Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ispričavam se što upadam u razgovor, ali da li bi netko bio ljubazan staviti kakav grafić za promjenu, recimo grafić Crobexa.
[emo_novac]

halfte trinken, halfte Šarcu geben

ponašanje nafte ima veze sa volumenom. zadnjih dana je i mene iznenadila koliko je normalna.

who dares, wins

SPX zasad drzi target ras. trokuta ..u medjuvremenu je bilo cepanje stopova i istresanje do 1540 ..to je ono o cemu pisete zadnje dane ..skretanje sa TA obrazca i nastavak u prema targetu ..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Postulati iz povijesti… (+Dow teorija)
velika ekonomska kriza je trajala 1929 do 1933.
Povijest se ponavlja
Laissez-faire je bio lišen ikakvih ograničenja
Na inauguracijskom govoru 1933. Roosevelt je rekao:
“jedina stvar koje se moramo bojati je sam strah.”
U to vrijeme su otpisivani reparacijski dugovi Njemačkoj…
i otpisivane kamate još nekim državama.
Kada se uspostavi neki trend i pokaže kao primarni…
Kao i u fizici potrebna je velika snaga da ga se preokrene.
itd.

da liznaš dane dost atakse ksastva rapr ob lemeuči tanju


Postulati iz povijesti… (+Dow teorija)
velika ekonomska kriza je trajala 1929 do 1933.
Povijest se ponavlja
Laissez-faire je bio lišen ikakvih ograničenja
Na inauguracijskom govoru 1933. Roosevelt je rekao:
"jedina stvar koje se moramo bojati je sam strah."
U to vrijeme su otpisivani reparacijski dugovi Njemačkoj…
i otpisivane kamate još nekim državama.
Kada se uspostavi neki trend i pokaže kao primarni…
Kao i u fizici potrebna je velika snaga da ga se preokrene.
itd.


a koji se to trend uspostavio?

Evo prema “EWT teoriji”, (kao da takvo što uopće postoji u stvarnosti) zlato je – poraslo minus 5% [emo_zloban]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Mislim, da će gazda sutra odlučiti, da će zlato porasti sa današnjih 1560++. Zašto? I oni upotrebljavaju EWT.[emo_namigusa]

Naglasio sam sutra. Zlato je tako sljedeći dan poraslo sa 1559 na cca. 1569. Tko trguje certifikatima znači to sasvim pristojna zarada u jednome danu.[emo_mrgud]

@Knecht19

Vaš graf je eksplicitno označavao rast preko 1600. Ne nekih 1570, nego kraj pada i početak rasta.

EWT-CROBEX


ponašanje nafte ima veze sa volumenom. zadnjih dana je i mene iznenadila koliko je normalna.

Naravno da je recimo nocni volumen kilav, ali on moze biti, kilava korekcija ili kilavi nastavak trenda ili jedno veliko kilavljenje, ja sam htio samo naglasiti slican obrazac u isto doba dana, tri dana zaredom, evo i cetvrti je bio krenio isto, ali nije uspio napraviti novi HH, poslije je pukla i linija trenda i prica se mijenja….
Budne tu naravno i poneki shenanigans, ali nije bas neki bauk…
Evo cisto kao zanimljivost mozemo pogledati sto se dogodilo u tri ovogodisnje
najistaknutije promjene trenda.
Imali smo dva mjeseca trenda jedan u prosloj godini i jedan u ovoj (dok je taj trend bio aktualan stavio sam koji graf pa cemo taj dio preskocit) nakon toga trading range i proboj na dolje i dva jednostavna retesta jedan dna i jedan vrha

Ako jos povucemo neke linije na dnevnom grafu pa jos ponesta stvari postanu samo jos malo jasnije…
Lijepo Vas pozdravlja balkanski_debil leonidas_primitivac po priznanju….



Mislim, da će gazda sutra odlučiti, da će zlato porasti sa današnjih 1560++. Zašto? I oni upotrebljavaju EWT.[emo_namigusa]

Naglasio sam sutra. Zlato je tako sljedeći dan poraslo sa 1559 na cca. 1569. Tko trguje certifikatima znači to sasvim pristojna zarada u jednome danu.[emo_mrgud]
[/quote]

Izgleda da se i gazdama izmaklo tlo pod nogama ili je ovo rušenje ..moglo bi do 1318 !! tek je tu jača potpora ..programirano ..tone ko sjekira ..sad je trenutno na 1422 ….

Tržište je trenutačno organizirano tako, da se puno radi oko mužnje ovaca. Novce proizvode uglavnom veliki igrači, koji unaprijed znaju scenario. Zlato je u velikoj mjeri u samo dva dana zaronilo preko 200 dolara. EWT tu može pomoći jer se u velikoj mjeri njime koriste preko bare ali pogoditi u nulu???…

Ista priča se prije manje od mjesec dana dogodila na nafti. Sa $ 96 do 89 dolara pala je na temelju nekih tweetova i sve je bilo u par sati prikazanih, kao trebala bi se temeljiti na realnim temeljima … Protiv tih na tržištu je gotovo nemoguće pobijediti, je će se prije ili kasnije uhvatiti u zamku …

Ukratko ne vjerujem tiskanim medijma, koji kasnije u korist u korist velikih plejera, kao stvarnim podacima – pametno stavlja masku u celofan tako, da sve ispadne kao realna analitička vijest.

P.S. Znači, tko trguje certifikatima ……[emo_smijesak]

New Report

Close