Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




koliki je promet zlatom jućer bilo !

bar 3x veći od standardnog. ovo je bilo davno prije zatvaranja.
[/quote]

gdje vidiš promet?
[/quote]
stavim dole volumen i to mi je stalno upaljeno. ovo mi je vanredno dojavio kolega 600 000 ugovora je bilo u 20.45h dok je normalno 200 000.

who dares, wins



gdje vidiš promet?

stavim dole volumen i to mi je stalno upaljeno. ovo mi je vanredno dojavio kolega 600 000 ugovora je bilo u 20.45h dok je normalno 200 000.
[/quote]

Pretpostavljam da ne govoriš o MT4. Na MT4 volume označava ‘volatilnost’, broj tickova u TFu.

Promete možeš kod određenih brokera vidjeti na web izvještajima eventualno.
Pa me zanima jel ima negdje kongregirano.


Ma šta ti je. EWT DOISTA RADI [emo_smijeh][emo_smijeh]
Kakva komedija.

[emo_zacudjen] Pitaj gazde oni znaju.[emo_smijeh][emo_smijeh]

Nego kuda nam nestao brutalni kapital. Da nije izgorio na certifikatima ili EFT-jima.[emo_zacudjen]


moguci razvoj situacije na spx,da nece biti kakvo veliko ***obrisano***

Vjeruješ u to?

http://4.bp.blogspot.com/-ZcC3Nv2G0OM/UWydQA7qYKI/AAAAAAAAU78/EXpfPyD9Ks4/s1600/wilshiremonthly.png




gdje vidiš promet?

stavim dole volumen i to mi je stalno upaljeno. ovo mi je vanredno dojavio kolega 600 000 ugovora je bilo u 20.45h dok je normalno 200 000.
[/quote]

Pretpostavljam da ne govoriš o MT4. Na MT4 volume označava 'volatilnost', broj tickova u TFu.

Promete možeš kod određenih brokera vidjeti na web izvještajima eventualno.
Pa me zanima jel ima negdje kongregirano.
[/quote]
za pare ima sve. po nekad je to filter da se zna tko riskira prave novce a tko kuri bez veze. ovo su fjučersi od nafte. ima i bid i ask. i sad kad ti krene po zlu samo ti još fale likovi tipa @kibic i @de lux pa da razbiješ ekran.

who dares, wins



@Knecht19

Vaš graf je eksplicitno označavao rast preko 1600. Ne nekih 1570, nego kraj pada i početak rasta.

Godine su tu..pa zadrhtala ruka [emo_smijeh] tako, da strelica stvarno ukazuje na viši rast nego što je bio taj dan. Ipak vjerujem, da znaš čitati graf pa molim pogledaj na kojoj razini sam predvidio konačan pad zlata. (gledaj plavo naznačeni minor val[C] odnosno završerak primarnog vala B.

Pošto već pišem, evo prognoza indexa sp 500. Postoji šansa cca. 80%, da je rast indexa od 1343,35 završen sa rastom na 1597,35. Padom indexa ispod jučerašnjih 1552,36 (što je moguče već danas) potvrdio bi se padajući trend i sledeći je target na 1539 i ako taj otpor ne bi izdržao ide pad prema 1501.

Znam, da se nitko ne želi blamirati na ovom forumu pa nema prognoza (svatko voli biti samo pametan kada netko “fula” prognozu). Ipak ne bih želelo biti situaciji onih koji trgoju certifikatima. Ajd[emo_vrtimise]

Nije riječ o blamiranjima, tko ne shvaća koliko su česte greške ne razumije ništa. Niti imam potrebu popovati.

Stvar je u mom viđenju da je EWT efikasna samo unazad, ne unaprijed, nešto kao zig-zag. Te da je inferiorna bilo kojem ozbiljnom sustavu.
Unaprijed je nemoguće dugoročno trgovati s profitom.

No, svakom njegovo.

DAX ewt – [emo_palacd]

Preporučam svima, koji stavljaju tu grafove na kojima su iscrtani MACD, RSI itd,
da te indikatore testiraju na sve moguće i nemoguće načine kroz backtest. Na različitim time-frameovima.

Pa onda više neće stavljat to,
jer će shvaćat koliko je to ustvari – krivo.

I tak.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Preporučam svima, koji stavljaju tu grafove na kojima su iscrtani MACD, RSI itd,
da te indikatore testiraju na sve moguće i nemoguće načine kroz backtest. Na različitim time-frameovima.

Pa onda više neće stavljat to,
jer će shvaćat koliko je to ustvari – krivo.

I tak.

woodies cci trend ,,manji time frame 5,15.30 min

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Preporučam svima, koji stavljaju tu grafove na kojima su iscrtani MACD, RSI itd,
da te indikatore testiraju na sve moguće i nemoguće načine kroz backtest. Na različitim time-frameovima.

Pa onda više neće stavljat to,
jer će shvaćat koliko je to ustvari – krivo.


Ne kužim zašto stalno inzistiraš na tome da je npr. MACD neupotrebljiv. Upotrebljiv je, samo pitanje s kojim parametrima i kriterijima, i na koji rok bez promjene/adaptacije parametara. Npr. 2011 je na natjecanju robota pobijedio je robot baziran na MACDu. Ne ulazim u suvislost korištenja takvih kriterija.

Poanta je da ekipa ovdje koristi predviđanja na statistički neprovjerenim i lošim kriterijima, a ne da je sam indikator kriv. Kakvog smisla ima rasprava o backtestu kada ovdje ukupno 4 osobe koriste backtest, a od toga dvije rade optimizaciju parametara?

A barem jedna nema parametara uopće. 😛

Jel zna netko gdje se može vidjeti povijest promjena tzv. rollover /swap rates?

Kada je sell swap za zlato postao pozitivan?

New Report

Close