Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



bi li neki majstor TA mogao prokomentirati ovaj graf sa stanovišta trenda i tako to?

Nisam majstor ali mogu probat.. Jednostavno je.. Imaš rastući kanal koji bi sugerirao konstantno povećanje temperature (s oscilacijama unutar tog kanala).. Pazi samo da ne iscuri na dolje jer onda stiže zahlađenje.. brrrr.. [sealed]

šalim se.. ovo je ipak puno prekratak vremenski interval da bi ti itko išta suvislo mogao dati.. ak imaš podatke recimo od postanka svijeta do danas, onda možemo razgovarat.. [wink]
[/quote]

statistički striktno gledano čak i nije prekratko. Praktički za svaku pojavu koja ima preko 100 opažanja možeš provoditi analize, bez velike greške. Beć nakon 30-ak opažanja moguća greška ocjene je minimalna.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


bi li neki majstor TA mogao prokomentirati ovaj graf sa stanovišta trenda i tako to?

ja sam majstor, ali ne analiziram stvari koje ne mogu kupit i prodat.
priroda je pametna, ne možeš se pouzdat u nju kao u ljude.

ATPL, po meni je trenutak tu da krene prema targetu od 500.
Nakon ovako žestoke korekcije sa 700na300 kuna, to je značajno vjerojatnije, nego daljnji pad.

DSX,DRYS,EXM…svi su već izdržali svoju korekciju kakvu je upravo odradila ATPL, i sad su spremni za rast.

Čini mi se da je "kataklizma" već debelo uračunata u cijenu. Pod tim mislim na usporavanje Kineskog rasta, koje je poznato već zadnjih godinu dana. Dakle to je sve već u cijeni. Radi kojeg je i BDI dobio po piksi, jel.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

A ova PTKM, ušla je 15 kuna u zonu over-boughta, dakle pravi trenutak za iskrcaj.
Bar privremeno, dok ne pohladi nekih 10-15%.

Ovo su baš dobri ekstremni uvijeti za testiranje Strelica.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


ATPL, po meni je trenutak tu da krene prema targetu od 500.
Nakon ovako žestoke korekcije sa 700na300 kuna, to je značajno vjerojatnije, nego daljnji pad.

možeš li dati pogled i na ULPL?

zahvaljujem

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


A ova PTKM, ušla je 15 kuna u zonu over-boughta, dakle pravi trenutak za iskrcaj.
Bar privremeno, dok ne pohladi nekih 10-15%.

Ovo su baš dobri ekstremni uvijeti za testiranje Strelica.


Al prodo si već na 275kn. [wink]
Zavaravaš se, nisu dobri uvijeti za testiranje metode, dobri uvijeti su normalno trgovanje bez fundamentalnih poremećaja. Ti si usred fundamentalnog cunamija i razmišljaš jel pametnije plivat leđno ili delfin, neće ti puno pomoć ni jedno ni drugo. Ista situacija je IGH, samo u drugom smjeru.
Ako si long jedino je bitno jesi zadovoljan sa 60% zarade u mjesec dana ili želiš 160% i koliko si spreman izgubit od tih 60% da bi zaradio još ovih 100%. Ako nisi long, zaboravi da PTKM postoji i traži koja će sljedeća rasti 60%.

Prvi signal koji je izašao za short na 260 je odradio perfektno, jer je dionica korigirala 5 dana ZNAČAJNO. Pogledaj graf. Ovaj novi signal je izašao malo višlje, oko 290.

Baš naprotiv, mislim da je super testirat "tehničke metode" dok je fundamentalni cunami [lol]

A da, slažem se da je PTKM bull-čina.
Samo kažem, i u bullu se korigira ponekad, što ne? [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Prvi signal koji je izašao za short na 275 je odradio perfektno, jer je dionica korigirala 5 dana ZNAČAJNO. Pogledaj graf. Ovaj novi signal je izašao malo višlje, oko 290.

Baš naprotiv, mislim da je super testirat "tehničke metode" dok je fundamentalni cunami [lol]

A da, slažem se da je PTKM bull-čina.
Samo kažem, i u bullu se korigira ponekad, što ne? [tongue]


Reć da je nešto dobro prodano, a 5 dana kasnije je 20% skuplje… ne znam koliko ima smisla.
Da, korigira se, a jel se zarađuje na korekcijama ili u trendovima?

