Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dno ovog trećeg vala je tu, sad ide odbijanac.

[thumbsup] [pray]


pero pa kako uvijek završiš na krivoj strani?

Krivoj strani čega?

U ovom odbijancu 12,6 posto zarade na europskim dionicama.
Ove godine ukupno oko 35-40 posto zarade.

Samo ovce završavaju na krivoj strani, a takvih je puno tržište. A ovce su te koje ne zarađuju, zapravo, vjerojatnije je da gube.

Inače, jel sam lijepo prije neki dan napisao da bi u europi mogao iznenadit nagli 10 postotni rast koji će se zbiti u dan dva? I jel sam lijepo još prije ohoho vremena rekao da je cijela korektivna struktura zapravo double three val? Naravno onda sam bio egzibicionist i šarlatan kad sam to pisao, a sada sam, vidi čuda, opet u pravu.

Lijep vam pozdrav svima koji ste na pravoj strani, drago mi je zbog vas.

never surrender



pero pa kako uvijek završiš na krivoj strani?

Krivoj strani čega?

U ovom odbijancu 12,6 posto zarade na europskim dionicama.
Ove godine ukupno oko 35-40 posto zarade.

Samo ovce završavaju na krivoj strani, a takvih je puno tržište. A ovce su te koje ne zarađuju, zapravo, vjerojatnije je da gube.

Inače, jel sam lijepo prije neki dan napisao da bi u europi mogao iznenadit nagli 10 postotni rast koji će se zbiti u dan dva? I jel sam lijepo još prije ohoho vremena rekao da je cijela korektivna struktura zapravo double three val? Naravno onda sam bio egzibicionist i šarlatan kad sam to pisao, a sada sam, vidi čuda, opet u pravu.

Lijep vam pozdrav svima koji ste na pravoj strani, drago mi je zbog vas.
[/quote]
aha, a danas ćemo rasti ili padati, jedno od tog dvoje sigurno. držite me za riječ!

Ajd,

nisam nezadovoljan. [thumbsup]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

U ponedjeljak nastavak ovog mini rallya i proboj kanala na velikom volumenu kao pozdrav izbornim pobjednicima ili se odbijamo od kanala i od otpora, te idemo dolje?
Ne znam, ali zanimljivo je.


U ponedjeljak nastavak ovog mini rallya i proboj kanala na velikom volumenu kao pozdrav izbornim pobjednicima ili se odbijamo od kanala i od otpora, te idemo dolje?
Ne znam, ali zanimljivo je.

Dobro zapaženo, kod crobexa osim kanala, testiran je i sma20…daljnji ishod će ovisit o proboju ili odbijanju od kanal i sma20. Ukoliko se proboj dogodi u ponedjeljak kako kažete nakon izbora, pogotovo na velikom volumenu, velike su šanse da vidimo daleko veći odbijanac i daleko veći rast crobexa.

U tom slučaju su na zse glavni kandidati za najveći rast, atpl i građevinari.

never surrender

Izgleda da je crobex nakon probijanja sma20 i kanala zapeo na sma50.

Prometi su bar za sad neočekivano mali, i sve miriši na distribuciju, zato mislim da je vrijeme da se malo krate pozicije.

Usputni komentar, ja sam za ovaj krug vrlo zadovoljan obzirom da sam povratnik na domaće TK, nisam mnogo ulagao kad je bio raspašoj, al dovoljno da na atlantskoj zaradim vrlo pristojnih 15 posto, a na viaduktu će to bit gotovo 20 posto ( još dio imam prodat po 12x ). Dobro sam procjenio da su glavni kandidati za rast atpl i građevinari. I znači ipak se može i ovdje trejdat, ako se ubode pravi trenutak. Vidjet ćemo šta nam dalje nosi korekcija i kolika će uopće bit..

never surrender

U europi distribucija napreduje. Dax se bori ostvarit novi vrh, al ne ide. Cac uspijeva al u maniri ending dijagonale.

Za očekivat je da će se dax najprije korigirat na 6000 i nešta bodova, te pokušat još jednom rast. Al nakon tog odbijanca postoji šansa za formiranje head and shoulders obrasca i potom novi pad ispod 6000 bodova.

never surrender

svaki nek odluci jel vrijeme za prodaju.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



pero pa kako uvijek završiš na krivoj strani?

Krivoj strani čega?

U ovom odbijancu 12,6 posto zarade na europskim dionicama.
Ove godine ukupno oko 35-40 posto zarade.

Samo ovce završavaju na krivoj strani, a takvih je puno tržište. A ovce su te koje ne zarađuju, zapravo, vjerojatnije je da gube.

Inače, jel sam lijepo prije neki dan napisao da bi u europi mogao iznenadit nagli 10 postotni rast koji će se zbiti u dan dva? I jel sam lijepo još prije ohoho vremena rekao da je cijela korektivna struktura zapravo double three val? Naravno onda sam bio egzibicionist i šarlatan kad sam to pisao, a sada sam, vidi čuda, opet u pravu.

Lijep vam pozdrav svima koji ste na pravoj strani, drago mi je zbog vas.
[/quote]



Vjerovatno će se otvoriti sa gapom. Ali probijen je kanal i ideemo gore na 1220 i više (naravno ne danas ali uskoro). [cool]

P.S. dobre zarade i prema linku u nicku.

Spx bi trebao svakako rast do 1199, al ne vjerujem da će više od 1205. Uostalom ovakvi gap-upovi se praktički nikad ne događaju kod njih na početku većeg vala i uvijek imaju tendenciju da budu šta prije zatvoreni.

