Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


… opet je došlo do značajnog razdvajanja između stanja "pod smokvom" i Crobexa. A s obzirom da pobijeđuje stanje "pod smokvom" – zaključak je jednoznačan.


a di je profit od pobjede crobexa?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


I onda skužiš zašto EMH vrijedi ipak

Uostalom nije cilj biti u plusu, cilj je rasti BRŽE OD benchmark indeksa. To je poanta efficient marketa.

1) Na wikipedii, pod krititike i bihevioralna financije, na piše ništa meni nepoznato, te također ne piše apsolutno ništa što bi potvrdilo ili da je Keynes bio protiv EMH, ili da je nudio neki argument koji bi danas bio protiv EMH, itd. Dakle OPET nismo doboli konkretno obrazloženje – ŠTO JE TO TOČNO KEYNES REKAO ILI MISLIO, da da opovrgava ili dovodi u "problem" EMH.

3) Kondratijev – što reći za njega, nego da je to poprilično – nebuloziranje. Iako je interesantan sukob ove krize sa eksponencijalnim rastom tehnologije (Ray Kurzweil ideje i to).


Meni se cini kanda su kolege u potrazi sa algoritamskim Svetim Gralom

Dobro si primjetio, ovo su novovjeki alkemičari (neoalkemičari) koji na nov način traže kamen mudrosti, pretvaranje kamenja u zlato, vječnu mladost i slične trice samo uz pomoć tehnologije.

1) Zašto se Keynes nebi složio sa EMH…
http://en.wikipedia.org/wiki/Keynesian_economics
Zato što privatni sektor poremeti elementarne zakone u ekonomiji.
Ponuda i potražnja. To on naziva iracionalnost tržišta. Ako je nešto iracionalno onda ne može biti po prirodi stvari efikasno!
Zato su potrebne i vlade i javni sektor, kao i osmišljena ekonomska politika (Monetarna i Fiskalna).
Knjiga koju je napisao zove se: "The General Theory of Employment, Interest and Money"

3) Kroz povijest su potvrđeni perodi prosperiteta i ekspanzije kao i vremena kriza i poremećaja.
Niti jedna tehnologija ne može spriječiti ove procese jer ih ona nije niti izazvala, nego upravo čovjek ovakav kakav je nesavršen. Nema tog autopilota koji će znati odlučivati u svakom vremenu.

Evo primjera iz nove tehnologije…F1.
Uz sva moguća podešavanja i najboljeg vozača u bolidu otpadak na cesti pogodi najboljeg vozača i najbrži bolid. Takav algoritam se ne može izumiti koji će svaki put pogoditi tko će pobjediti utrku, a o prvenstvu da ne pričam.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

Sjeće li se tko nekih bosanaca zaboravio sam kako su se zvali…..stavljali su neke targete da smo se svi smijali,čini mi se da je sad pogledat ne bi bilo smješno….

@Drax

Dakle Vi ne razumijete uopće EMH. EMH podrazumijeva da tržište itekako može biti iracionalno u svom price-discovery mehanizmu. Primjer : balon 2000 Nasdaq. Efikasnost tržišta uopće i NIMALO nije narušena sa greškama u "prajsanju".

Problem je taj što su pogreške u prajsanju nasumične, nepredvidive, te gotovo potpuno ne-sustavne.
A ona minimalna doza sustavnosti koja postoji, je nedovoljna da bi se nekim investicijskim sustavom, bilo tehničkim, bilo fundamentalnim ostvarila pozitivna Alfa.

Dakle ovo što ste Vi napisali uopće niti nije okrznulo EMH,
ali je učinilo nešto drugo. Otkrilo je vaše nerazumijevanje teorije.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Model konstantnog rasta dividendi (Gordonov model) se temelji na pretpostavci da djeluje HIPOTEZA (a ne teorija) efikasnog tržišta!

Moje je pitanje što se dešava kada hipoteza ne djeluje?

Baš dobro da si me razotkrio [cry]

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

Magla, magla svuda…… [yawn]

Umjesto priče evo opet jedan graf na ovoj temi TA. Možda će netko staviti joše kojeg. Ajd.

P.S. Kolega Tigrus – ti si na moru? [undecid]


Magla, magla svuda…… [yawn]

Umjesto priče evo opet jedan graf na ovoj temi TA. Možda će netko staviti joše kojeg. Ajd.

P.S. Kolega Tigrus – ti si na moru? [undecid]


postao si fušer u grafovima ,,evo ti kec

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Hvala. Stavljam čim jednostavnije grafove. EWT ionako ovdje nitko ne voli, zato više toga ne stavljam. Inače prognoza idexa do kraja godine? Najmanje 1499. Za sada od mene dosta.

P.S. Stavi ti koji graf. Ja sam ga stavio pa kakav god bio – cijenit ću bilo što samo, da se stavljaju grafovi umjesto dosade – odnosno priče.

ah ..nezahavalno je stavljat toliko dugorocne grafove…vise od 1 tjedan…day trade vec 2 tjedna igra …i to copper

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@Drax

Gordonov model, veze nikakve nema sa EMH.
Da i hipoteza o gravitaciji je samo hipoteza, a isto tako i hipoteza o evoluciji. Pa ne sumnjate valjda u postojanje gravitacije i evoluciju. Isto tako ne bi trebali sumnjati ni u EMH, koja je stostruko potvrđena.

Kakve točno veze ima Gordonov model sa EMH??

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Da i hipoteza o gravitaciji je samo hipoteza.

a provale.
postoje razlike između hipoteza, teorija i prirodnih zakona.
hipoteza je "educated guess" kao npr. tvoji modeli, a zakon je apsolutan bez iznimke, kao npr. gravitacija i moje trejdanje.

The difference between an educated and uneducated man is the same difference as being alive and being dead. [thumbsup]

Jednostavnost crtica i primitivnih strelica danas popodne…..kao i svaki dan uostalom….

cisto da evo budne i pokoji graf…..

New Report

Close