Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

samo je nacelo..drugi put….treci probija prema 1900

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


sp probio kljucni otpor na 2045, goldman ostao pasivan, velik volumen, bear trap ili pocetak long trenda,bit cemo pametniji danas.

Biti će da je bear trap.

Long TNA na 72.00

Dobro je PUG nacrtao onaj padajući graf. Isto veliki Degeneric već zadnjih 5 godina prognozira kolaps[emo_plazi]. Još ako se uzme u obzir,da je kinesko tržište počelo se hladiti….[emo_palacd]

long sp, slab volumen, nema panike i meni se cini da je bear trap

@Mr.

Da, volumen loš, pravi bear trap.

Uzeo sada XIV long 38.85, $VIX će na hlađenje ovih dana, zona 25 je previše opasna ako se probije.

Yes…Kinezi se počeli hladiti…Kada su pre nekoliko godina prešli sa bicikla na 4 kotača danas im je i toga dovoljno. Najviše se taj višak osjetilo u razvijenoj automobilskoj industriji. Primjerice dionica BMW tako je još početkom ove godine vredila preko 122 eura, dok danas baš zbog upada potražnje kineskog tržišta vredi oko 80 eura. Isto dionica General Motors Co (GM) pala je u istom razdobju sa 40 na cca. 29 dolara. Hlađenje kineskog tržišta za amere je gore nego hladni rat sa Rusima ili he…e sa Muđahedinima. Ali tu je….[emo_bijesan] Zato sam trenutno u najboljoj dionici, koja se zove CASH.

Ipak mislim da ova trenutačna krizica neče pogoditi dionice, koje se bave hranom. Primjerice američki Kraft (KRFT), MCD….(ipak ima nas preko 7 mlrd. i treba nam hrana).

Stranicu nazad stavio sam dva grafa indexa sp 500. Mislim, da se u obzir više dolazi graf sa scenariom prognoze pada, koja bi mogla biti u trajanju od 6 meseci do godinu dana.

Ako Sanghai dode ispod 3200, vjerujete mi da je onda cijeli svijet u recesiji.

Ivan , shanghai je bio 3200 u ozujku ove g. , prije godinu dana bio je tek nesto iznad 2000, znaci u godinu dana sa 2200 na 3500 ( oko 60%). Dax je prije 3g. Bio ispod 7000. Da ne pricam o s&p koji se u zadnjih 5 god udvostrucio. To su ipak prinosi neostvarivi na dugi rok i sad kad dolazi korekcija onda smo kao u banani. Zamislite da crobex bude za godinu dana na 3000- e toliko je shanghai ( sa sadasnjom “katastrofalnom” razinom) narastao u zadnjih godinu dana.

udio stranih fondova na nasj je burzi mizeran tako da sto ako hoce DAX i Ameri idu gdje hoce njihovi indexi od 2009 su napravali puta 3 a mi smo tu gdje smo pa skoro i bili sa INOm i Adrisom koje su umjetno digle Crobex

Adris umjetno podigao crobex???

trenutni Crobex je 1783 ili punat dole ili gore ja se ispricavam oko Adrisa ono sto sam htio reci Ina je umjetno dignuta a Adris u dnsu na prije dvije godine kad mu je cijena bila oko 250 a sada PA 400 i Ra 500 kn vrijedi 70posto vise te dvije sastavnice Crobexa digle su ga za oko 300 bodova.Po tome ako krene veca korekcija gdje bi bilo dno crobexa 1500 ili mozda 1000 ili mozda 500 bodova meni malo morgen .Ili ce pasti jos nekih 200 do 250 bodova dole max ili stagnacija dok se vani iskristalizira tu nema stranih fondova a kako vidim domaci MF prodaju vani i kupuju dionice na hrv.trzistu kapitala.Ispricavam se Rookie ADRIS je i fise nego fer vrednovan cak i podcijenjen samo ga ocekuje lom nakon ex dividenda day jer puno je malih unutra a to ce fondovi sigurno iskoristiti

Poanta je htio sam samo ukazati na vaznost i utjecaj INE i Adrisa pogotovo INE koja nema kaj traziti tu na 3500 a znatno je utjecala na bodovno stanje Crobexa

New Report

Close