Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stop i onda šetnja.
Ja uvijek ugasim i odem van. [emo_smijeh]
Whiskey & women kako reče stari John Lee.

Kada imaju svo znanje TA i još imaju uvid gdje su stopovi postavljeni. Onda im je najmanji problem probiti to, izbaciti ljude i okrenuti u pravom smjeru.

Ovo mi zvuči kao rečenica iz teorija zavjere: ” Za sve su krivi “Oni” ” a pritom se ne precizira tko su to “oni” . Objasni malo preciznije tko to i na koji način manipulira tržištem.

Pročitaj cijeli post, napisao sam da mislim na market makere i insidere, zapravo na one koji imaju kompletan order book na uvidu. Isto gdje su postavljeni stopovi. Sve se vidi.

To je nešto što ti i ja nemamo, nikakav qoute 2 level tu ne znači ništa.

Nije riječ o nekim teorijama zavjere, te bezvezarije su gubitak vremena.
Nego o načinu poslovanja i legalne trgovine. Mislim ovdje na HFT i algoritme, te velike tvrtke koje to koriste.

Rade to vjerojatno na niže likvidnim instrumentima, a ako nisu praćeni i sankcionirani od strane regulatora onda ovo spada u “teorije zavjere” . Ipak je to manipulacija.

Možemo to zvati kako god želimo. Semantika me ne zanima.
Moje mišljenje je da postoje velike manipulacije, danas više nego prije 10-15 godina.
Dosta je pogledati dnevna kretanja nafte, zlata, srebra, ponašanje zadnji dan kvartala. Kako nešto može u 3 sata pasti s 40 na 30, i vratiti se nazad na 43? Realna vrijednost [emo_smijeh]?
Pogledaj petak, kretanje cijene i volumene na 15 minutnog grafu Dow Jones. A rezultati za plakati.
No, sve je to dio posla. Tko može prilagoditi će se, tko ne gubiti će. Jedino je to bitno.
Pozz

P.S. Jon Corzine inače jako teško živi, zbog regulatora ili SEC. [emo_zloban]

Vjerujem, da tko god se bavi ovim poslom smatra da manipulacije postoje, ali nitko ne nudi precizan odgovor kako se one i odvijaju… Ili ne želi ponuditi, ipak je ovo forum…[emo_smijesak]

Pa meni na pamet pada na primjer priča o srebru. Preko opcija i futuresa, najveći broj ugovora ima JPM, naked short selling, nekih 85-90 % short ugovora je njihovo. Na taj način drže cijenu srebra dolje. Da, znam nema konkretnih dokaza za ovo, a pitanje je tko bi i kao dokazao i onda to procesuirao.
Bilo je nekih anonimnih pisama od bivših brokera, koji tvrde da tako JPM namjerno ruši cijenu.
A iskreno da je netko od nas u mogućnosti to raditi, radio bi i šutio a ne pisao po forumu [emo_smijeh]

Upravo o tome i pričam, nema dokaza… kao što nema dokaza i o masi drugih stvari na burzi…

ne treba tu dokaz. masom kapitala se postiže razina koja god se poželi a taj kapital ne misli izaći van iz svega toga jer kad bi sve prodali ne bi bilo ni kupaca za toliku količinu. znači to je kapita koji ni ti može ni ti hoće izaći iz raznih pozicija. oni su kao neki stabilizator držišta ali ga po potrebi mogu i korigirati. nešto kao naši mirovinci na zse.

who dares, wins

Htio sam reći da je to faktor o kojem se treba voditi računa pri trgovanju.

No, evo danas konačnog dokaza. FED je svoju odluku koju treba objaviti u 14:00 poslao senatorima, kongresmenima i velikim bankovnim grupama u 9:00. Ako to nije manipulacija, ništa nije. I tko će to kazniti hehe?

http://www.zerohedge.com/news/2013-04-10/fomc-minutes-released-early-several-fomc-members-saw-qe-tapering-halt-year-end

Nevažno, ali tu nema pravde ni poštenja.

Mislim, da će gazda sutra odlučiti, da će zlato porasti sa današnjih 1560++. Zašto? I oni upotrebljavaju EWT.[emo_namigusa]

Decki ocito je da na TK-a postoje svakojakovi shenanigans-i, ali commodities su i dalje najzahvalniji za TA- vulgaris!
Evo npr. nafta koju vecinom spominjete, pogledajte zadnja tri dana na grafu,poprilicno uredno, cak imamo isto ponasanje u isto doba dana, nocna kilava korekcija, popracena jutarnjim slinavljenjem, rano popodnevno zakucavanje i onda juris do kraja radnog dana…

Na grafu ima razlicitih TF-a ali poanta se moze primjetiti, ne da mi se sad slagati vise slika ni objasnjavati sve detaljno…

New Report

Close