Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@tigrus

Dok ne vidim potvrdu ne idem u bearove. Al, ako se ovo obistini o čemu sam pisao, naravno da ću ući…
U svakom slučaju treba obratiti i pažnju na ovo…Tu smo jako blizu proboja…



@tigrus

Dok ne vidim potvrdu ne idem u bearove. Al, ako se ovo obistini o čemu sam pisao, naravno da ću ući…
U svakom slučaju treba obratiti i pažnju na ovo…Tu smo jako blizu proboja…


da li tko od vas trguje s indexima s polugom i kolikom?

U svakom slučaju treba obratiti i pažnju na ovo…Tu smo jako blizu proboja…

Nemoj se ljutiti ali neke osnove bi prvo trebao naučiti prije nego stavljaš grafove.
Recimo jedan od osnova je crtanje trend linija pa tako i trend linija na RSI-u kad već govoriš o nekakvom proboju.
Ne možeš spajati dna prema dolje i prognozirati proboj jer se to tako ne radi.Trend linija se crta tako da se spajaju dna prema gore a vrhovi prema dolje i čeka proboj.
Ovo je recimo osnovna škola tehničke analize. Zato i gledam i čudom se čudim o kakvom proboju govoriš na Belju a sad vidim da ti uopće ne znaš nacrtati trend liniju


U svakom slučaju treba obratiti i pažnju na ovo…Tu smo jako blizu proboja…

Nemoj se ljutiti ali neke osnove bi prvo trebao naučiti prije nego stavljaš grafove.
Recimo jedan od osnova je crtanje trend linija pa tako i trend linija na RSI-u kad već govoriš o nekakvom proboju.
Ne možeš spajati dna prema dolje i prognozirati proboj jer se to tako ne radi.Trend linija se crta tako da se spajaju dna prema gore a vrhovi prema dolje i čeka proboj.
Ovo je recimo osnovna škola tehničke analize. Zato i gledam i čudom se čudim o kakvom proboju govoriš na Belju a sad vidim da ti uopće ne znaš nacrtati trend liniju

[/quote]

A jesi ti čuo možda za H&S ?
Ili još nisi stigao do te stranice ?
Da bi postao koristan forumu, a pogotovo da bi izgledao pametniji kad već želiš takav biti, pročitaj knjigu do kraja.



U svakom slučaju treba obratiti i pažnju na ovo…Tu smo jako blizu proboja…

Nemoj se ljutiti ali neke osnove bi prvo trebao naučiti prije nego stavljaš grafove.
Recimo jedan od osnova je crtanje trend linija pa tako i trend linija na RSI-u kad već govoriš o nekakvom proboju.
Ne možeš spajati dna prema dolje i prognozirati proboj jer se to tako ne radi.Trend linija se crta tako da se spajaju dna prema gore a vrhovi prema dolje i čeka proboj.
Ovo je recimo osnovna škola tehničke analize. Zato i gledam i čudom se čudim o kakvom proboju govoriš na Belju a sad vidim da ti uopće ne znaš nacrtati trend liniju

[/quote]

A jesi ti čuo možda za H&S ?
Ili još nisi stigao do te stranice ?
Da bi postao koristan forumu, a pogotovo da bi izgledao pametniji kad već želiš takav biti, pročitaj knjigu do kraja.

[/quote]

Kao što već rekoh, krivo si nacrtao trend liniju. Pusti sad priče o H&S i ne vadi se nego reci jesam, nacrtao sam krivo trend liniju i bok.
Ne kužim kaj se praviš bedast. Jedini razlog zašto sam to spomenuo je zato što vidiš proboje trend linija tamo gdje ih nema

Ovo je kanal i to je ok.
Al da volite svakako crtat te linije trenda, volite.
Kao onu prošli tjedan za koju sam ja prigovarao i koja na kraju nije izdržala (jer zapravo nije ni postojala).

NHF James.. [kiss]

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Počeo sam danas trejdat benzin nakon plina prošli tjedan.
sell na 333 i tp na 323, idu mi ove zapaljive stavri.

vidit ćemo šta će ostat od ove linije, zasad joj se loše piše.

Babyface, ostavi se ovog dok još možeš (čitaj: dok još imaš nečeg u novčaniku)…To ti je dobronamjeran savjet…


Babyface, ostavi se ovog dok još možeš (čitaj: dok još imaš nečeg u novčaniku)…To ti je dobronamjeran savjet…

James ti je maloprije isto rekao da ne znaš crtati trend linije, samo na malo finiji način od mene.
Prema tome…..
Ali evo upravo možemo gledati kako završava tvoj "proboj" i H&S na EUR/USD.

Zato nemoj o novčaniku.
Što se mene tiče crtkaraj ti što god hoćeš ako te to zabavlja, samo obavještavam svekoliko pučanstvo da nisi kompetentan

Babyface, ajde za kraj da ti još jednom odgovorim, mada vidim da je džabe. Upeo ti ko magare u zid, i nema druge dok ne probiješ zid il ti ne pukne glava. no, nažalost otić će glava…
No, to je tvoj izbor.
Na postu kojeg si citiro nigdje se ne spominje trend linija.
Ako povučeš crtu na grafu, to ne znači uvijek da se radi o trend liniji. U mojem grafu radi se o neckline-u. To ti je jedan drugi pojam. Ti samovoljno to proglasio trend linijom, i tupiš li ga tupiš o trend liniji. Iako sam ti već rekao da se tu o tome ne radi, no ne ovako direktno jer sam mislio shvatit ćeš…

Nadalje, nigdje se ne govori da će doći do proboja, već da smo blizu te točke i treba biti na oprezu…
Za one koji barataju ovom terminologijom nepotrebno je ovako opširno pisati o tome, jel znaju na što se misli. Nepotrebno je crtat iznad neckline-a da to nije trend linija, jer većina ljudi koji ovo čitaju to znaju…

Ako se već želiš ovim bavit, postaj jednom svoj graf pa ćemo ga zajedno izanalizirati…

I za kraj ovo o čemu je James pisao je nešto drugo, ali je na to odgovor dao kolega Khmm…

Ali čovječe ne možeš imati neckline na RSI-u kad uopće nemaš H&S. Dakle, možeš samo eventualno imati trend liniju.
Ali da ne zamaramo čitatelje s tim više. Dosadni smo već

New Report

Close