Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ameri…



Vidi čudo,

dionica koja proizvodi gnojivo pala 100 kuna ili ti okvirno oko 25% od vrha nakon sell signala [lol]


pa kolega budite ozbiljni, ako kolege plavi i lynx kažu da je TA glupost onda je valjda tako…i manite se ćorava posla
ali ozbiljno, ja do sada nisam zapazio da je jedna dionica kao ptkm imala sell na satnom, dnevnom i tjednom grafu…triple x [bye]
[/quote]

Kolega Tic, istina je da ne pridodajem posebnu važnost TA, ali ponekad ona može poslužiti kao pomoćni indikator u procjeni u kojem će smjeru određena dionica.Također je činjenica da TA često pogriješi, ili dobijemo procjenu o mogućim svim smjerovima.Moje je mišljenje da ne treba TA pridodati preveliku važnost, kamoli da je to jedini indikator na temelju kojeg će netko donijeti odluku o kupnji / prodaji određene dionice.

Međutim gledajući trgovinu zadnjih dana i tjedana na BLJE, imajući na umu sve relevantne fundamentalne i ine činjenice oko iste, ne mogu a da se ne složim sa procjenama kolega flyera i kolege FerengiHR oko kretanja cijene dionice BLJE-R-A.

Molim kolege novi grafić da vidimo presijecanje bitne linije.
lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ameri…

To je to. Primarni count: Očekujem danas pad amera sa 1388 na cca. 1377. Nakon toga u ponedeljak – utorak rast prema najmanje 1393 -1415. [cool]

Fundament je važno poznavati.
Zatim važno je pratiti sentiment tržišta, te spremnost da fundament dođe do izražaja (ili ne dođe).
A onda kad je sve spremno odluka o kupnji donešena na bazi procjene fundamenta i sentimenta, tehnička analiza se koristi za "mikromenađment" ondosno kao način kvantificiranja načina ulaska izlaska ili što god već.

Stoga, kolega Plavi tu se slažemo mislim svi. Valjda??

OBRAT :

DODUŠE : i fundamentalna analiza vrlo često griješi. Kako i sam Sir. bakić pametno primjećuje (te preporuča) knjigu "random walk down the wall street", čak i fundamentalnom analizom je apsolutno nemoguće generirati prinose koji odskaču od agregatnog marketa. Stoga je ona (Fundamentalna Analiza) "potpuno beskorisna". Efficient market hypothesis vrijedi!!

Doduše bakić tvrdi da je naša burza izrazito "neefikasna" u valuaciji te da tu postoji taj prostor za zaradu.

Tako da ako ćemo se držat razmišljanja koje prevladava u akademskom svijetu,
također i ovaj stav FA+TA nema nikakvog smisla.
[lol]

No očito je da mi svi koji se bavimo tržištima kapitala, očito ne vjerujemo akademskoj zajednici [tongue]

PS : da da da, postoji i "non random walk down the wall street", koji bihevioralnu financijsku teoriju promiče, ali i dalje ne pokazuje na koji način bi se to dalo "iskoristiti". Tu dobro uskače Rober Schiller sa svojom iracionalnom eksuberancijom (Irrational Exuberance R. Schiller) da nam pojasni da je burza čisti random walk.

i tako u nedogled
[lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition



Ameri…

To je to. Primarni count: Očekujem danas pad amera sa 1388 na cca. 1377. Nakon toga u ponedeljak – utorak rast prema najmanje 1393 -1415. [cool]
[/quote]
O bože, jel ti shvaćaš da trguješ raspon koji spada u statističku pogrešku? 1388-1377-1393.

Kolega Tic, istina je da ne pridodajem posebnu važnost TA, ali ponekad ona može poslužiti kao pomoćni indikator u procjeni u kojem će smjeru određena dionica.Također je činjenica da TA često pogriješi, ili dobijemo procjenu o mogućim svim smjerovima.Moje je mišljenje da ne treba TA pridodati preveliku važnost, kamoli da je to jedini indikator na temelju kojeg će netko donijeti odluku o kupnji / prodaji određene dionice.

