Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Čisto sumnjam da o tome ovisi bilo što. Ne znam tko će to pohrliti kupiti dionice poduzeća zato jer su im izvješća podnošljiva

Ako očekuješ neke spektakularne rezultate onda si krivu burzu izabrao za ulaganje.
[/quote]

Niti očekujem spektakularne rezultate, niti sam odabrao ovu burzu.
Ne znam tko bi normalan ovo odabrao svojom voljom


Niti očekujem spektakularne rezultate, niti sam odabrao ovu burzu.
Ne znam tko bi normalan ovo odabrao svojom voljom

Pa eto, ima nas sado-mazo abnormalnih tipova koji su odabrali domaću burzu.

Jedino mi nje jasno zašto čitaš forum namijenjen domaćoj burzi i zašto uopće pokazuješ interes za CROBEX.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Niti očekujem spektakularne rezultate, niti sam odabrao ovu burzu.
Ne znam tko bi normalan ovo odabrao svojom voljom

Pa eto, ima nas sado-mazo abnormalnih tipova koji su odabrali domaću burzu.

Jedino mi nje jasno zašto čitaš forum namijenjen domaćoj burzi i zašto uopće pokazuješ interes za CROBEX.

[/quote]

A takva je kakva je, bolje nemamo. Pratio sam i prije i ulagao. Prije je bilo firmi i posla. Sad nema ni firmi ni posla.To jest ima ih 5 i pol. Ostalo su polumrtvaci. Htio bi nešto kupiti ali nemam što

BDI Index.[emo_palacg]

Mislim, da bi moglo 723 biti dno odnosno, da ispod 661 neće. Brodarski sektor bi tako uskoro mogo itići u ponovan rast.

http://blogs.marketwatch.com/thetell/2014/07/24/a-key-gauge-of-global-shipping-costs-is-plunging-and-you-should-pay-attention/

U prilog tome ide i tjedni graf indexa BDI.

Aktuelno. Crobex- kompleksni H&S kao uzorak nastavka trenda.
Ukoliko se realizira gledamo u target od 1350. Volumene nemam za konfirmaciju, nažalost.

to što ste označili nije nikakav šampon. šampon imate unutar ‘glave’.


Mislim, da bi moglo 723 biti dno odnosno, da ispod 661 neće. Brodarski sektor bi tako uskoro mogo itići u ponovan rast.

Neko dno će naći, samo nisam siguran koliko će se odbiti od dna.
Ako pogledamo BDI graf prije balona, plesao je stalno oko 1000. Ukratko, čini mi se da mu je to i sada sudbina. Naravno da je puno ako sa 700 ode na 1500, ali neke spektakularne cifre tu ne očekujem.
Sukladno s time, može se uzeti neka plovidba i uhvatiti 50% rasta dugoročno, no to bi bilo to. Naravno, fundamente pogledajte da vam brodar ne propadne u međuvremenu.


to što ste označili nije nikakav šampon. šampon imate unutar 'glave'.

Kolega, možda da malo proguglate complex h&s. Biti će vam puno toga jasnije

pocele su teorije shampona ..crob je jedino vrh 2007 odradio shampon..ostalo su bakraći

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Kolega, možda da malo proguglate complex h&s. Biti će vam puno toga jasnije

već mi je sada puno toga jasnije.

a complex sam proguglao prije nego sam odgovorio prvi puta.
i baš taj complex oblik je unutar označene glave.



Kolega, možda da malo proguglate complex h&s. Biti će vam puno toga jasnije

već mi je sada puno toga jasnije.

a complex sam proguglao prije nego sam odgovorio prvi puta.
i baš taj complex oblik je unutar označene glave.

[/quote]

Ne gledate dobro. Treba rasčlaniti bitno od nebitnog. Head i shoulders uzimaju prednost ovisno o veličini. U kompleskonom H&S nebitno je koliko ima ramena, bitna je veličina ramena. Zato se i zove kompleksni, jer ima više ramena, ali i dalje jedino što je bitno su glavna ramena i glava. Taj uvjet je ovdje više nego ispunjen i radi se bez sumnje o pravom primjerku. Još da imam negdje uvid u volumene da to i potvrdim, bilo bi super

h&s je reversal pattern. lijevi leg mora biti najniži. poanta h&s-a je da se koristi simetrija rasta i pada. kompleskni samo dozvoljava više podvalova između ključnih vrhova.

jasno mi je da gledate sliku gdje lijevi leg nije povučen kako bi se jasno povukla trigger linija. iskustvo bi vam ovdje trebalo reći da je potpuno nelogično koristiti lokalni korekcijski vrh nekog pada kao referentnu točku.

uostalom, pogledajte si primjere ili u krajnjoj liniji definiciju kod bulkowskog:

Characteristic | Discussion
Price trend | Upward leading to the pattern.

New Report

Close