Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…..
a di je profit od pobjede crobexa?

tu je

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

… a može ga se i tehnički analizirati. Nakon "uspješno" odrađenog H&S, potvrđen je proboj u više razine. Očita je i ciljana razina prinosa.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

VIX na minimalcu znači porast i pad indexa.

http://mediacdn.disqus.com/uploads/mediaembed/images/326/168/original.jpg

Moguce, ali ne daj slucajno da probije to dno pa da vidis belaje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


VIX na minimalcu znači porast i pad indexa.

http://mediacdn.disqus.com/uploads/mediaembed/images/326/168/original.jpg


ne znači, VIX index je na 13,45
VIX front month futures je a 15,10 second month je na 18,20.
znači kad ovaj sad istekne ćeš imat 5% viši VIX bez da se išta dogodilo.
a onda će opet počet padata a SPX rasti na novi high.

@Ferengi

primjer Centralnog Graničnog Teorema, baziran na generatoru slučajnih brojeva. Zadrži označeno crveno polje, i pritišći tipku "Delete", pa ćeš zorno uočiti neke od glavnih vrijednosti CGT-a.

Sve ostalo je igra i umjetnost. Deriviranje Gauss-ove funkcije gustoće vjerojatnosti, standardne devijacije, odnosnmo integralni račun, itd.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

@MMM

Generiraš vrijednosti random brojeva.
Pretpostavka generatora random brojeva da će vrijednosti IID-ovi.
I naravno da ćeš dobiti normalnu distribuciju.

Pitanje je sad kako ćeš ti to točno primjeniti na analizu uspješnosti svog algoritma recimo.
Svi znamo da su prinosi "približno" normalno distribuirani, ali da imaju dosta izražene fat-tail-ove i process se stalno mijenja, sve dok ti jednom prilikom ne "uništi" model.

Ti si ustvrdio da CLT nešto "riješava" kad je u pitanju statistika, a nikako da nam kažeš što recimo se to može "riješiti". Barem načelno reci.

Nemamo koristi od stalnog iteriranja nečeg što nema veze sa temom. Slažeš se?

Obey Ferengi Rules of Acquisition

… ajd još malo gledaj u CLT, meditiraj, … , moža sine kakva ideja

Sve više od toga bilo bi vrlo blizu otkrivanju mojih modela. A to ne želim. Pa niti ne mogu, jer mi se aktivni modeli ne nalaze na ovim javno dostupnim računalima, s kojih se javljam na forum.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Koja komedija. [lol]

Ne zanimaju mene tvoji modeli (za koje čisto sumnjam da uopće postoje), već teorija o tome kako se grana matematike koja se naziva statistika, može primjeniti na NESTACIONARAN proces. Onako čisto načelno.

Pazi da ti netko ne hakne te tvoje ultra modele [lol] [lol] [lol]

PS : true crypt, pa nemaš briga.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

SPX

Uskoro iznad 1500.. A onda će postat zanimljivo..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Evo i Crobexa..

Imamo proboj, a imamo i otpor.. Puževim korakom.. [yawn]

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Ajd da se malo uključim u raspravu oko tehničke analize, iako sam ja samouki slikar amater..

Svatko ima svoj otrov, i ako mu pomaže, super.. ako ne, nešto treba mijenjati.. ali čim manje komplicirati, "less is more"..

i nemojte se svađati, jer ne vodi nikud.. a svi nastojimo biti čim bolji u ovom (štagod to bilo).. [thumbsup]

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

New Report

Close