Čini mi se da je "kataklizma" već debelo uračunata u cijenu. Pod tim mislim na usporavanje Kineskog rasta, koje je poznato već zadnjih godinu dana. Dakle to je sve već u cijeni. Radi kojeg je i BDI dobio po piksi, jel.


http://articles.businessinsider.com/2012-03-29/markets/31252626_1_gdp-growth-china-gdp-morgan-stanley

Čini se da Kina baš i ne usporava kao se predviđalo, naprotiv.

Stavio sam sustav pred vlak,
i vlak ga je pogazio. [tongue]

PTKM i kako kolega James Knox kaže, fundamentalni cunami, jure up up up, probijajući sve tehničke "zapreke".

Gledajte kolega Knox, prva crvendača je izašla na 260+, te je PTKM onda korigirala vrlo žestoko pet dana do 220. Dakle 5 dna poslije je bila značajno NIŽE, a Tek nakon toga je nastavila svoj rast. U TOM SLUČAJU se očito isplatilo izać po 260, te kupit natrag niže. Zar ne? Dok evo u ovom drugom naletu, dakle..rast od 220-290… signal za uzimanje profita je izašao na 290, i OČITO JE DA PROMAŠIO, … euforija oko PTKM je prejaka.

E sad je pitanje. Postavimo Hipotezu. Recimo da je netko držao dionice PTKM prije nego što je počelo ovo ludilo oko privatizacije. Da li bi više zaradio samo držeći ili trejdajući po ovim signalima?

Pretpostavka : osoba posjeduje PTKM kupljenu prije na 200kn.

Slučaj 1 : osoba drži čitavo vrijeme. PTKM se sada trži po 350 kuna. Osoba je dakle zaradila 150 kuna po dionici, u trenutku najviše cijene (iako nisi ništa zaradio dok ne prodaš al ok). Teoretski ta osoba je u plusu 150 kuna po dionici.

Slučaj 2 : osoba vidi da je dionica eksplodirala na 260 kuna, te da neki majmun FerengiHR kaže prodaj privremeno dionicu, da se ohladi. Osoba tada uzme 60 kuna profita i čeka. Dionica se hladi par dana i recimo da uđe natrag oko 230. I tada drži dok ponovo taj isti majmun FerengiHr ne kaže prodaj opet do 290. I sad opet uzme još 60 kuna po dionici. Ta osoba je zaradila 120 kuna po dionici,

te je nažalost propustila ovu današnju eksploziju do 350…
.. dakle razlika je između 120kn i 150kn zarade… okvirno govoreći.

A koliko vidim… evo dok ja pišem ove gluposti tu,
PTKM 330, a ne 350, dakle još bolje [lol]

PS : za gospodina koji me na PM tražio stavljam i THNK.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

ne vidim nigdje zelena strelice za ulaz…
evo tebi druga hipotetska situacija: da si na crvenim strelicama shortao PTKM, sad bi tražio štrik i neku čvrstu elastičnu zelenu granu na jedno 2,5m visine. [thumbsup]

nijedan sustav nije bezgrešan i fulat će redovito, ali zato imaš zdrav razum i risk management koji su nadređeni sustavu, a ti ih potpuno ignoriraš.
možda ti je susatv loš, možda je dobar… na ovaj način nećeš nikad saznat.

Na prvom šortu PTKM bi im uzeo nešto, na drugom šortu PTKM bi dožvio stop-out.
U najgorem slučaju kad sve zbrojiš bila bi neka pozitivna nula, … što je miljama daleko od "štrika". Prije bi tražio neku klupicu u sunčaom parku, i zapalio jednu cigaretu smijuć se sam sebi kako sam šortao PTKM na 290 i izgubio ono što sam zaradio na prvom šortu [lol]

Što se tiče “spoznaje” oko toga dal neki sustav radi ili ne :

a) uzmeš uzorak od par godina
b) provučeš sustav kroz njega
c) opaziš profitnu liniju
d) paziš da si sve računao dobro (tick po tick)
e) statistčki obradiš prinose

I onda znaš dal ti radi ili ne.

[tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close