Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


FerengiHr šta se tebi dogodilo zadnje vrijeme.Mislim da je vrijeme da se malo opustiš.Napadaš ljude bez ikakvog razloga.

Pozdrav

kolega Ferengi ima jako dobrih razloga zasto kritizira tzv. analiticare.

ljudi nista ne znaju, a rade razlicite crtkraije i zagaduju forum.
i jos to nazivaju "’analizama"!!!!

podrzavam Ferengija u nastojanju da podigne kvalitetu analiza!
[thumbsup]

@Tigrus

Hvala na podršci. Pa da meni je jedini cilj malo podić razinu ovog foruma, jer nebuloziranje kakvo čitamo je stvarno otužno. [smiley]

@Knecht
Tvoja je procjena bila da će SP500 ići do 1397, u 12 sati i 27 minuta, kada su ceć cijene bile na 1402, te je sasvim jasno bilo da ćemo imati "crveni" dan na SP500 indexu.

Pročitaj si svoj vlastiti post, ako si već zaboravio što je u njemu pisalo. Ovo sad novo nadodano nebulozno, nebuloziranje (trabunjanje o EWT) nije bilo uključeno u prvi post, bar ne riječima. A i da jest (recimo da jest) sasvim je jasno svakome tko zna išta o burzi da je EWT otprilike na razini smjera burze prema broju oblaka na nebu.

Apsolutno subjektivan pristup brojanja "valova", koji se ad hoc može promijeniti u hodu i tumačiti na 1000 načina je nešto što bi trebalo vrijeđati svakoga tko drži do samog sebe.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Od svih tkzv. "akademskih rasprava" najbolje je o TA napisao flyer kada kaže:
"S druge strane na velikom broju grafova, koje sam gledao možeš uvijek nać dva patterna koja su međusobno kontradiktorna (jedna ukazuje na rast, drugi na pad). Da li je onda TA dvosmislena ?
Ova o kojoj sam ja čitao po tome je."

Za mene je to bit svega što bi trebala značiti TA. Zato ja uvijek u svojim prognozama govorim o primarnom i alternativnom countu. Jasno je, da je bez veze crtati i prezentirati sa grafovima na taj način na ovom forumu, jer 99% ljudi ne razumije elementarne osnove zajedno sa tobom ferengi. A što netko ne razumije obično to kritikuje. Nema veze. Preko bare postoje financijske institucije, koje ulažu nemalo para u prognozu budućih kretanja i to je ono zlo kako kaže Waren Buffet, ko uništava normalno produkciju i zdravi rast privrede. Treba samo te stvari prokužiti i kamo….tamo i mi…

Malo više pišem pošto se na ovom forumu (koji se ne razlikuje puno od lošijih američkih blogova) voli »lupetanje« pa ću staviti jedno prognozu sa primarnim i alternativnim countom indexa sp 500.

Primarni count: prelaskom preko 1416 – rast prema 1510-1518 do cca. 22.10.2012

Alternativni count: padom ispod 1386 – sljedeći pad na 1369 i dalje pad minimalno na 50% fiba t.j. 1249.

Graf? Nema grafa (tko j.. graf) ionako ovdje nitko ne stavlja grafove in nitko ne prognozira nego samo….lupanje.….pa zašto ne bi i ja???!
[yawn] [bye]


…kada su već cijene bile na 1402, te je sasvim jasno bilo da ćemo imati crveni dan na SP500 indexu.


…možeš zaraditi samo i isključivo trgujući CIJENU SADA, a ona je nestacionarna i nepredvidiva = žao mi je…

[thumbsup]

@Knox
Kak si mi pametan samo. Divota [tongue]
Pa kad je indeks -0.7% (već realiziranih dakle u SADAŠNJOSTI = dostupna informacija) na futures marketu, doista je izrazito rijetko da se to u sljedećih sat i pol okrene u plus, odnosno da će se pad prekinuti baš na 1402, te da neće ni boda prema dolje više.

Dakle ja nisam kontradiktoran sam sa sobom, kako bi ti htio implicirati. Ja vidim da pomalo iz očaja (jer nemaš argumenata za raspravu) pokušavaš ovako diverzirat, al neuspješno. Čak i kad pokušaš izvan konteksta izvući moje izjave, opet ništa ne možeš poentirati. lol.

Ti se još uvijek nisi referencirao na argumente koji su ti upućeni, dakle nemaš što reći. Ti ne znaš što je to rizik. Očito je iz tvog posta. Ti misliš da ti možeš trejdati nestacionaran proces, a odvojit se od njegove nepredvidivosti. Šalješ nam citate iz 1921 godine, koji su BTW totalna nebuloza.

I tak.

@Knecht
Dakle nisi se očitovao na svoju velebnu prognozu da će uz trenutnu cijenu od 1402, indeks pasti na 1397. :))))) Kako je ovo komično, za popizdit. Naravno da se nisi očitovao nego si se u maniri pravog uvjerenog mađioničara (hokus-pokus mana) primio opet EWTa koji je potpuno i apsolutno besmislen. Jedini argument koji ja vidim je – da se JA ne razumijem u EWT, pa ga zato "kritikujem" ( preporučam hrvatski jezik ).

