Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Preporučam svima, koji stavljaju tu grafove na kojima su iscrtani MACD, RSI itd,
da te indikatore testiraju na sve moguće i nemoguće načine kroz backtest. Na različitim time-frameovima.

Pa onda više neće stavljat to,
jer će shvaćat koliko je to ustvari – krivo.

I tak.

nije problčem u MACD-u, nego kako ga koristiš
evo ti jedan primjer kako ga možeš koristiti (CROBEX je u pozadini)

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Jel zna netko gdje se može vidjeti povijest promjena tzv. rollover /swap rates?

Kada je sell swap za zlato postao pozitivan?


fakat je [emo_smijeh]
isto tako se gold ETF-ovi mogu kupit sa solidnim diskontom na NAV.



Jel zna netko gdje se može vidjeti povijest promjena tzv. rollover /swap rates?

Kada je sell swap za zlato postao pozitivan?


fakat je [emo_smijeh]
isto tako se gold ETF-ovi mogu kupit sa solidnim diskontom na NAV.
[/quote]

Jel dobio netko mail od brokera o promjeni swapa? Jako me zanima datum promjene a ne mogu ga naći nigdje?
Kako ne trgujem zadnjih mjeseci nisam ga pratio, pa nisam primjetio.


Postoji šansa cca. 80%, da je rast indexa od 1343,35 završen sa rastom na 1597,35. Padom indexa ispod jučerašnjih 1552,36 (što je moguče već danas) potvrdio bi se padajući trend i sledeći je target na 1539 i ako taj otpor ne bi izdržao ide pad prema 1501.

Prognoza ispala ispravna. Index sp 500 postigao je danas target 1536.03 – što znaći ispod 1539. Mada izgleda, da će biti manji odbijanac na gore pad još nije završen i ide prema prognoziranim razinama. Ajd[emo_beztona]

@ graziani je si li siguran da je swap na zlatu pozitivan? ono nema rolover pa se tu obračunava libor 2,50%. i mene bi zanimalo.

who dares, wins

uvijek je pozitivan u jednom smjeru (zadnjih par godina koliko pratim, ne mogu naći dužu statistiku), i kao takav predstavlja najbitniji fundament i pokazatelj trenda.

poanta je da je sada pozitivan prema dole, a ne mogu nigdje naći kada se to promijenilo. broker obično šalje mailove kada se swap za neki instrument promijeni, sada ništa nisam dobio.

nije mi baš potpuno jasno kako se obračunava, neko pametno štivo kako to funkcionira ne mogu preporučiti, gold bullion ti je početni pojam za proučavanje/pretraživanje.

meni broker ne šalje takve majlove. ja ga jutros pitao i rekao mi to za libor. samo zaboravi ga pitati jel mislio na long i šort ili samo long.

who dares, wins

Malo je kompliciranije[/url].


Preporučam svima, koji stavljaju tu grafove na kojima su iscrtani MACD, RSI itd,
da te indikatore testiraju na sve moguće i nemoguće načine kroz backtest. Na različitim time-frameovima.

Pa onda više neće stavljat to,
jer će shvaćat koliko je to ustvari – krivo.

I tak.

MACD standarne postavke NE …javi se na pm. u svezi toga …

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


moguci razvoj situacije na spx,da nece biti kakvo veliko ***obrisano***

Nema odgovora

Ponavljam. Jel misliš, da je to…

http://3.bp.blogspot.com/-0JdYhD8GeXg/UXBp5Qf3o9I/AAAAAAAAU-k/fOf5RYXhnDo/s1600/wilshiremonthly.png

@INVERER

Što? [emo_smijeh]
Želiš da to testiram? Ili si ti to testirao. Wooot?


@GRAZIANI

Moja je jedina nada da ove ostale koji ne razumiju, uputim prema određenoj realnosti. A Vas koji očito dobro razumijete ovu temu ne treba zvati, jer ste svjesni svih nebuloza i problema.

Iskreno,
evo ja sam pokušavao MACD uposliti valjda na 100 načina. U ovisnosti o trendu, u kombinaciji sa nekim dodatnim filterom tipa oscilator, ili samo u ekstra posebnim okolnostima kad je sve “savršeno” itd. I opet mu je prediktivna moć – nula.


@ALL

Ako netko ima neku ideju,
recimo za način na koji bi se “trebao koristiti” macd,rsi… slobodno neka iznese tu ideju, ja ću to testirat i dat podatke tu. Vrlo brzo će svima postati da su ovi obični indikatori izrazito loši, te da velika većina njih nema ni mrvicu prediktivne moći u sebi.

Što ne znači da određene kombinacije indikatora nemaju – MALO prediktivne moći u sebi.

[emo_smijesak]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

@FerengiHr

Evo, čisto za teoriju i raspravu. Ne koristim RSI inače, niti me zanima.

1.
Klasično kupiti kada je RSI u zoni ispod 25 i krene rasti i prođe 25, a prodavati kada padne ispod 75.
U short kada je u zoni iznad 75, ulaz je kada padne ispod 75, izlaz kada dođe iznad 25.
Satni ili 10 minutni graf, molim te provrti kroz TZA, TNA, FAZ i FAS.

Ovo bi možda bilo bolje.
2.
RSI period 14, i RSI MA 10, na satnom grafu,
Buy kada je RSI 14 > od RSI MA 10, sell kada je RSI 14 < od RSI MA 10. Makar sumnjam u oba, trebalo bi puno optimizacije napraviti. Ukratko, ćorava posla.

New Report

Close