200= 1460

moguće razine povratka:

1. 3200+730= 3900-3950: OVO SMO PREŠLI, ALI JE BILA VELIKA BORBA OKO 3900

2. 3200+ 1100= 4300 : PREMA OVOME IDEMO, A NA TOJ RAZINI JE I TEHNIČKI OTPOR

3. 3200+ 1460= 4660 . OVA RAZINA POKLAPA SE OTPRILIKE S TEHNIČKIM OTPOROM NA CA 4500-
4600

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@Vlad: možeš li napraviti projekciju eventualnog povratka na niže razine nakon 2. i/ili 3. ogpora ? Koliko misliš da je izgledno da će se to odigrati u ljetnom razdoblju ?

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

@daculo
Dobra slikica, idemo do 4300
A onda mislim da cemo natrag…samo je pitanje do koje razine cemo pasti.
I dalje mislim da nam ne gine dvostruko dno ili H&S
Uostalom i vlad1111 je napisao otpore i potpore pa cemo se tako nekako i odbijati.
Ali sad je vrijeme za veselje jer jos nismo do 4300, a ako se okrenemo prije toga…ne bi trebali[huh]

BEZ PANIKE, MOLIM

Mislim da cemo probiti 4300 bodova – tu ce vjerovatno biti veceg iskrcaja ali 8mlrd kn se vraca u fondove i to treba uzeti u obzir.


fond300: ” daj mi molim te recite od kud uzimate grafove za izradu ta analize. Konkretno ovo od ingre na vrhu stranice? hvala ” Abacus brokeri http://www.abacus-brokeri.hr/graph2/trade_ui2.php

A zašto ne pokušat sa PD-om. I ovdje postoje TA.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Vlad1111 je li moze neka analiza za ATPL. Meni se cini da ova dionica moze jos dosta gore. S druge strane, danasnja prodaja mi daje naznake nekakve kapitalizacije dobiti. Ako ti nije muka od ovakvih zahtjeva, daj neko misljenje …

Hvala!

nisam bob, ali dylan ...

Pogledajte ovaj prekrasan razvoj Crobexa . Idemo dalje u visine. Graf je sa Moj novac, kolege qwe.

Na HT je MACD ovako izgledao u 2. mjesecu i tada je cijena sa 288 kuna otišla na 337 kn.
RSI je tek malo iznad 50 , a japanske svijeće su formirale + signal.

ukoliko korekcija krene ranije (zanemarujući oscilatore … npr. sutra ili u petak) koje su moguće razine potpore i da li netko može staviti i graf koji bi to sugerirao …
ne želim coprati (jer je meni čaša uvijek polupuna), ali mi nekako sve ovo smrdi pa malo pojačavam cash

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Sjecam se scenarija od prosle godine koji se dogodio isto negdje u 5mj kada je Crobex padao a IGH rastao oko 100%. Isto su bili radikali u Srbiji aktualni – mislim da je Nikolic bio izabran za predsjednika skupstine. Ni tada kada je IGH dobio projektiranje pruge nije nista bilo vazno koliko svjeza lova koju su investitori ocekivali i kupovali dionicu.

New Report

Close