Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jednostavnost crtica i primitivnih strelica danas popodne…..kao i svaki dan uostalom….

cisto da evo budne i pokoji graf…..


dobro sad, nemoj im stalno nabijat na nos, naučit će i oni da:
do jednostavnosti treba narasti – gogol.

ono gore s edukacijom je bio aristotel, zemljak.

@Knox

Pa da si obrazovaniji, onda bi znao da postoji više dokaza za teoriju efikasnog tržišta, ili teoriju evolucije, nego za teoriju gravitacije. Ako nisi primjetio mehanizam kojim gravitacija djeluje nije objašnjen uopće još (iako postoje neke hipoteze a i nedavni "proboji" iz Cern-a), dok su mehanizmi kojima se manifestira teorija evolucije ili teorija efikasnog tržišta znaju vrlo dobro, te su potvrđeni bezbroj puta empirijskim istraživanjima.

S obzirom kakve si provale o statistici imao ranije vezano na temu, ovo nije ništ čudno…. [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

ne znam šta bih ti odgovorio na sve ovo, žutu zbirku u ruke i ispočetka.
bojim se da ne shvaćaš različite kategorije pojmova, a to se ne može kompenzirat ulaženjem u dubine i detalje na kojima ti inzistiraš, nego tako da napraviš korak nazad i nađeš pogrešno skretanje. imao sam i ja tu fazu dok sam bio koncentriran na fx, sad sam u kukuruzu i osjećam se puno bolje. [thumbsup]


ne znam šta bih ti odgovorio na sve ovo, žutu zbirku u ruke i ispočetka.
bojim se da ne shvaćaš različite kategorije pojmova, a to se ne može kompenzirat ulaženjem u dubine i detalje na kojima ti inzistiraš, nego tako da napraviš korak nazad i nađeš pogrešno skretanje. imao sam i ja tu fazu dok sam bio koncentriran na fx, sad sam u kukuruzu i osjećam se puno bolje. [thumbsup]

I ja sam imo tu fazu dok nisam uniso duboko unutra.a kad unidjes untra vidis sve ljepote.ruku na srce đejms turas se malo previse a relatiziviranjem materije samo neuke fascinirati mozes

vuf-vuf-vuf


Hvala. Stavljam čim jednostavnije grafove. EWT ionako ovdje nitko ne voli, zato više toga ne stavljam.

ako vidiš neki dobar impuls i trend pomoću ewt-a molim te stavi ga, al pošto u ovih 3869 stranica topika još nisam vidio nijedan impuls nego samo abc, xyz, ld, ed i ostale komplikacije ewt fanova, često znam jest goxna kad staviš grafove pa si dobio krivi dojam da ne volimo ewt. [thumbsup]

@Knox

U studentskim danima sam davao dosta instrukcije po toj žutoj zbirci, više manje cijelu sam ju prošao, nekoliko puta. A i matematiku isto. Nisam primjetio da se žuta zbirka bavi Statistikom [lol]

Koliko si ti u stanju lupetati, to je naprosto pre-zabavno.

Ne znam što je zabavnije,
prvo tvoja izjava da ćeš "primjeniti statistiku" na nestacionaran proces, pa onda povlačenje te iste izjave, ili sad ova izjava da trebam konzultirati žutu zbirku, da bi se informirao a) o emh b) o gravitacijskom mehanizmu c) o evoluciji d) o statistici …. lol.

[lol]


@Graziani

Imaš kakvu metodu za "de-paremetrizaciju" modela?

Obey Ferengi Rules of Acquisition

FerengiHr,
Što kaže model za ATPL, LKRI, IGH?

Jel imamo na ATPL formirano dvostruko dno?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


@Knox
Nisam primjetio da se žuta zbirka bavi Statistikom [lol]

trudiš se svim silama ne razumijeti i dobro ti ide.
kao što si rekao moje pisanje je prezabavno, tvoje nažalost nije i ne da mi se više.
glup sam jer sam to napisao već u prvoj rečenici prvog posta, a evo me u šestom postu s istim zaključkom. čujemo se kad će tema bit tržište i trejdanje, pozdrav.

@James

A bas sam dosao nabacit grafic, a u pravu ste kolega ne budem im dosadjivao….
Nego posto kazete da ste u kuruzi evo Vama jedan pozdrav iz secernog polja
To ni u knjigama ne izgleda ovako lijepo i da ne zaboravim jednostavno

Cini mi se da cu ovaj put i kada spartanci krenu u napad zaboravit to ovdje napomenuti

Lijepo Vas pozdravlja balkanski debil leonidas primitivac po priznanju….



@James

A bas sam dosao nabacit grafic, a u pravu ste kolega ne budem im dosadjivao….
Nego posto kazete da ste u kuruzi evo Vama jedan pozdrav iz secernog polja
To ni u knjigama ne izgleda ovako lijepo i da ne zaboravim jednostavno

Cini mi se da cu ovaj put i kada spartanci krenu u napad zaboravit to ovdje napomenuti

Lijepo Vas pozdravlja balkanski debil leonidas primitivac po priznanju….


kad šecer i kava uhvate trend, drže ga se ko pijan plota.
ja ću long, čim trzne iz kanala, bit će barem 30 – 50% retrace.

@K-Pax

Radio sam na modelima za INO tržišta pa sam zanemario Crobeks, tj imam samo onaj stari model, koji sasvim evidentno ima određene mane. Al mislim uskoro doraditi ga pa bi trebao postati ZNAČAJNO bolji, onda ću staviti malo slike za dionice koji si naveo, + neke ostale zanimljive.

@Knox

Pitanje se postavlja, kako i zašto staviti sliku, komentar ili mišljenje oko kako ti kažeš trejdanja,tržišta kad smo u prethodnim postovima postavljali pitanje opravdanosti samih metoda i nismo došli nikamo.

@Knox and K-Pax

Dio za Knox-a
Recimo ja sad stavim sliku ATPL, u kojoj ti kažem – GLE trendovi su prema dolje okrenuti, DMS ti je već rekao da si u bearu par dana, – NE KUPUJ. Al što nam to znači kad – ne znamo da li DMS ima IKAKVOG smisla, pošto testiranja na ogromnim uzorcima kažu da gubi novac, plus ne znamo dali ovi SMA-ovi koje sam stavio išta nam govore, pošto istraživanja kažu da su samo slabo učinkoviti, ali doduše daju pozitivno očekivanje.

Dio za K-Pax-a
Ako mene osobno pitaš, ja ne kupujem ništa što ima dugački trend u negativi, jer se ne igram "gađanja" dna, pa makar ono bilo i dvostruko, trostruko. Nije nemoguće, dionica je potučena abnormalno, … nema razloga da se ne odbije, ali to je čista kocka u ovom trenutku. DSX, DRYS itd se ponašaju dosta ok, kao da bottomiraju. Moguće da nam i ATPL želi reć to isto….

Obey Ferengi Rules of Acquisition

To sto neke kolege ne znaju koristiti TA ne znaci da TA ne funkcionira, evo nisam mislio,ali moram opet!!!
Svjeza akcija….

New Report

Close