Europski indeksi su svoj odbijanac odradili i više nego pošteno ( kako je najavljeno još prošli tjedan ) i ne mogu dramatično više rast od ovog.

Crobex nije pokazao praktički ništa od odbijanca, i slabo se dalo iskrcat na njemu, ima još nade sutra, al sve je vjerojatnije da nastavlja svoj pad.
[/quote]

ovo je odlično, sve krivo prognozirao i zarada 40%!!

evo dnas ameri hvataju 1265, a nismu smjeli preko 1205 [lol] [lol]

http://www.kucilooro.com/forum/11-kutak-za-retardirane-investitore




pero pa kako uvijek završiš na krivoj strani?

Krivoj strani čega?

U ovom odbijancu 12,6 posto zarade na europskim dionicama.
Ove godine ukupno oko 35-40 posto zarade.

Samo ovce završavaju na krivoj strani, a takvih je puno tržište. A ovce su te koje ne zarađuju, zapravo, vjerojatnije je da gube.

Inače, jel sam lijepo prije neki dan napisao da bi u europi mogao iznenadit nagli 10 postotni rast koji će se zbiti u dan dva? I jel sam lijepo još prije ohoho vremena rekao da je cijela korektivna struktura zapravo double three val? Naravno onda sam bio egzibicionist i šarlatan kad sam to pisao, a sada sam, vidi čuda, opet u pravu.

Lijep vam pozdrav svima koji ste na pravoj strani, drago mi je zbog vas.
[/quote]



Vjerovatno će se otvoriti sa gapom. Ali probijen je kanal i ideemo gore na 1220 i više (naravno ne danas ali uskoro). [cool]

P.S. dobre zarade i prema linku u nicku.

Spx bi trebao svakako rast do 1199, al ne vjerujem da će više od 1205. Uostalom ovakvi gap-upovi se praktički nikad ne događaju kod njih na početku većeg vala i uvijek imaju tendenciju da budu šta prije zatvoreni.

Europski indeksi su svoj odbijanac odradili i više nego pošteno ( kako je najavljeno još prošli tjedan ) i ne mogu dramatično više rast od ovog.

Crobex nije pokazao praktički ništa od odbijanca, i slabo se dalo iskrcat na njemu, ima još nade sutra, al sve je vjerojatnije da nastavlja svoj pad.
[/quote]

ovo je odlično, sve krivo prognozirao i zarada 40%!!

evo dnas ameri hvataju 1265, a nismu smjeli preko 1205 [lol] [lol]
[/quote]

Ti izgleda imaš problem sam sa sobom. U europi sam glavninu zaradio na bnp paribasu proteklih mjeseci ( zato sam i rekao ove godine zarada gotovo 40 posto ). A kod nas sam tek odnedavno neku lovu uložio u atpl i vdkt i to kad su roknule ( i to prije ovog europskog skoka ), pisao sam i kako su neke naše dionice jeftine i kako neke valja kupit kad su preprodane i iako sam se žalio na mal odbijanac ipak sam i tu spletom okolnosti uspio pokupit još zarade ( jer nisam htio prodat s minusom ). Jedino sam propustio ovaj europski rast unazad par dana, al bar mogu reć kako sam prethodno zaradio.

U americi nikad nisam trgovao samo sam pokušao svaki dan pohvatat moguć rasplet. Jebiga, očito krivo. Kao i 99 posto svih ulagača koji su pratili šta se događalo u tom trenutku. Al i da jesam, opet bi zaradio bar nešta, jer imaju vrlo slične kretanja kao europski indeksi.

A kako si ti ulagao kad si već potegao to pitanje? Il samo voliš komentirat ono za šta inače nisi upućen i šta nasumično izvlačiš drugima iz konteksta?

Sad ću se i ja poslužit onom starom koju ovdje svi vole ponavljat: Ajde baci graf, pa onda raspravljaj

never surrender

Ne postoji baš ništa održivog u rastu ako gledamo ovo kretanje trgovanja kroz dan. Ovako se trguje isključivo radi izbacivanja shortera.

To trgovanje je karakterizirano otvaranjem s gapom, još malo rasta kroz sat dva, a onda iskrcavanje do kraja dana. I tako već evo šesti dan za redom. Jedino je treći dan kod amera u zadnjem satu trgovine završio s kupnjom a ne prodajom. To je klasično deranje shortera, a odnedavno i slika klasične distribucije. Ne postoji baš ništa šta sugerira zdrav rast. Pogotovo kad se baci pogled na gapove. Naravno to ne znači da ni sutra nećemo gledat istu sliku, al to bome znači da bi se vrlo lako moglo dogodit da se samo u jednom danu izbrišu svi ovi prethodni isforsirani plusevi unazad 3 dana.

Inače šta se tiče moje prošle prognoze za sp500 nisam ni najmanje bio daleko od istine. Prije tog ogromnog rasta od 4 posto ( nakon vijesti o međunarodnoj intervenciji banaka ) vrh je postavljen najprije ispod 1199, a idući dan taman na granici 1205. Da je to netko htio, padalo bi se i dalje, kako sam najavio, al očito se preko noći odlučilo drugačije, kažem, vjerojatno zbog velike mase shortera. Oni koji imaju uvid u to i kontroliraju čitav sistem valjda znaju šta rade. To je inače najbitniji razlog zašto se ne koristim shortanjem na stranim burzama, a i ovako su im odbijanci dovoljno profitabilni..

Evo kolega indian, nadam se da ste bar malo zadovoljni kad sam vam objasnio svoje viđenje. A sad ako vi imate drugačije mišljenje slobodno ga izložite.

never surrender

New Report

Close