Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

James – mogu samo ponoviti ono što sam napisao ovdje prije par dana.

Sa vidika EWT primarni count je završetak vala 4 te odbijanac indexa SP 500 prema najmanje od 1440.

Alertnativni count može biti, da se radi tek o valu A od vala 4. Znači odradit će se manji rast – val B od 4 te pad prema cca. 1320. Taj target će biti potvrđen padom ispod 1340. Nakon postizanja tog targeta rast prema najmanje 1440. Dugoročno bull .


James – mogu samo ponoviti ono što sam napisao ovdje prije par dana.

Sa vidika EWT primarni count je završetak vala 4 te odbijanac indexa SP 500 prema najmanje od 1440.

Alertnativni count može biti, da se radi tek o valu A od vala 4. Znači odradit će se manji rast – val B od 4 te pad prema cca. 1320. Taj target će biti potvrđen padom ispod 1340. Nakon postizanja tog targeta rast prema najmanje 1440. Dugoročno bull .


Znam i ja da može gore ili dole i bez EWT-a. Zanima me tvoj risk management (tp i sl), jer si reko da radiš sa živim parama i statistika te ne zanima. Šta sad na 1370 a imamo poziciju od 1377?

Idem danas u šoping na američkom tržištu. Padom ispod 1357 pogriješio sam. Treba gledati što će se dogoditi sa futuresima danas do otvaranja američke burze u 15.30. Kupujem dionice QQQ i AAPL.



Šta sad na 1370 a imamo poziciju od 1377?

long ili short ?

BTW. nisam u poziciji

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Idem danas u šoping na američkom tržištu. Padom ispod 1357 pogriješio sam. Treba gledati što će se dogoditi sa futuresima danas do otvaranja američke burze u 15.30. Kupujem dionice QQQ i AAPL.

Ti ćeš i gaće ostaviti na štapu sa svojim analizama. Naročito ako još nastaviš pa kupiš i AAPL danas




Šta sad na 1370 a imamo poziciju od 1377?

long ili short ?

BTW. nisam u poziciji
[/quote]
hipotetski long.

u realnom svijetu samo EURCHF long, šta misliš o tom trejdu?


Idem danas u šoping na američkom tržištu. Padom ispod 1357 pogriješio sam. Treba gledati što će se dogoditi sa futuresima danas do otvaranja američke burze u 15.30. Kupujem dionice QQQ i AAPL.

izbjegavaš odgovor.
ako daješ precizne prognoze u rasponu od 0,5% onda se toga drži i kad dođe do stoplossa.

znači, ušao sam na 1.377, na 1.370 dokupljujem a stopam na 1.356… 20 + 10 bodova rizika, a samo 16 bodova profita (1393 iz prvotnog posta). nije dobro.



Idem danas u šoping na američkom tržištu. Padom ispod 1357 pogriješio sam. Treba gledati što će se dogoditi sa futuresima danas do otvaranja američke burze u 15.30. Kupujem dionice QQQ i AAPL.

izbjegavaš odgovor.
ako daješ precizne prognoze u rasponu od 0,5% onda se toga drži i kad dođe do stoplossa.

znači, ušao sam na 1.377, na 1.370 dokupljujem a stopam na 1.356… 20 + 10 bodova rizika, a samo 16 bodova profita (1393 iz prvotnog posta). nije dobro.
[/quote]

Ima li tko mišljenje o natural gas-u?
di je dno? [lol]

Kažem 1393 je samo prva stanica mog primarnog counta. Zadnji target je 1440. To je sve što ti želim reći.

Inače ne kupujem nikakve certifikate, ETF-e ili bilo što sa polugom. Zato nismo u istim pozicijama (koliko znam to radi Tigrus).

Inače kupujem samo dionice sa dobrim zaradama o prošlosti i dobrom perspektivom u budućnosti. Ajd



u realnom svijetu samo EURCHF long, šta misliš o tom trejdu?

što bliže 1,20 si ušao to je bolja (manje rizična) pozicija.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


SPX….što i kako dalje ?

Prije svega ovo napisano je moj subjektivni osvrt i nije nagovor na kupnju/ prodaju dionica bearova itd…

Prema onom prethodnom grafu koji sam posto izgleda da smo i dalje u bull tržištu no ipak moramo pripaziti da ne dođe do okreta. Na istome je označen razvoj potencijalnog H&S-a koji bi mogao trigerirati promjenu smjera.
Gledajući dole prikazani graf možemo zaključiti da je manja vjerojatnost da će okreta doći, čisto iz statističkog razloga da je za promjenu smjera potrebno da RSI padne ispod 36,5 bodova (nap. horizontalna linija), a na samom grafu je vidljivo da je cca. 10% (možda čak i manje) vremena RSI unazad godinu dana proveo u tom području.
U petak je došlo do okreta točno na fibu 50 (vidi fibo mrežu na slici) što u pravilu znači veću vjerojatnost da nećemo doći do prtehodnog vrha. No, za potvrdu promjene smjera (i ulazak u bearove, bar ja ću tako napraviti) potrebno je pričekati i proboj RSI-a ispod 36,5, a ne samo cijene (1357).
Naime na grafu su označena područja gdje je bio retrace cijene ispod 50%, ali isti nije generiraro promjenu smjera iz razloga što RSI nije probio prethodno dno.

ZAKLJUČNO:
U bullu smo, a oznaka preokreta bila bi proboj i cijene i RSI-a prethodnog dna.

kolega FLyer,

sp500 ide na 1300 bodova.

ukrcajte se u Bear na svakom vrhu.

Tako je govorio Brutalni Kapital.
[cool]

Slažem se 100 % sa tobom.
Zato i ne kupujem ništa sa polugom, već samo dobre dionice, za koje mislim, da je danas pravi dan za šoping. Ako padne ispod 1357 postajem dugoročni investitor, ako se danas odlučim za kupnju (za sada izgleda tako). Ajd, da završimo tom temom.

New Report

Close