Međutim gledajući trgovinu zadnjih dana i tjedana na BLJE, imajući na umu sve relevantne fundamentalne i ine činjenice oko iste, ne mogu a da se ne složim sa procjenama kolega flyera i kolege FerengiHR oko kretanja cijene dionice BLJE-R-A.

Molim kolege novi grafić da vidimo presijecanje bitne linije.
lp

Zanimljivo kolega da pridajete važnost TA onda kad TA kaže da će vaša dionica rasti.
Ali ja se nikako ne bi složio sa prognozama kolega.
Po meni će Belje padati i padati u slijedećim danima.
Jel vam još TA ima kakvu važnost?
Dakle, BELJE je čisti sell



Vidi čudo,

dionica koja proizvodi gnojivo pala 100 kuna ili ti okvirno oko 25% od vrha nakon sell signala [lol]


pa kolega budite ozbiljni, ako kolege plavi i lynx kažu da je TA glupost onda je valjda tako…i manite se ćorava posla
ali ozbiljno, ja do sada nisam zapazio da je jedna dionica kao ptkm imala sell na satnom, dnevnom i tjednom grafu…triple x [bye]
[/quote]
jos ovdje nisam vidio relevantne procjene targeta ptkm ni up ni down (kratkorocno naravno)
samo ima jedan link s pitcforkom i 2 vrha na 360
[yawn]

ptkm-na 60 min se vidi gap na 295 ali i 2 vrha koja su prije zadnjeg rasta isla upravo do 295 i trebali bi biti buduca kratkorocna potpora
a i na dnevnom smo blizu proslih vrhova-najvise prosle zakljucne oko 285
fibonacijevci se isto nis ne javljaju…dokle bi moglii odbijanci?




Vidi čudo,

dionica koja proizvodi gnojivo pala 100 kuna ili ti okvirno oko 25% od vrha nakon sell signala [lol]


pa kolega budite ozbiljni, ako kolege plavi i lynx kažu da je TA glupost onda je valjda tako…i manite se ćorava posla
ali ozbiljno, ja do sada nisam zapazio da je jedna dionica kao ptkm imala sell na satnom, dnevnom i tjednom grafu…triple x [bye]
[/quote]

Kolega Tic, istina je da ne pridodajem posebnu važnost TA, ali ponekad ona može poslužiti kao pomoćni indikator u procjeni u kojem će smjeru određena dionica.Također je činjenica da TA često pogriješi, ili dobijemo procjenu o mogućim svim smjerovima.Moje je mišljenje da ne treba TA pridodati preveliku važnost, kamoli da je to jedini indikator na temelju kojeg će netko donijeti odluku o kupnji / prodaji određene dionice.

Međutim gledajući trgovinu zadnjih dana i tjedana na BLJE, imajući na umu sve relevantne fundamentalne i ine činjenice oko iste, ne mogu a da se ne složim sa procjenama kolega flyera i kolege FerengiHR oko kretanja cijene dionice BLJE-R-A.

Molim kolege novi grafić da vidimo presijecanje bitne linije.
lp
[/quote]
meni je TA bila jedini indikator kad sam prodao blje na 117 i ptkm na 360, 40% na jednoj i 50% na drugoj dionici….
btw, ne bih rekao da TA griješi, griješe ljudi koji analiziraju TA (bilo zbog neznanja bilo da zbog subjektivnosti ne vide pravu sliku) a što se tiče procjena o različitim smjerovima..to ti je kao i prognoza vremena, 80% da će biti sunčano, 20% kiša…ako tebe zapadne kišni oblak dok radiš roštilj onda češ reći kako meteorolozi nemaju pojma

i evo u prilogu ernt, crni krug- 50sma siječe 200sma, bolinger se širi blabla…okvirni target 1400-1500, još je prerano za odrediti vrh….imam ernt…

@plavi

Nije tu potreban graf ….Očigledno je da je do proboja došlo…Sad smo se malo povukli, a onda slijedi još…

@flyer ,imho šou je tek iznad 90

a pogotovo nakon 95 …
bumo vidjeli … ovo nije ni nagovor na kupnju/prodaju ni bilo što drugo ali priznajem da imam belja
naravno da može i dolje još malo ali ni to nebi bilo loše … imamo winwin [thumbsup]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close