Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baš je fino gledati američke brodare.

Primejerice dionica EGLE u samo dva dana preko 30% porasta. BDI index raste u skladu sa prognozom, koja je stavljena ovdje dvije stranice nazad i koju ponovno stavljam. Očito je, da se brodarski sektor polako oporavlja.[emo_smijeh]

Tehničari što kažete na Belje. U zadnjih 2-3 godine bez iznimke nakon signala na RSI i MCADu je odrađivalo rast u pravilu od cca 20-30%. Zadnji puta 1.6.13, 24.12.12, 20.6.12 (na tabletu sam pa ne mogu postati graf)

Nemoj misliti na m2!

Evo uvijek ima dobrih duša koje se potrude umjesto mene. Slikica BLJE.
Svaki puta kad se ovi pokazatelji bili ovakvi išao je rast

Nemoj misliti na m2!

??[emo_zacudjen]

Kolega hrca01,ovo vam je formacija rastućeg trokuta a RSI nemože probiti grafikon pa “izletit”preko 100 da bi bio u rastućem trendu…a bio bi i pregrijan a ovako ima prostora da izleti van.[emo_smijesak]

atpl ,ocekivana razina jace prodaje..380-400kn ,probijanjem razine otvoren put prema 500-600 kn
budemo vidili ..nije nagovor na k/p

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Netko je kupio atpl po 370…pa stavlja odmah graf…[emo_plazi]

A BALVANA!!! :) :) :)

ekipa distributizma se, nakon ljeta, pokušava razbuditi

FOMC upalio crveno svjetlo 2, tehnička analiza
http://distributizam.com/bulber/2013/09/27/fomc-upalio-crveno-svjetlo-2-tehnicka-analiza/

Za konačno slabljenje pritiska “eurskih bikova”, gleda EURUSD ‘iz graha’ naš Bulber Marketich, potreban je pad ispod 1,3103, čime bi se situacija “vratila u normalu” otklanjanjem aktualnih pritisaka na rast tečaja. U slučaju takvog raspleta, nada se, potvrdio bi se scenarij u koji – nitko na Distributizmu savjet ne traži, niti bi ga dao – vjeruje. A to je da je trenutno u razvoju “last up move” – zadnji krak rasta tečaja prije nastavka njegovog obrušavanja

www.knjigara.com


ekipa distributizma se, nakon ljeta, pokušava razbuditi

FOMC upalio crveno svjetlo 2, tehnička analiza
http://distributizam.com/bulber/2013/09/27/fomc-upalio-crveno-svjetlo-2-tehnicka-analiza/

Za konačno slabljenje pritiska “eurskih bikova”, gleda EURUSD ‘iz graha’ naš Bulber Marketich, potreban je pad ispod 1,3103, čime bi se situacija “vratila u normalu” otklanjanjem aktualnih pritisaka na rast tečaja. U slučaju takvog raspleta, nada se, potvrdio bi se scenarij u koji – nitko na Distributizmu savjet ne traži, niti bi ga dao – vjeruje. A to je da je trenutno u razvoju “last up move” – zadnji krak rasta tečaja prije nastavka njegovog obrušavanja

nije grah, negoliTiga TA.
uglavnom korektna.
ne treba toliko precizirati valutni par (u 4 decimale), 2 su dovoljne.
svakako:
moguć je rast EUR/USD prema 1,4-1,43, a potom pad prema 1,2.

ako dođe do pada ispod 1,2, gotovo zajamčen je pad prema 1,1, a zbog šampona naopako ni 0,8 nije isključeno.

zvuči nevjerojatno, ali to je prognoza kolege vlada od prije godinu dana…kad je EUR slabio i padao prema 1,2, na forumu.hr najavio je siguran odbijanac od 1,2 i rast prema 1,4…
toliko.
ima toga još, no možda u dogledno vrijeme.
pozdrav imateljima dionica ma gdje bili.
imatelji EUR i USD banknota- oprez: u narednih pola godine svašta bi se moglo izdešavati.

G. Šprajc, kako Vam se čini EUR/JPY? Pozdrav

Kolege, svako toliko imam problema kad gledam i črčkaram po grafovima, pogotovo dugoročnim. Na platformi mog brokera znaju biti nepotpuni podaci po danima, krive vrijednosti, neke dane proguta itd.

Onda konzultiram grafove sa teletrader-a ( http://www.teletrader.com/zse-equity-index/index/chart/tts-13907841 ), ali evo sada sa grafom TNPL imam problema i na njemu. Progutali su period 6.11.2009.-16.2.2010., moguće da ima još krivih podataka pa mi graf drukčije izgleda, drukčije su mi trend linije itd.

Stoga bih volio povećati svoju kolekciju čarting alternativa.
Koje alate vi koristite za grafove, ako može neke prijedloge? Po mogućnosti za besplatne alate, ali nije uvjet. Svi prijedlozi su dobrodošli.

Što se tiče same pouzdanosti i točnosti grafa, bilo bi dobro ako ima neki software u koji mogu ručno ubaciti podatke (copy/paste OHLC sa zse i slično)?

Znam da to mogu u excelu, ali mi nije baš najsretnije rješenje za to, više onako u nuždi. U privitku je graf TNPL iz excela sa trend linijom koja me zanima, dakle od 02.06.2009. 2499kn, pa 07.06.2011. na 1455kn i dalje do danas.

Ako ima netko volje da posta svoj graf s tom trend linijom? Po meni bi trebala sada biti probijena i na dnevnom i na tjednom grafu, ali dobijam konfliktne rezultate. Ako ima netko volje nabaciti i TA za TNPL? Hvala.

Čini se da na ATPL imamo razvijen obrnuti H&S.
Ostao je da se realizira zadnji krak koji nosi radost imaocima dionice.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close