Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa i rekao sam da ne vjerujem u ovo, samo iznosim svoje razmišljanje o opcijama..

A šta je sa onim ¨CROBEX Slijedeća stanica 1660¨ 30.11. na 1740?To ti je bilo zadnje duže javljanje ovdje kada se Krobeks odbijao od oko1720 i započeo drugim smjerom na preko 1800.Lijepo sam te pitao hoćeš ponovo fulat cijeli balun pa si se smijao al evo te opet tu sa svoijm pattern konsolidacijama.Hoće treća sreća??

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.

@jaruzelski

I opet ti se smijem.. Ajd ti meni fino svoju prognozu iznesi, pa možemo razgovarati..

svako malo naleti neki mangup.. [angry]

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Crobex.. Možda opet fulam s tih 1660.. Kako kolega leonidas kaže, jednostavno je.. Il’ ćemo uskoro gore ili stvarno ode.. Da stavim slijedeću stanicu?

A možda si u šumi..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Dečki,jučer sam malo načeo temu tržišta,,
Iz svega vidljivoga jasno je da sve ide dolje,
bolje je izaći sa malim minusom, nego li većim gubitkom..
Osobno mišljenje,.
nije nagovor na + ili -!!!?
Lp.

ovaj graf nije preporuka za kupnju niti prodaju niti je investicijski savjet!!!

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


ovaj graf nije preporuka za kupnju niti prodaju niti je investicijski savjet!!!

Stari moj ajde S-H-S prolazi, ali kanal – nema teorije.

Srdačan pozdrav

Gold bugsi su u zadnja dva dana ozbiljno prionuli u ostvarenje targeta simetričnog trokuta.
Hoćemo li vidjeti reprizu kraja 2008. ili ipak ulazimo u deflacijsku depresiju?



ovaj graf nije preporuka za kupnju niti prodaju niti je investicijski savjet!!!

Stari moj ajde S-H-S prolazi, ali kanal – nema teorije.

Srdačan pozdrav
[/quote]

Ako H&S prođe upravo mu je target negdje na visini kanala. Ovo je ono o čemu sam jučer pisao. Graf EUR/USD je također napravio H&S i probio ga…Nisam optimista glede eura, a ni kune…


Vidim opet tama na ovoj temi. Svi se uplašili stavljati grafove, da ne bi ispali……od ostalih forumaša od kojih se 90% ne razumije u elementarne osnove TA. Evo, da ja opet ispadnem magarčina sa svojom prognozom indexa sp 500.

Sljedi raaaast. Prvi target danas/sutra iznosi najmanje 1284 boda (sada je 1261). Dugoročni target cca. 1376. Zašto? Vidi se iz grafa.

..


EUR/USD – mislim, da se neće realizirati HS. Sve više postoje šanse za realizaciju trokuta. Znači EUR će rasti – prvi target 1,405.
..


ide rast.
nema diskusije.

postupite po naredenju.

brze!

Razumijem Brutalni – ovoga puta si u pravu. Indexi će rasti, EUR će rasti i to je to.

Malo sam pustio da se slegnu stavovi i izbace mišljenja pa da vidimo šta smo dobili…

Knecht je opet promašio dvjesto na sat. Najprije s izjavom kojom je predviđao rast sp500 s 1261 boda na ni manje ni više već 1284 boda. A sp500 roknuo na 1212 i dalje pada…

Ovo za prognozu eur/usd stvarno neću komentirat, nema smisla, al zato ću knechta savjetovat da ne proziva druge da ne poznaju elementarne osnove TA jer sve mi se čini da on spada među njih. A ono o magarčenju je on sam izjavio.

S druge strane tigrusov brutalni kapital opet liže rane. Nit je euro rastao nit su indeksi rasli. Dapače, popušitis i na euru i na indeksima sve veći i veći.

Gledajuć objektivno i dok odvagujem spomenute činjenice, moram reć da sam ovaj dvojboj promašaja između tigrusa i knechta odlučio proglasit nerješenim. Doduše tigrusu ne mogu u tome zamjerit jer je žešći trejder i u dobroj mjeri kockar i često uletava na sve il ništa svjestan rizika u koje se upušta, pa ga dijelom i razumijem. A knecht je pokazao ono šta i inače pokazuje cijelo vrijeme na ovom forumu, a to je da ne zna. Kolega knecht to je surova činjenica.

never surrender

A šta se tiče sp500, i dalje je na snazi B val. Onaj moj zadnji raspored valova i dalje drži vodu, al obzirom da se korekcija izdužila više se naravno ne radi o običnom flatu već double three valu. Znači slično se dogodilo kao i kod prethodne korekcije tijekom 11.mjeseca.

Nakon pretpostavljenog vala B ( stari count ) je uslijedio nagli rast šta znači da je dno tog većeg vala bilo vrlo dobro definirano, al sam pričekao rasplet jer nisam bio sasvim siguran da je B gotov tj sumnjao sam na dublju korekciju.

I ona se pokazala tako šta se nakon određenog vrha ( X ) stvorilo novo dno, i znači samo umjesto vala B pišemo W i imamo na dlanu cijelu double three strukturu ( novi count ).

1201 i 1209 su najbolji kandidati za konačni target vala B za sp500.

never surrender




ovaj graf nije preporuka za kupnju niti prodaju niti je investicijski savjet!!!

Stari moj ajde S-H-S prolazi, ali kanal – nema teorije.

Srdačan pozdrav
[/quote]

Ako H&S prođe upravo mu je target negdje na visini kanala. Ovo je ono o čemu sam jučer pisao. Graf EUR/USD je također napravio H&S i probio ga…Nisam optimista glede eura, a ni kune…
[/quote]

Slažem se da mu je target na vrhu kanala, ali ne vjerujem da će tako biti.

Offtopic – http://www.zerohedge.com/news/euro-jumps-sp-leaks-it-has-not-leaked-imminent-french-downgrade

Ako griješim, a bilo bi dobro da sam negdje pogriješio, ova slikica tjednog grafa DAX-a pokazuje simetrični trokut. Volumeni se smanuju i sve izgleda spremno. Na koju će stranu krenuti?
Gledajući signale iz Njemačke i ECB-a proboj bi trebao biti prema dolje. Target je malo iznad 3000, ali nadam se da griješim, iako sam vrlo malo izložen dionicama.

New Report

Close