Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

… zanimljivo je kako su dva sekundarna indikatora fantastično pogodila zadnji vrh na SPX-u (poslušao sam ih). Prvi sekundarni je još ranije upozorio na promjene.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



Obje linije su flat, nema tu nikakve promjene trenda još.

nije bitno da li su flat, bitno je samo dali se presjeku.
[/quote]
ja ne vjerujem u takve stvari.
tržište je žena, nema on i off switcha, nego fine tuning.

EURCHF 1,2030.
Graziani jesi zavezao pojas i stavio kacigu?


EURCHF 1,2030.
Graziani jesi zavezao pojas i stavio kacigu?

znate li šta je ova crvena linija?
w1/mn trend.
došli smo do ruba, vidjeti ćemo razvoj situacije

Nema smisla gledat TA, ali ako ćemo gledat…oscilatori su se ispuhali nakon velikog rasta. Korekcija je bila vremenska i flat i sad je spremno za nastavak trenda.

Gledao sam konferenciju, pitali su ga hoće li dizat peg, nije htio odgovorit nego je samo rekao da je CHF i dalje izrazito precjenjen te se očekuje njegovo depreciranje.

Pa naravno da neće reći da će dignuti ljestvicu, to im sigurno nije strategija. Puštaju tržište da prihvati situaciju i da preokrene trend bez njihovih intervencija.

Ako bude poterbno, pogurnuti će kada procijene da je dobar trenutak.
Sigurno neće dozvoliti pad ispod 1.2, jer ch privreda ne može normalno funkcionirati pod tim tečajem.

Naglasio sam liniju trenda zato što je sada prirodno da dođe do promjene.


Pa naravno da neće reći da će dignuti ljestvicu, to im sigurno nije strategija. Puštaju tržište da prihvati situaciju i da preokrene trend bez njihovih intervencija.

Ako bude poterbno, pogurnuti će kada procijene da je dobar trenutak.
Sigurno neće dozvoliti pad ispod 1.2, jer ch privreda ne može normalno funkcionirati pod tim tečajem.

Naglasio sam liniju trenda zato što je sada prirodno da dođe do promjene.


Ja računam na dizanje pega.
Scenariji kao kod smjene Trichet – Drgahi, na prvoj sjednici je preokrenuo cijelu politiku ECB-a.
Jordanu je još lakše jer je samo treba nastavit. Vijeće i ministri zahtjevaju 1,30 i čak 1,40 a oni su ga postavili.

A to ne možeš znati. Kao što ne možeš znati zašto je došlo do smjene, jer čisto sumnjam da bi se guverner išao zaje… radi svoje dvomjesečne plaće. A sad kakva je ekipa tamo … to je opet za nagađanje.

Ne vjerujem da će napraviti isti potez i dignuti ljestvicu, vidiš da pokušavaju promijeniti sentiment sa izjavama da mora doći do deprecijacije i da se ista očekuje, te daju targete. Logičnije mi je da kada krene prema gore, ubace u igru nešto love da pojačaju moment, i onda kada dođe do nekog nivoa kažu OK, to je sada to, niže ne može.

Ali budemo vidli. Održavati ću 20% rizika na ovoj okladi, kako mi glavnica raste, tako ću pojačavati pozicije.

Nego gdje si gledao ovaj interview?


A to ne možeš znati. Kao što ne možeš znati zašto je došlo do smjene, jer čisto sumnjam da bi se guverner išao zaje… radi svoje dvomjesečne plaće. A sad kakva je ekipa tamo … to je opet za nagađanje.

Ne vjerujem da će napraviti isti potez i dignuti ljestvicu, vidiš da pokušavaju promijeniti sentiment sa izjavama da mora doći do deprecijacije i da se ista očekuje, te daju targete. Logičnije mi je da kada krene prema gore, ubace u igru nešto love da pojačaju moment, i onda kada dođe do nekog nivoa kažu OK, to je sada to, niže ne može.

Ali budemo vidli. Održavati ću 20% rizika na ovoj okladi, kako mi glavnica raste, tako ću pojačavati pozicije.

Nego gdje si gledao ovaj interview?


Jesam, jedva sam ih razmio na onom njihovom njemačkom.

SNB tu retoriku koristi još od uvođenja pega, nije to ništa novo.
A retorika je jeftina, oni dosad uopće nisu aktivno branili peg, mi smo ga branili uzdajuće se u njih, a oni su prvu milijardu potrošili onaj dan kad je bid zavirio ispod 1,20.
1,25 ili 1,30 je samo nastavak te retorike.
SNB-u je jedini mandat inflacija, a trenutno su u deflaciji -1,0% yoy, pumpanje i 0% kamate ne funkcioniraju, ostaje im samo radikalnije rješenje. Porez neće uvest jer će naštetit bankama.

Gledam na forexfactory forumu ekipi brokeri redovito uvale kajlu s nekom svijećom do 1,1995/6/7/8.
Moji oboji su zasad bez primjedbe. Na Saxobanku je bid onaj put zavirio 0,3 pipsa jer ima 5 znamenki, a na Admiralmarketsu (da, Hanfa) nije ni bio ispod 1,20 jer imaju 4 pipsa. Stop mi je vezan uz ask, pa ako neko ima muda spustit ask ispod 1,20 nek samo da.

SLW, moguće sprema nekakvo okretanje, jel možda još netko prati to…

*** *****

U 10.30 objavljuju rezultate španjolske aukcije obveznica.
IBEX je bio jutros na 7.050, možda je napravio dno tu, al nekako mi nelagodno trčkarat pred vlakom.

GBP -JPY to bi mogla bit jedna dobra long-long igra

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.2shared.com/photo/YyjxIzAy/CROBEX13.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

New Report

Close