Te gluposti "primarni" count i "sekundarni" count postoje upravo iz jednog razloga. Da te opravdaju u oba slučaja, ako cijena ode gore ili dolje. [lol]

Vrlo je lako uprogramirati EWT. I dati egzaktne TA signale. Ako je primarni count = true, and cijena>1416 buy, sa targetom 1500. Primjera radi. Takve se metode vrlo brzo pokažu kao POTPUNI RASPAD.

E sad ako ti i dalje želiš vjerovati te totalne nebuloze, kojima se čitav svijet smije, to je tvoj problem.
Ti bi se "igrao" sa grafićima, nestacionarnog i 98% random procesa, kojeg "okitiš" sa nebuloznim, potpuno nelogičnim, arbitrarnim, subjektivnim brojevima i slovima (valovima). KOJI MEGA ZOMFG.

Vrlo je interesantno da apsolutno nitko na svijetu, nije uspio primjetiti tih 5 koraka u primarnom trendu, 3 u kontra trendu. To je vrlo fascinantno, da apsolutno svi koji išta o burzi znaju odbacuju EWT kao zadnji drek, te onda dođu ovi opskurni EWTovci i citiraju starog Elliota koji je jadan živio prije izuma računala, prije algoritamskog trejdanja, prije efikasne burze, prije empirijskih dokaza o EMT, prije testova na autokorelaciju, prije ekonomskih teorija koje su sve ovo navedeno lijepo obuhvatile i stavile u logičan kontekst.

Fak yea, EWT radi! [lol] [lol] [lol]
U vremenu kada računala u realnom vremenu računaju korelacije između svih tržišta, kamatnih stopa, procesuiraju informacije, te dok svi tehnički (statistički) arbitražeri odrađuju svoj posao uništavajući i ono malo serijske korelacije koja se nađe, dože Knecht i onda sa EWT "prognozira" da burza može gore i dolje.

Eureka,
pa to i moja baba zna, da može gore i dolje [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Zamislite kombinaciju Cromana i Vlada u jednom?

ne moramo zamišljat, imamo je među nama.
ferengi je zadnih tjedana pojeo gowana koliko ova dvojica neće cijelog života, možda ako ubaciš još i zlog proroka u kombinaciju.

decki jel potrebno mudrijati tolike plahte…dovoljno je nekoliko crtica i 95 pucanj long

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Inverter,
upravo zatvorio EURAUD opcije i spot na 1,2200. Ispaltio se čekanje i kukanje.

USDX – najvažniji graf na najprikladnijem mjestu prije velikih događanja u Jackson Hole-u.

Evo opet Knox meće MACD i Stohastiku. Presmiješno.

Nakon što se može egzaktno pokazat (znanstveno) da stohastika ima smisla za predikciju cijene otprilike kao i za predikciju koji će konj pobijediti na konjskim utrkama, Knox nas obdaruje sa grafom US Dollara + macd i stoha. Čak imamo i neke ravne crte (od kojih je pogotovo ova gornja glupa).

Možda ako dovoljno crta nacrtamo na ekran, neka se pokaže kao signifikantna :))

Kao da vrijednost Dollar Indexa ne određuju računala, koja vide samo BROJEVE, a ne vide nikakve trend linije. Pre smiješno. Dakle vrijednost dollara koju želi imati u bilo kojem trenutku napr. Dojče Bank, ne ovisi ni 1% o tome gdje je povučena neka imaginarna linija. Već o tome koliko eura ima u sustavu, koliko dollara, koliko koja članica euro zone raste ili pada, koliko usa ekonomija raste, koji je imput iz FEDa o promjeni kamatnih stopa, + ostale vijesti, kolike su sada kamatne stope na pojedine države itd. Postoje modeli koji optimiziraju portfelje u DB, prema nekim kriterijima koji su 99.9% fundamentalnog karaktera. I da optimizacija portfelja se obaljva algoritamski, te na ultra mikro razini se može tražiti neefikasnost burze (do 30 minuta djelovanja) što je u potpunom kontrastu sa ovim grafom Knoxa koji traje par godina. (na tom time-frameu neefikasnosti nema)

Dakle totalna debilana.

Al eto,
stohastika je tu i MACD,
fučkaš modele DBanke [lol]

PS : moguće da je jedan od parametara njihovih programa ipak stohastika? LOOOOL

Obey Ferengi Rules of Acquisition

imamo jednu zanimljivu slikicu …uoči Jackson Hole -a

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


imamo jednu zanimljivu slikicu …uoči Jackson Hole -a

Dolar je ključan ovih dana, a ostalo je usko vezano.

Počeo sam skupljat kineski indeks Shanghai-A na 2.150. Optimalan trade bi bio:
Long Shanghai/Short SP500, zasad će bit samo long Shanghai.
Radim to s MS fondom – CAF, nije baš prelikvidan, ali je jedini koji sam našao da replicira A-shares, ako netko ima bolji prijedlog, slušam.

Ovo je već značajno inteligentnija fora. Arbitraža 🙂
100x bolje od TA.

Samo pitanje se postavlja zašto bi Shanghai de-kaplo se sad od SP500 značajnije?

Treba imat fina muda, da se bude long kinus sad. Svaka čast [thumbsup]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close