Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ferengihr

Odlicno,kolega!

cash je cash,a sve ostalo je sex!

[emo_smijesak]Tnx!

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Evo tražili su me neki na PM : IGH I THNK.

IGH – http://postimage.org/image/h0xz0vxqv/
THNK – http://postimage.org/image/6i16rxpd7/

Procjena?
Ne znam.

Ali da moram procjenjivat na silu :

Doduše IGH izgleda kao da ga misle pustit sad na miru, i dozvolit mu da elastično vrati nešto cijena.

Tehnika mi je nedefinirana,i nebi još kupovao.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Uprava Poslovnog –
Prijašnji izgled je imao uz cijene dionica i alate za TA -tehničku analizu istih ..svakako bi bilo dobro staviti ih natrag . Vrlo korisno bi djelovalo na izgled cijelog foruma .. hvala

@Ferengi—evo pitanje…da si trgovao po tom sistemu i da za svaku od tih dionica imas proporcionalni dio portfelja i da na svaku strelicu ulazes jednaki postotak odredjen u tu dionicu koliko bi danas bio u minusu? 30-40%?
kazes za tisak da bi bio zilijuner, ali koja poanta pogodjenog vrha kad nemas ulaz u njoj..di je zelena strelica? slicna stvar je i sa ddjh i korf…nigje ni prvog ulaza ni ponovnog ulaza nakon korekcije….

sve u svemu, samo si ledo odlicno pogodio, imas 4-5 brutalnih pusinga, atgr jos malo na 0 a tisk, korf i ddjh su dobro pogodjeni vrhovi ali nemaju ulaza



@Ferengi
—evo pitanje…da si trgovao po tom sistemu i da za svaku od tih dionica imas proporcionalni dio portfelja i da na svaku strelicu ulazes jednaki postotak odredjen u tu dionicu koliko bi danas bio u minusu? 30-40%?
kazes za tisak da bi bio zilijuner, ali koja poanta pogodjenog vrha kad nemas ulaz u njoj..di je zelena strelica? slicna stvar je i sa ddjh i korf…nigje ni prvog ulaza ni ponovnog ulaza nakon korekcije….

sve u svemu, samo si ledo odlicno pogodio, imas 4-5 brutalnih pusinga, atgr jos malo na 0 a tisk, korf i ddjh su dobro pogodjeni vrhovi ali nemaju ulaza

Nije mi namjera biti apologet kolege Ferengia, ali ne razumijem čemu napad. Kolega vam je stavio TA za desetak dionica, bez druka, bez poziva na kupnju ili prodaju, čisto informativno graf + komentar. Što se koga tiču ulagačke preference ikoga od nas i čemu pogled u tuđe novčanike? Raspitajte se kod brokera ili investicijskog savjetnika koliko bi koštalo da vam naprave takvu analizu.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

ne bih bas rekao da ej napad ali poziv da brani svoj sustav je…imao sam s njim davno prije raspravu a i on sam bi druge znao pocastiti komentarima na njihove crtkarije…postavlja te strelice i napinjanja vec 2g i ja jos nisam primjetio da od njih ima neke koristi…
btw. ako mu ne pasu hr dionice evo ima sad trgovanje na dax pa neka njega analizira pa da vidimo hoce li barem na daxu sistem funkcionirati.
A argumentirana rasprava je uvijek dobrodosla. Peace!

@Tic

Što se tiče crvene strelice na Tisku, te općenito takvih signala, oni predstavljaju šort. Inače ovaj sustav nije dizajniran za Crobex i dionice sa HR tržišta, na kojem shorta eto – nema. Dizajniran je za trgovanje (kratkoročno) na inozemnim instrumentima. I tako …. dakle nije ti potreban ulazak u long da bi na crvenoj prodao, na tisku može ulazak biti u šort na crvenoj i prelazak u long na zelenoj.

E sad,
što se tiče konkretnog izračuna, mogu ja ubacit i računanje profita, ako će te to veselit. Čak mogu i neki XLS napravit i vodit evidenciju 😀

Ovi signali ti govore inače kad je nešto po mišljenju sustava prenapregnuto, prema gore ili prema dolje. Svaki trejder može donjet onda svoju procjenu koliko želi to smatrat relevantnim ili ne, te koji će signal uzeti kao bitan, a uzimajući u obzir sve specifičnosti oko neke konkretne dionice.

@Josef
Tnx [emo_smijeh]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Evo jedan kolega me na PM zamolio za JDPL.

JDPL – http://postimage.org/image/u449esqav/

Evo za kolegu TIC-a,
napr ovu sliku možete tumačiti na 2 načina :

1) Pogledajte sliku glupog Ferengija, pa lik je imao tu na početku ulazne signale kao da treba skupljat i doduše malo se odbilo, ali onda mu je opet
palo, a nije imao crvenu, dakle nije prodao, i onda je ušao u pušionu!! Glupost!

2) Neposredno nakon svakog “oversold” signala, u zadnje 2 godine UVIJEK je došlo
da značajnog odbijanja cijene! Kolega nije trebao nužno čekati crvene strelice, pošto se one i inače ne javljaju baš u downtrendu, nije ni logično da je nužno
tada prodati, možda je dovoljno pokušati “skupljati” kada signali kažu da je dionica “prenapregnuta” prema dolje, a onda prodati uvažavjući primarni trend!
Baš je super ovaj sustav!

Sad, sve je stvar kako tko želi tumačiti sliku.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Evo i malo analiza luka. Koliko vidim ovdje slijedi tek snažniji rast. Paterni su jasni i zovu RAST.

Evo i grafova za obje luke. LKPC i dalje na 0,6 book-a dok je LKRI preko 1 book-a iako mislim da to nije nimalo bitno.


Kolega nije trebao nužno čekati crvene strelice, pošto se one i inače ne javljaju baš u downtrendu, nije ni logično da je nužno tada prodati

sasvim je logično da nema sell signala u padajućem trendu. [emo_palacg]

New Report

Close