Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa to vas ja tu pitam. Kakve veze imaju dvostruki i trostruki vrhovi, klinovi, zastavice, glava i ramena, obrnuti glava i ramena, fibonacci s frackingom u SAD-u? Dal će nafta danas past (ako) zato jel to piše na nekom grafu ili zato što OPEC neće smanjiti ponudu? Kakve veze ima ijedan graf s bilo kojim fundamentalnim događanjem? Dajte mi recite jednu osobu iz ovog polja koja je zaradila na dionicama? Koja konstantno ima prinose kao neki poznatiji investitor. Kako nešto što je subjektivno može vrijediti za cijelo tržište? Gledam dva tehničara nedavno i jedan kaže da je tržište spremno za pad, drugi za rast. Većina analitičara se slaže da su dionice skupe. I kakve veze sad ima graf s cijenom dionice? Još jedan fundamentalni analitičar priča kako su dionice skupe i da će vjerovatno neka korekcija a tehničar kaže da se to na grafu ne vidi. Kako on može na grafu vidjeti drukčije od onoga što je empirijski, fundamentalno dokazano da neko tržište čini skupim. Jel shvaćate pitanje?

alias@
pod br.1 odluci se zelis li biti tehnicar ili fund. bez toga svaka daljnja rasprava je besmislena .

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ja znam tehničku jer volim sve oko dionica, ali u njoj jednostavno ne vidim ništa korisno. znam koliko i na temelju čega zarađujem, a to nema nikakve veze s grafovima. Vi inverter pišete na ATPL da ste pogodili na 1000kn iz grafa da će dionica tonuti i to je valjda njima logično, a kad sam ja pisao da će tonuti jer će izači milijun brodova koje neće imati tko napuniti onda sam bio druker. I sad šta je logičnije? Moj fundamentalni zaključak pada vrijednosti brodara ili vaš grafički? Kako ti graf, koji nema veze s brodogradnjom u Kini ili Južnoj Koreji, može pokazati da će i do kud cijena dionice past? I sad recimo vi kažete da će ATPL pasti do 100kn, a svijet završi ponovo u recesiji ili kompanije naruce još hrpu brodova jer vjeruju u preokret koji ne dođe. Da li će ATPL pasti zbog grafa ili zbog ovo dvoje drugo šta sam nabrojao?

alias@ ja znam tehničku jer volim sve oko dionica, ali u njoj jednostavno ne vidim ništa korisno[/u]

tu prestaje svaka rasprava.ne znam sto radis na ovoj temi ???
ili si dosao ovdje tehnicare uvjeravati kako TA nista ne valja?

nisi ni prvi ni zadnji

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


ATPL buy zona

Buy zona 135kn?
A cijena već na 126kn.
Bit će toga i puno jeftinije….smirite se ljudi
i čekajte. Iznenadit ćete se koliko to može još dolje.
Ne zaboravite paket od 200.000 kom kupljen davno po 40kn.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Evo jedno pitanje za tehničare. Znači crtate linije. I onda kao danas dođe Draghi i kaže to šta je rekao. I padnu obveznice, poraste euro, padnu burze. Da li je to tehničko pitanje ili fundamentalno? Sutra je sjednica OPEC-a i šta oni kažu tako će nafta. Bez ikakvog grafa i ičega. Dal je to tehnički il fundamentalni pomak?

Da, to je fundamentalno, al TA to i predskazuje većim dijelom. Dobrih 90%.
Dakle tržište preko TA odlučuje o granicama pada ili rasta a ne radi fundamenta.
Npr. Saponia ima super izvješće, treba narasti 60% po fundamentu, al tržište
kaže skok 200% jer TA tako kaže. Tu se uvijek odigra po TA, a ne fundamentu.
Fundament je čvrst i solidan , al postoji napadaj panike i postoji napadaj pohlepe
i ushićenosti. TA jako dobro regulira te slučajeve.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Evo jedno pitanje za tehničare. Znači crtate linije. I onda kao danas dođe Draghi i kaže to šta je rekao. I padnu obveznice, poraste euro, padnu burze. Da li je to tehničko pitanje ili fundamentalno? Sutra je sjednica OPEC-a i šta oni kažu tako će nafta. Bez ikakvog grafa i ičega. Dal je to tehnički il fundamentalni pomak?

Pad DAX-a i SP500 nije posljedica Draghija već je to bio samo povod.
Činjenica je da je DAX napuhani balon na 11000.
Ne treba tu ni Draghi niti vidoviti Milan da kaže SELL.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Treba pratiti jednim delom fundamentalnu i tehničku analizu te kupuvati dionice na razvijenim tržištima, sa dobrim potencialom. Osobno volim amere i njihovo tržište jer oni su stvarno dobri glumci. TA im funkcioniše pa i ona na tjednim kartama. Ako pogodiš dugoročni count, onda ti je lako primjerice nacrtati i prognozu grafa od 60 min.
Prilažem tjedni graf vodećeg američkog indexa DJI sa prognozom. Draghi i ostali rade samo onako, kako su to vodeći glumci zaželeli.

dajte mi samo jednog tipa iz TA koji je nešto zaradio. Valjda vam to govori o važnosti i kvaliteti te analize

@Alias

https://en.wikipedia.org/wiki/Dan_Zanger

Top 7 Technical Analysts of All Time Share Their Secrets

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

mi se ovdje salimo?

New Report

Close