Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Stavio sam sustav pred vlak,
i vlak ga je pogazio. [tongue]

PTKM i kako kolega James Knox kaže, fundamentalni cunami, jure up up up, probijajući sve tehničke "zapreke".

Gledajte kolega Knox, prva crvendača je izašla na 260+, te je PTKM onda korigirala vrlo žestoko pet dana do 220. Dakle 5 dna poslije je bila značajno NIŽE, a Tek nakon toga je nastavila svoj rast. U TOM SLUČAJU se očito isplatilo izać po 260, te kupit natrag niže.


Sve to stoji ali koji pokazatelj mi je rekao da ulazim na 220. Po grafu ja još čekam pad do recimo 200 a ono ode gore i ja ne stignem kupiti svojih 1000 komada.
U teoriji to sve lijepo klapa ali u praksi zna i omanuti……………

U pravu si Krespo. Vrlo se lako može omanuti.

Doduše PTKM je u ovom slučaju nakon prvog extrema se vratila popuniti GAP, a nekako iz dugotrajnog iskustva, nakon punjenja gapa ide nastavak dominantnog smjera.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


U pravu si Krespo. Vrlo se lako može omanuti.

Doduše PTKM je u ovom slučaju nakon prvog extrema se vratila popuniti GAP, a nekako iz dugotrajnog iskustva, nakon punjenja gapa ide nastavak dominantnog smjera.

Imaš izvanredne analize, još samo da kažeš za koga radiš bili bi ti svi zahvali!!!Dakle?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Na prvom šortu PTKM bi im uzeo nešto, na drugom šortu PTKM bi dožvio stop-out.
U najgorem slučaju kad sve zbrojiš bila bi neka pozitivna nula, … što je miljama daleko od "štrika". Prije bi tražio neku klupicu u sunčaom parku, i zapalio jednu cigaretu smijuć se sam sebi kako sam šortao PTKM na 290 i izgubio ono što sam zaradio na prvom šortu [lol]
Što se tiče "spoznaje" oko toga dal neki sustav radi ili ne :

a) uzmeš uzorak od par godina
b) provučeš sustav kroz njega
c) opaziš profitnu liniju
d) paziš da si sve računao dobro (tick po tick)
e) statistčki obradiš prinose

I onda znaš dal ti radi ili ne.
[tongue]


mislim na realni svijet ne na excel, demo, backtesting prodaju magle.

@ James Knox
Ajde vi meni recite jedno : jel vi smatrate backtesting prodavanjem magle? Ako da, onda zašto to smatrate. …. (excel???demo???).


@Valentine

Kao prvo, analize mi nisu izvanredne, … nisu ni tako loše. Srećom pa znam i vidim gdje ima prostora za napredak, pa bi tek trebale postati "dobre". Zašto bi čovjek morao raditi za nekoga, da bi imao solidnu analizu?

Obey Ferengi Rules of Acquisition

jedna za sve koji bulje u grafove..

za sve koji su kupili petricu…za sve koji su prodali petricu, za nenu, za ekipu iz pilane (FNVC), za ekipu iz kamenoloma, za mornare i dobro more.. za seljake… za naftaše, za dobar početak turističke sezone..

http://www.youtube.com/watch?v=TtFN6YQOhj0

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


U pravu si Krespo. Vrlo se lako može omanuti.

Doduše PTKM je u ovom slučaju nakon prvog extrema se vratila popuniti GAP, a nekako iz dugotrajnog iskustva, nakon punjenja gapa ide nastavak dominantnog smjera.


[thumbsup]Da, živa istina, bio je GAP čak sam i sam pokušao dokupiti na 216,xx ali je došla do 218.

da li je vrijeme za šortove i putove?
hvala

Lp, Wurdalak

Pijem krv po kućama!

Hrabrih 300 se bori, ali da bi imali barem neku sansu germani moraju svladati proslotjednu obranu…
Preko bare medvjedi su pickice, russell-ovci su 4-ti put odbijeni od iste linije obrane…
Evo dok ja diktiram ovo teklicu opet su se razbjezali, nakon solidnog napada, za njih je medo winnie pooh rambo…
Hrabrih 300 se trude, evo jucer su skratili bakar za glavu kada je probio nase linije, dobro nam ide i s ausie-ma medjutoa vinnie poopaci se razbjeze cim vide i naslikanog telca…

Spartaaaaaaaaaaaaaaaa…..

A ti hrabar pa šortaš protiv Feda.

Daj se odi istuširati hladnom vodom da ti se mozak izbistri.

Pa FED kao "glumi" da QE3 nije "na stolu". Iako svi znamo da je, čim bude potrebno.
A zna i equity market koji očito ne pada od siječnja.

Mene je malo iznenadilo jučer, dio portfelja kojim sam short obveznice mi u plusu (TMV ticker kupljen u prosjeku oko 75), a SP i Russell kakti idu u korekciju, i dollar glumi snagu 😀

No nebitno,
ono što mene trenutno dosta zanima je koja je procjena za EUR/USD [smiley], pa ako bi netko bio ljubazan nešto pametno i konstruktivno napisat oko njega. Hvala.

A i ako netko ima mišljenje o TMV, tj ako netko misli da ću tu dobit po njonji, nek slobodno kaže [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


A ova PTKM, ušla je 15 kuna u zonu over-boughta, dakle pravi trenutak za iskrcaj.
Bar privremeno, dok ne pohladi nekih 10-15%.

Ovo su baš dobri ekstremni uvijeti za testiranje Strelica.


a meni je tek danas bio trenutak za iskrcaj na 360, to je ljepota TA…svatko je vidi na svoj način, kao i neka slika u muzeju

New Report

Close