Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A da počneš crtiće crtati?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Index je značajno predvidljiviji od pojedinačnih dionica i to se pokazuje non-stop. Jer ima elastičnost. Manje je heteroskedastičan. Više inertan.

Crobeks je sustav lijepo odradio.


@Valentine

Koliko vidim PTKM korigira,
e .. sad jel to crtić ili stvarnost.. ne znam 🙂

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Evo HT.

Kolega Valentino me zamolio da počnem Crtićima se baviti.
Evo tu je opsisano kako je zamišljeno ovo sa strelicama [thumbsup]

Naravno da nitko ne pretpostavlja da se uletava ko manijak na prvu strelicu, (ili da se prodaje
ptm sve odmah na prvu strelicu).

Kad krene naprezanje, onda se broj dionica povećava (za taj dotičan buy).

Primjerice tko ima 100% keša, i hoće sad HT počet kupovat, može odvojit 5% kapitala za njega,
i tih 5% po funkciji nekoj pametnoj raspodijelit po ovoj čitavoj zoni u kojoj je cijena napeta.

Naprezanje je počelo na 215, cijena je dotakla 200, dakle ako je funkcija dobra, prosjek bi trebao biti ispod 205 svakako.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Ma te strelice su ekstremne vrijednosti. Da bila je dolje zelena, pa je raslo i onda je došla crvena,
i da nije palo iste sekunde ali se par dana kasnije ohladilo niže od razine gdje je crvena izašla i to dosta.

Ne volim gnojiva, općenito mi se ne priča o gnojarskoj dionici, al pošto je ona sad u fokusu, rekoh ajde stavit ću je. Nemam PTKM nit sam je imao. Nit ću je imat.

I btw,
nije mi se dalo za crobeks radit, al napravit ću duplo pametnije strelice koje neće griješit kao na primjeru ATGR ili ATPL.

Evo slika za ATGR i ATPL (to sam na bidu zadnjih dana [tongue]).
Po meni je to nešto u što je dobro sad metat dio keša, pogotovo ako tko je digao pare na Barcelonexu [thumbsup]

Manite se gnojiva, uhvatite se brodova i cedevite.
Po meni ATPL i ATGR imaju od ove točke puno potencijala za odradit, a PTKM ima samo potencijala da se hladi, ili prema dolje i bočno.

A gdje je ispod "Ohladilo" Strelica na gore?

Jel to pola proizvoda, samo za prodaju? I to onih dionica koje nisi ni kupio jer nije bilo buy strelice?

[lol]

Show me the Money!

Evo za kolegu "uvjerivača", odnosno persuadera [kiss]
Pošto Vi malo provocirate, evo pokazat ću Vam jednu mogućnost kako se strelice mogu koristiti. Na primjeru PTKM.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

@ prijatelju ferengi,

Imate li nesto takvo za belje ? Ako ste u mogucnosti stavit mislim da bi moglo biti interesantno, naravno ako Vam se da. Zahvaljujem, pozdrav

No pain no Game


Evo za kolegu "uvjerivača", odnosno persuadera [kiss]
Pošto Vi malo provocirate, evo pokazat ću Vam jednu mogućnost kako se strelice mogu koristiti. Na primjeru PTKM.

Istina, malo provociram, ako tebi to funkcionira ok.

Show me the Money!

Za kolegu Rogera,
BELJE.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Evo za kolegu "uvjerivača", odnosno persuadera [kiss]
Pošto Vi malo provocirate, evo pokazat ću Vam jednu mogućnost kako se strelice mogu koristiti. Na primjeru PTKM.

bok,
2 pitanja imam:

1. koji ti je ovo SMA? 200 ili kaj?
2. kak ti se zove taj alat strelica na teletrejderu?

ja radim sa thinkorswim platformom ali vjerojatno mogu pronaci alat…
thx


Za kolegu Rogera,
BELJE.

Na belju ništa, nula, već 14 mjeseci nikakve "streljice" . Molim pojašnjenje.

@krespo
pa belje je očito u bočnom gibanju već duže [smiley]

@tigrus

šta ti doista misliš da su ovi signali rezultat nekog alata koji je ugrađen u TT? [shocked]

napišeš svoj kod za ono što želiš da ti sustav radi. i onda izbaci signal.

btw, od teletradera možeš kupiti datu, platiš im 200 eura za minutnu unlimited datu
(pristup imaš jedan mjesec), onda si fino exportaš sve te podatke u txt datoteke.

exportaš si faz,fas,tna,tza… sve podatke unatrag X godina,
spy, iwm, gld itd…

onda fino isprogramiraš sustav kakav god poželiš, te ga testiraš na recimo 3-4 godine
podataka. i onda shvatiš da ti sustav ne radi, pa onda ideš vidjet gdje ne radi itd

i tako nakon X iteracija dođeš do rješenja. ili ne dođeš 🙂

@all
evo da se nadovežem na HT,
odradio je strelice vrlo brzo i efikasno.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Za kolegu Rogera,
BELJE.

hvala ferengi 🙂

No pain no Game

New Report

Close