Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

‘signali’ su nova opcija u MT4 i MT5 i funkcioniraju tako da ti kažeš da hoćeš dijeliti buy/sell naloge sa svojeg računa s onima koji to žele (uz naplatu ili besplatno). Tako da imaš generički sustav koji onda omogućava svima da vide šta se događa na tim računima plus generalije tog računa (dakle balance, leverage, demo/real, transakcije (buy/sell/balance/Withdrawal itd.) nije mi realno da je to neko hackirao i da prikazuje lažno stanje. osim toga ovo nije jedini takav sustav, no mislim da je ovaj najbolji.

a opet, ne mogu vjerovati i biti siguran u to, jer mi to kao i tebi nalaže zdrav razum.

reverse eng u smislu rekonstrukcije sustava (naravno da ćeš usput provjeriti ispravnost equity krivulje, to je čas posla). neke stvari nije realno moguće dobiti kao u originalu, no dobiti ćeš svoj sustav koji radi slično, a vjerojatno i bolje. radiš u stvari paralelno i neke svoje ideje, nešto će ispasti.

dosada nisam uspio napraviti skalping sustav koji radi, uglavnom jer nisam ni pokušavao. niti sam pokušavao kopirati tuđe sustave jer u stvari nikad ne znaš da li su to pravi podaci ili namještaljka odnosno izmišljotina.

no ovaj sustav ima takvu konzistentnost da jednostavno moram barem razmisliti o tome, s aspekta da bi ti podaci trebali biti stvarno točni.

@Graziani,

nisam nikad shvaćao kako se reverse eng može izvest.
Možeš li to malo pojasnit.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

dobra razmišljanja. po meni puno bolje nego crtanje nekih grafova tipa impresionizam, kubizam, ralizam… unaprijed se ograđujem da ne navlačim nikakvu svađu na temu TA-e ali ovo sa nalozima mi je puno zdravije razmišljanje. pod pretpostavkom da i slijep ima šanse 50:50 a ako se malo ufuraš u to šanse ti se po logici stvari dižu bar na recimo 40:60 i ako odradiš skalping ili hedžing kako bog zapovijeda u principu si +. kad si u malom + još ti treba jedan korak pa si u velikom +. srećom pa tu jedni drugima nismo suparnici te nema potrebe za međusobnim prepucavanjima i navlačenjima kao na ZSE jer ima masa kineza, indijaca, američkih robota i dr. protivnika.
P.S što se tiče dema (ja ga više nemam jer me smeta kod realne trgovine. inače jedna jako korisna stvar) probaj te ga otjerati do nule. ni to ne ide kad poželiš. jednostavno ne da se upropastiti jer kad bi to išlo lako onda bi i zarada išla isto tako.

who dares, wins


Mislim, da BDI može porasti sa sadašnjih 1097 do nekih 1170 ali pad još nije završen.

P.S brodari mi nisu već duže vrijemena u fokusu pa tek toliko, da pozdravim kolegu Ferengija.[emo_smijesak]

http://stockcharts.com/h-sc/ui

Pa verdi neki volimo, da crtamo grafove a neki vole ovdje samo, da pričaju. Važno je, da radimo zajedno.

Da ne bude samo priča evo graf za index BDI. Nije to dobro za brodare ali onaj tko je slušao moju prognozu od prije kojeg mjeseca sada nije na gubitku. BDI je danas na 699 odnosno niži za nekih 56%.[emo_beztona]

kolega evo jedan koji ja svakodnevno dobijam od profesionalaca na mojoj platformi koji su plaćeni da to rade. ponekad pogode ali ponekad bome i ne.

who dares, wins

Slažem se ovo sa zlatom. Volim, da sam pravim grafove pa evo EWT prognoza zlata za sljedeću godinu. Sretna nova….2013.[emo_palacg]



Mislim, da BDI može porasti sa sadašnjih 1097 do nekih 1170 ali pad još nije završen.

P.S brodari mi nisu već duže vrijemena u fokusu pa tek toliko, da pozdravim kolegu Ferengija.[emo_smijesak]

http://stockcharts.com/h-sc/ui

Pa verdi neki volimo, da crtamo grafove a neki vole ovdje samo, da pričaju. Važno je, da radimo zajedno.

Da ne bude samo priča evo graf za index BDI. Nije to dobro za brodare ali onaj tko je slušao moju prognozu od prije kojeg mjeseca sada nije na gubitku. BDI je danas na 699 odnosno niži za nekih 56%.[emo_beztona]

[/quote]

Nisi li ti rekao SPX 1499 do kraja godine?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ispalo 1474.51 prije koji mesec i…..[emo_ljut]




Mislim, da BDI može porasti sa sadašnjih 1097 do nekih 1170 ali pad još nije završen.

P.S brodari mi nisu već duže vrijemena u fokusu pa tek toliko, da pozdravim kolegu Ferengija.[emo_smijesak]

http://stockcharts.com/h-sc/ui

Pa verdi neki volimo, da crtamo grafove a neki vole ovdje samo, da pričaju. Važno je, da radimo zajedno.

Da ne bude samo priča evo graf za index BDI. Nije to dobro za brodare ali onaj tko je slušao moju prognozu od prije kojeg mjeseca sada nije na gubitku. BDI je danas na 699 odnosno niži za nekih 56%.[emo_beztona]

[/quote]

Nisi li ti rekao SPX 1499 do kraja godine?
[/quote]
muke promašiti. kad bi svaki put mogao pogodio radio bi samo 15 dana godišnje.

who dares, wins

neko je pitao na pp

who dares, wins

ovaj mi je sad interesantan ako se ostvari eto i para. dosta grafova za ovu godinu ne treba temu zatrpavati.

who dares, wins

hebo sebe ovaja moj tehničar ko da snajperom gađa. iglicu na dnu svijeće je pogodio. taman para za doček. pozdrav svim tehničarima i sretna vam nova godina.

who dares, wins

New Report

Close