Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam o čemu pričate kad kažete da sam odabrao nelogičan vrh, jer sam odabrao jedine logične i za ramena i za glavu. A najlogičniji su UVIJEK oni najveći, kao i u mojoj slici. Tako da nemam pojma šta je tu vama nelogično.

Što se tiče H&S, H&S ne mora biti reversal uzorak.

The head and shoulders pattern can signal a continuation rather than a reversal, although it appears in this role rather less.

Schabacker, Edwards and Magee are the authoritative sources on classical charting principles.They are the final word on classical chart patterns.

Here is what Edwards and Magee had to say about the continuation H&S pattern (Technical Analysis of Stock Trends, 5th Edition, pages 181-182):

“Head-and-Shoulders Consolidations.

“All our references to the Head-and-Shoulders formations up to this point…have considered that pattern as typifying reversal of trend, and in its normal and common manifestation that is most definitely the Head-and-Shoulders function. But occasionally prices will go through a series of fluctuations which construct a sort of inverted Head-and-Shoulders picture which in turn leads to continuation of the previous trend.”

“There is no danger of confusing such continuation or consolidation formations with regular Head-and-Shoulders Reversals because, as we have said, they are inverted or abnormal with respect to the direction of price prior to their appearance. In other words, one of these patterns which develops in a rising market will take the form of a Head-and-Shoulders Bottom. Those that appear in declines, assume the appearance of a Head-and-Shoulders Top.”

Eto možda ćete vjerovati Edwardsu i Magee-u , ako nećete meni.
A možda ćete i dalje po svom

i gdje vam je lijevi leg na priloženoj slici?

niste shvatili: reversal je jer se gleda od dna, od lijevog lega, do glave ide rast, a onda ide pad, do dna desnog lega. zato se zove reversal, jer je target u kontra trendu od početnog uzorka. kuda će dalje, nakon targeta, potpuno je nebitno. imate ulaz i target, to je smisao ovog kao i svih ostalih uzoraka, a ne prognoza šta će se događati dalje. Ovo što ste citirali, tu vam samo kažu da top h&s možete naći i u silaznom trendu.

vi ste za lijevo rame uzeli korektivni vrh padajućeg trenda. za top h&s treba vam prvi vrh rastućeg trenda.

Kao što rekoh,vi ćete i dalje po svom. Ja cijelo vrijeme pričam o H&S koji je uzorak nastavka trenda i citiram druge ljude o tome, a vi pričate o reversalu.
NEMA REVERSALA JER OVO NIJE REVERSAL UZORAK ¨!!

Jel ste vi uopće pogledali sliku koju sam stavio u atačment?

Sorry, krivi topic…molim moderatora da brise ovaj post

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ja sam 15.7.2010 napisao poruku / analizu za moguci razvitak nezaposlenosti u HR.

( vidi :http://www.poslovni.hr/forum/tema/tehnicka-analiza-grafovi-savjeti-i-analize-2434?page=1571 [poslovni.hr] )

Posto pratim taj razvitak i cinio sam dva puta “updates” na ovoj temi.

Za onoga koji je intresiran moze videti vise o tome na

http://www.croman.se (RTEA)

Belje. Aktuelno. Dugačka crvena linija predstavlja srednjeročnu padajuću trend liniju. Kratka crvena linija predstavlja kratkoročnu padajuću trend liniju koja je “preskočena” gapom. Zelena linija predstavlja liniju potpore.
Kratkoročni scenarij je pod 1. udaranje u padajuću trend liniju na 46, a nakon toga pod 2. pad na potporu od 38,5 i popunjavanje gapa.


Aktuelno. Crobex- kompleksni H&S kao uzorak nastavka trenda.
Ukoliko se realizira gledamo u target od 1350. Volumene nemam za konfirmaciju, nažalost.

ne možeš crtati desno rame kojeg još nema[emo_namigusa].
a ako se i formira, tko zna hoće li doći do pada vrijednosti ispod neckline-a…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



Aktuelno. Crobex- kompleksni H&S kao uzorak nastavka trenda.
Ukoliko se realizira gledamo u target od 1350. Volumene nemam za konfirmaciju, nažalost.

ne možeš crtati desno rame kojeg još nema[emo_namigusa].
a ako se i formira, tko zna hoće li doći do pada vrijednosti ispod neckline-a…
[/quote]

Mogu. Jer moji indikatori i divergencije upućuju na to da će se formirati rame. Npr, evidentan je rastući klin sa targetom 1750. Kad cijena prođe 1768 onda je kasno za crtanje ramena. Ali ste u pravu što se tiče neckline-a to ne može nitko znati sa sigurnošću


Mogu. Jer moji indikatori i divergencije upućuju na to da će se formirati rame. Npr, evidentan je rastući klin sa targetom 1750. Kad cijena prođe 1768 onda je kasno za crtanje ramena. Ali ste u pravu što se tiče neckline-a to ne može nitko znati sa sigurnošću

Živi bili pa vidjeli.
Nadam se da nisi u pravu jer mi je pun kufer gravitacije zadnjih godina.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Mogu. Jer moji indikatori i divergencije upućuju na to da će se formirati rame. Npr, evidentan je rastući klin sa targetom 1750. Kad cijena prođe 1768 onda je kasno za crtanje ramena. Ali ste u pravu što se tiče neckline-a to ne može nitko znati sa sigurnošću

Živi bili pa vidjeli.
Nadam se da nisi u pravu jer mi je pun kufer gravitacije zadnjih godina.
[/quote]

Vlad1111 ga negira, a ipak je on TA guru, mag ili što već… [emo_namigusa]




Mogu. Jer moji indikatori i divergencije upućuju na to da će se formirati rame. Npr, evidentan je rastući klin sa targetom 1750. Kad cijena prođe 1768 onda je kasno za crtanje ramena. Ali ste u pravu što se tiče neckline-a to ne može nitko znati sa sigurnošću

Živi bili pa vidjeli.
Nadam se da nisi u pravu jer mi je pun kufer gravitacije zadnjih godina.
[/quote]

Vlad1111 ga negira, a ipak je on TA guru, mag ili što već… [emo_namigusa]
[/quote]
nema sigurnosti.
samo veća ili manja vjerojatnost.
ne znam kako ne vidite manji šampon naopako. upravo se testira neckline…ako test neckline-a prođe, slijedi rast grobija…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vidim da se legende tehnicke vracaju na ovaj topic (vlad, croman)
Super…treba nam kvalitetne analize ovdje!

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close