Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zlato okreće, probilo prvi trend rasta, a lupilo je u liniju silaznog trenda i žestok otpor je na 1680.

Logično je da se vrati zatvoriti gap na 1567 (gap kao target retracea) jer EWT ABC struktura od ATHa jasno pokazuje dugoročni nastavak rasta.

Nisam još mijenjao pozicije, mislio sam pojačati sell oko 1700, no malo sam zakasnio.
Također ostavljam buy otvoren, ako mi ne napravi sada target, usprkos negativnom swapu.

Zanima me što mislite da li će se eventualno odbiti od oko 1650 i napraviti novi vrh prije nego krene u retrace ili je retrace već krenuo.

Evo graf za naše napaćene INGRA-še. Moguć kraj ciklusa, ostaje vidjeti!
P.S. Ovo nije nagovor na kupnji ni prodaju vrijednosnih papira.
Autor teksta ne posjeduje dionice INGR-R-A.

Bull is coming home


Zanima me što mislite da li će se eventualno odbiti od oko 1650 i napraviti novi vrh prije nego krene u retrace ili je retrace već krenuo.

Jasno mi je da sirotinja dijeli jedinice, ali mi nije jasno zašto se nitko ne uključi u pravovremeno postavljenu diskusiju.

Ajmo dalje:
1706 mi je target (gap), ali sada je pitanje, da li je ovo kraj, ili idemo još gore, do recimo 1740 ili čak i 1800.

a tu imate i šta Sandro kaže o između ostaloga i zlatu:
Vaš link



Zanima me što mislite da li će se eventualno odbiti od oko 1650 i napraviti novi vrh prije nego krene u retrace ili je retrace već krenuo.

Jasno mi je da sirotinja dijeli jedinice, ali mi nije jasno zašto se nitko ne uključi u pravovremeno postavljenu diskusiju.

Ajmo dalje:
1706 mi je target (gap), ali sada je pitanje, da li je ovo kraj, ili idemo još gore, do recimo 1740 ili čak i 1800.

[/quote]
Ja sam odradio od 1650 do 1700 al s premalom količnom.
Sve je probilo, vjerotvano ide na novi ATH.

Bojim se da je danas ( tu pred 1330 za spx ) kraj rasta za američke indekse…za neko dulje razdoblje.

Ja sam danas apsolutno sve rasprodao šta sam imao u stranim dionicama, a sutra ću tražit priliku da uletim u short. Čak i da se malo prevarim nije bed, zarada je ionako bila brutalna zadnjih mjeseci.

Nadam se da će i domaći fondovi koji ulažu vani malo skratit strane portfelje i dignut neke domaće dionice, dobro bi došla koja kuna i s našeg tržišta
[wink]

never surrender

EUR/USD – mislim, da bi moglo biti ovo kraj kratkog rasta EUR-a, te da, će dolar ponovo rasti. Vidjet ćemo, da će probiti otpor na 1.260 u tom slučaju je sljedeći target cca. 1.24.

Index sp 500 – Isto mislim, da je ječerašnji porast prema 1328 bila za sada špica. Očekujem pad najmanje na cca. 1306 i ako probije taj target vjerujem, da je najverovatniji pad na cca. 1272. Nakon toga očekujem opet siloviti rast prema 1363 i kasnije prema 1376.


Šta ćemo sa Ingrom,
koje je mišljenje zajednice Tehničara.

Evo dnevni i minutni.


pa očito da tvoj sustav i nije nešto pouzdan, kako to da nema crvenih strelica na dnevnom i nakon koliko zelenih strelica treba početi kupovati? ili kupuješ nakon svake zelene pa pomalo spuštaš prosjek… [bye]

Evo mene da se opet malo podsjetimo klasika tehničke analize…

Crtice iz nedavne prošlosti:

05.12.2011.


U europi distribucija napreduje. Dax se bori ostvarit novi vrh, al ne ide. Cac uspijeva al u maniri ending dijagonale.

Za očekivat je da će se dax najprije korigirat na 6000 i nešta bodova, te pokušat još jednom rast. Al nakon tog odbijanca postoji šansa za formiranje head and shoulders obrasca i potom novi pad ispod 6000 bodova.

16.12.2011.


Ako dobro računam, ovo šta se valjaju europski indeksi blizu prethodnog dna je i dalje pokret sitnog vala 2, tako da očekujem nešta poput ovog…od ponedjeljka bi slijedio značajniji rast…

Dobro, rast je došao u utorak, a ne u ponedjeljak, i od onda praktički nije stao.

03.01.2012.


..
Ugrubo, imaš veliku x-w-y strukturu.
Nedostaje val y koji je a-b-c, točnije nedostaje val c koji je 1-2-3-4-5.
..

Prilog slike dax-a nekad i sad. Lijep pozdrav i ugodno trgovanje.

never surrender



Zanima me što mislite da li će se eventualno odbiti od oko 1650 i napraviti novi vrh prije nego krene u retrace ili je retrace već krenuo.

Jasno mi je da sirotinja dijeli jedinice, ali mi nije jasno zašto se nitko ne uključi u pravovremeno postavljenu diskusiju.

Ajmo dalje:
1706 mi je target (gap), ali sada je pitanje, da li je ovo kraj, ili idemo još gore, do recimo 1740 ili čak i 1800.

[/quote] evo silvera ..out long za sada,,,mozda bude prilike lovit opet 32.50 -32 $

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ovo je dobro mjesto za okrenuti prema dole,
ode zatvoriti gap i testirati ovaj probijeni trend i onda … novi ATH

zlato se muči … još bi išlo gore, al se nadam da neće.

Da vas pitam. S koje stranice vi skidate TA tj. koja je najbolja stranica za njenu izradu. Da li postoji neka stranica na kojoj je moguće vidjeti sva tržišta (vecine glavnih) i raditi TA svih (vecine) dionica. Puno hvala

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

New Report

Close