Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CROBEX suport je valjda na 1800, 1600, 1400… vidljivo po teletrader tjednom grafu od 2008

ali ne vidim poveznicu sa pojedinim dionicama, pored toga što ga ne smatram relevantnim za bilo što.

npr. ERNT će sada pasti značajno, želiš reći da ćeš na temelju toga predvidjeti gdje će se odbiti?

@inverter na mjesečnom grafu nije pukla linija, ima još nekog prostora za pad a da linija ostane neoskrvnuta 🙂

no moje pitanje je zašto ovo na slici nije head@shoulders obrazac? ok, nema podataka o volumenu tako da taj element ne razmatram, ali budući da mi je taj obrazac poprilično enigmatičan molim kolege koji se više razumiju za komentar.

kad bi bio H&S, visina je odokativno 280 bodova, što pri proboju na cca 1750 označava target od cca 1470. molim komentare


Index sp 500 – graf od 60 min.

Lijepo se iskorigirao tako, da je situacija za sada prilično oversold. Pad iz 1897.27 na današnjih 1837.49 bio bi ekvivalent fibu od 38% (50%=1818) tako, da je vrijeme za rast. Prvi otpor – resistance bio bi na 1869 i sljedeći na 1901. U svakom slučaju ako slučajno padne na 1818 sljedi ponovan rast preko 1900.[emo_namigusa]

To sam pisao na 1972 stranici za index sp 500, kada je cijena bila cca. 1837. Desio se pad na 1814.36 i prognoza je tada bila rast na cca. 1901. Dogodio se tako u petak rast indexa na 1901.26 što bi bilo kao otpor (resistance). Ipak mialim, da sljedeći rast će biti oko vrijednosti indexa od 1941-1960 tako, da za sve one koji su bull nema zime a oni, koji su se kladili u pad na certifikatima nestali su već sa parama u “povjesnoj zbiljnosti”. To vam je znate burza gdje zarađuje svega 2-3% ulagača ostalo je “pušiona”.

P.S. Puno sreće onima, koji žele, da zarade za koje sardelice na moru.[emo_palacg]

..i updated….[emo_namigusa]


@inverter na mjesečnom grafu nije pukla linija, ima još nekog prostora za pad a da linija ostane neoskrvnuta 🙂

no moje pitanje je zašto ovo na slici nije head@shoulders obrazac? ok, nema podataka o volumenu tako da taj element ne razmatram, ali budući da mi je taj obrazac poprilično enigmatičan molim kolege koji se više razumiju za komentar.

kad bi bio H&S, visina je odokativno 280 bodova, što pri proboju na cca 1750 označava target od cca 1470. molim komentare

Meni ovaj tjedni graf izgleda kao klasični H&S, još samo fali testiranje potpore na oko 1750-60

Buy the dip!

VIX 11.51
nikad niži šta signalizira da je tržište preotimistično;) mislim da bi se brzo mogao preokrenuti trend na 30 a samim tim i američko tržište sliznuti i ove je godine seel im May moto ,znamo kako to obično biva priko lita[emo_ooooo]

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

ma je….svi žele pad. Biti će ali na SP 500 max. 1910 na 1886. Onda[emo_cool]samo nebo je limit.


VIX 11.51
nikad niži šta signalizira da je tržište preotimistično;) mislim da bi se brzo mogao preokrenuti trend na 30 a samim tim i američko tržište sliznuti i ove je godine seel im May moto ,znamo kako to obično biva priko lita[emo_ooooo]

Ne vjerujem da ide do 30. To mora biti tektonski poremećaj. Inače ne.

Realno je očekivati skok do 16-17, max 20.

zgodno za pogledati
http://www.advisorperspectives.com/dshort/charts/index.html?guest/2014/CK-140520-Fig-1.jpg

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


samo nebo je limit.
takoje ,,treca faza bull marketa..[emo_ooooo]

3) phase : Everything will go up forever

During the first phase, most individuals remain skeptical of a market that has just gone through a high-correlation, mean-reverting correction. It is at this point that most investors are unwilling to see the positive change in market dynamics.

In phase two, however, investors gradually turn bullish for the simple reason that prices have been steadily rising for some time. Analysts and strategists are also turning universally “bullish” in an attempt to manage their career risk and attract investor dollars.

In the final phase of the bull market, market participants become ecstatic. This euphoria is driven by continually rising prices and a belief that the markets have become a “no risk opportunity.” Fundamental arguments are generally dismissed as “this time is different.” The media chastises anyone who contradicts the bullish view, bad news is ignored, and everything seems easy. The future looks “rosy” and complacency takes over proper due diligence. During the third phase, there is a near complete rotation out of “safety” and into “risk.” Previously cautious investors dump conservative advice, and holdings, for last year’s hot “hand” and picks.

The chart below shows these three phases of the bull market over the past three market cycles.http://www.advisorperspectives.com/dshort/charts/index.html?guest/2014/LR-140528-Fig-3.png

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Prosli tjedan nakon mase vremena napokon nam se ukazao vix buy signal! Nije se nesto proslavio, ali za razliku od sell signala koji uredno odradjuje i redovno se javlja ovaj ni prilokom proslih ukazanja nije bas nesto odradio.

Zanimljivo je da smo u petak ponovo na prvom koraku buy setupa i mogucnosti drugog signala u kratko vrijeme, naravno ako opali. Posto se i kao neki klincic razvija zadnjih mjesec dana, mozda ovaj put uspije nesto odraditi.

Lijepo Vas pozdravlja balkanski_debil leonidas_primitivac po priznanju….

[/quote]

………. Ipak mislim, da sljedeći rast će biti oko vrijednosti indexa od 1941-1960 tako, da za sve one koji su bull nema zime a oni, koji su se kladili u pad na certifikatima nestali su već sa parama u "povjesnoj zbiljnosti". To vam je znate burza gdje zarađuje svega 2-3% ulagača ostalo je "pušiona".

. ..pisalo se to, kada je index sp 500 bio na cca. 1901. Dogodio se tako rast na 1955,55. Sada ide pad indexa na najmanje 1929 ili čak do 1901. [emo_dolar][emo_dolar][emo_smijeh]

New Report

Close