Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@inverter …nego ,super ti je onaj graf long trenda na atpl,imas nesto slicno za lkri? neke targete rasta po TA? za pocetak bar? [cool]
ili radis u tisini.. [wink]

INGR-R-A
Ovo jedna TA za ingru,iako je tu teško išta predvidjeti.
Nailazi na otpor liniju gornjeg kanala,a ima i još od prije horizontalnu liniju otpora koji se sijeku u istoj točci.
Uglavnom veći otpor na nekih 7.77kn.

KSST-R-A
Evo jedna TA za napačene staklenike.
Cijena udarila na dno tend linije.
A postoji veća (crvena) i manja (plava) bikovska divergencija na RSI.
Uglavnom predah od danjeg pada,pa možda i neki rast.

Poštovani,
molim nekoga sa ove teme tko je vičan TA, da ako mu nije problem da mi pošalje na PM teničku analizu za Vupik, ne bih Vas davio ali iskreno 55% portfelja mi je u toj dionici, ne sumnjam u fundamentalne vrijednosti, ali upravo zbog velike izloženosti u portfelju, zanimao bi me nekakv trend i…
Hvala!


Dax je jučer pao ispod 6430,80 na 6368 boda i ubio primarno brojanje. [cry]

a danas? [rolleyes]




SPX….što i kako dalje ?

Prije svega ovo napisano je moj subjektivni osvrt i nije nagovor na kupnju/ prodaju dionica bearova itd…

Prema onom prethodnom grafu koji sam posto izgleda da smo i dalje u bull tržištu no ipak moramo pripaziti da ne dođe do okreta. Na istome je označen razvoj potencijalnog H&S-a koji bi mogao trigerirati promjenu smjera.
Gledajući dole prikazani graf možemo zaključiti da je manja vjerojatnost da će okreta doći, čisto iz statističkog razloga da je za promjenu smjera potrebno da RSI padne ispod 36,5 bodova (nap. horizontalna linija), a na samom grafu je vidljivo da je cca. 10% (možda čak i manje) vremena RSI unazad godinu dana proveo u tom području.
U petak je došlo do okreta točno na fibu 50 (vidi fibo mrežu na slici) što u pravilu znači veću vjerojatnost da nećemo doći do prtehodnog vrha. No, za potvrdu promjene smjera (i ulazak u bearove, bar ja ću tako napraviti) potrebno je pričekati i proboj RSI-a ispod 36,5, a ne samo cijene (1357).
Naime na grafu su označena područja gdje je bio retrace cijene ispod 50%, ali isti nije generiraro promjenu smjera iz razloga što RSI nije probio prethodno dno.

ZAKLJUČNO:
U bullu smo, a oznaka preokreta bila bi proboj i cijene i RSI-a prethodnog dna.

kolega FLyer,

sp500 ide na 1300 bodova.

ukrcajte se u Bear na svakom vrhu.

Tako je govorio Brutalni Kapital.
[cool]
[/quote]

nadam se da ste se opametili i slusate naredbe brutalnog kapitala.

tko se usudi ne sloziti se s analizom?
[proud]
[/quote]

Kolega tigrus, da ste mene slušali zaradili biste…Poslije ovog index je otišao na 1415 bodova. Obojica znamo kolika je to zarada/gubitak na ETF-ovima….
Tko je tad (kad su ovi citirani postovi pisani) ušao u bearove dobrano je izgubio…

BTW, sve radi onako kako piše. Inače, ja sam jučer kupio bearove…





SPX….što i kako dalje ?

Prije svega ovo napisano je moj subjektivni osvrt i nije nagovor na kupnju/ prodaju dionica bearova itd…

Prema onom prethodnom grafu koji sam posto izgleda da smo i dalje u bull tržištu no ipak moramo pripaziti da ne dođe do okreta. Na istome je označen razvoj potencijalnog H&S-a koji bi mogao trigerirati promjenu smjera.
Gledajući dole prikazani graf možemo zaključiti da je manja vjerojatnost da će okreta doći, čisto iz statističkog razloga da je za promjenu smjera potrebno da RSI padne ispod 36,5 bodova (nap. horizontalna linija), a na samom grafu je vidljivo da je cca. 10% (možda čak i manje) vremena RSI unazad godinu dana proveo u tom području.
U petak je došlo do okreta točno na fibu 50 (vidi fibo mrežu na slici) što u pravilu znači veću vjerojatnost da nećemo doći do prtehodnog vrha. No, za potvrdu promjene smjera (i ulazak u bearove, bar ja ću tako napraviti) potrebno je pričekati i proboj RSI-a ispod 36,5, a ne samo cijene (1357).
Naime na grafu su označena područja gdje je bio retrace cijene ispod 50%, ali isti nije generiraro promjenu smjera iz razloga što RSI nije probio prethodno dno.

ZAKLJUČNO:
U bullu smo, a oznaka preokreta bila bi proboj i cijene i RSI-a prethodnog dna.

kolega FLyer,

sp500 ide na 1300 bodova.

ukrcajte se u Bear na svakom vrhu.

Tako je govorio Brutalni Kapital.
[cool]
[/quote]

nadam se da ste se opametili i slusate naredbe brutalnog kapitala.

tko se usudi ne sloziti se s analizom?
[proud]
[/quote]

Kolega tigrus, da ste mene slušali zaradili biste…Poslije ovog index je otišao na 1415 bodova. Obojica znamo kolika je to zarada/gubitak na ETF-ovima….
Tko je tad (kad su ovi citirani postovi pisani) ušao u bearove dobrano je izgubio…

BTW, sve radi onako kako piše. Inače, ja sam jučer kupio bearove…
[/quote]

pa uputa je bila – ukrcaj u bearove na svakom vrhu.

pravac 1300.

gablec @ THX uzet cu sve u obzir…prvo da vidim kako ce proc ova razina 103

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


evo nove rukavice – idemo do 1300, pa gore …

nista vi ne znate… cccc…
[wink]

Slažem se kolega, i podržavam. Na cca 1.300 postoji solidna podrška SMA74 i EMA66 na tjednom grafu (ali i SMA20 na mjesečnom) [thumbsup]

No, valja primijetiti i negativne divergencije cijena vs. RSI, kako na tjednom, tako i na mjesečnom grafu SPX (4/2011 vs. 4/2012).

S obzirom na izbore u 11/2012, to bi vjerojatno trebalo izdržati do kraja jeseni/početka zime, s higher high cijenom i još jednim LH RSI, a onda kud koji mili moji…

DAX index u prilogu

Index s&p 500 – vjerujem, da rade val c od 4.
Target bi mogao biti 50 % fiba = 1330 ili 61,8 % fiba = 1322. Nakon toga rast
prema najmanje 1440.

KNECHT19 @ mozda i ovakav scenarij budemo gledali…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

crobex? odbijanac na cca 1700?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close