Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tigrus nemoj drukat.
Stavi graf, da vidimo što misli brutalni kapital.



Index sp 500. Za sada odboj od cca. 50% fiba. Postoje dobre šanse za dobar odbijanac, koji će biti potvrđen rastom iznad 1208. Ajd

Možda da dodaš na grafu i RSI, a s vremenom i jednu zastavicu… [proud]
[/quote]
Tjedni RSI možda.. Šta kažeš miško? Tu smo imali proboj prije mjesec dana i potvrdu jučer.. Danas bi trebalo bit dobro.. Ma ja i dalje po svom, nemam baš puno za dodat.. Varijacije na temu zasad..

e da, i kažu nam analitičari da stiže kraj svijeta.. opet..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

ovaj muk … znači li to da nitko ne zna Bloombergov kod za "S&P500 Bullish Percet Index" ?

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Ja nisam baš nešto optimističan.

Pisao sam o tome ovdje – evo link

http://www.poslovni.hr/Content/ForumSearch.aspx?q=Bullish%20Percent%20Index&f5=0&c=2&si=0&w4=8

Inače imaš to i u knjizi Tehnička analiza fincijskih tržišta od John J. Murphy.

Evo link:

http://www.poslovni.hr/Content/ForumSearch.aspx?q=John%20J.%20Murphy&f5=0&c=2&si=0&w4=8


Tigrus nemoj drukat.
Stavi graf, da vidimo što misli brutalni kapital.

Brutalni Kapital je odlucio da se ide malo gore (1220).
na slici su targeti za dole.

targeti :
ulaz: TVIX – 55 $, FAZ – 46,9 $,
izlaz: TNA – 41,6 $

u pritivku je info dnevog prinosa za sada.
[smiley]

Dno ovog trećeg vala je tu, sad ide odbijanac.

never surrender

to perice, takav mi se sviđaš ! [thumbsup] [lol]

Možda će se sad retestirat dno, možda neće, tko to zna, al nastavit će se i narednih dana taj europski odbijanac.
Jedino za crobex trenutno nema lijepih stvari.

Od 14.11.


Kako sam zadnji put naglasio crobex ipak čeka određena volatilnost i turbulentniji dani, bez obzira šta analitičari laprdali o daljnjoj stagnaciji indeksa uslijed manjka domaćih vijesti.

Tehnički gledano, crobex se u ovom mini rastu približio liniji sma50 ( na oko 1860 ) i izgleda opet okrenuo na dolje. Moglo bi bit vrlo problematično ako ne izdrži potpora na 1840, al sve je i dalje otvoreno po pitanju razvoja kratkoročnog trenda. Jedno je sigurno a to je volatilnije trgovanje nego inače.

I tako bi.

Crobex je od tog dana napravio 6 uzastopnih crvenih svijeća i uslijed tog pada je zapravo ušao u novo nepovoljno razdoblje. Kako sam naglasio problem je u tome jer su srednje pomične vrijednosti bile tako posložene da su se morale prekrižit a to je automatski diktiralo pojačanu volatilnost.

Evo ispalo je da je sma10 prekrižila sma20 ( još jučer ) čime se crobex doveo opet u vrlo nepovoljnu situaciju. Ovo je popraćeno s još jednom bitnom stvari a to je proboj prethodnog dna uz povećan promet. Sve to sugerira na nastavak ovog dugog negativnog trenda. I pokazuje ono šta se odavno znalo da su odbijanci na crobexu mizerni.

Iako neki oscilatori pokazuju divergenciju sad ni najmanje ne bi trebalo srljat u kupovinu, jer zbog gore navedenih stvari ti oscilatori su još uvijek nepouzdani za trgovanje. Sad će vjerojatno linija sma10 crobexu opet poslužit kao otpor…igre bez granica…

never surrender


ovaj muk … znači li to da nitko ne zna Bloombergov kod za "S&P500 Bullish Percet Index" ?

Mozda nema tega u Bolomberga?

Ja Vam mogu pokazati zadnjih 13 godina, ali posto Vama treba history, lagana pretplata na stockcharts
posisate podatke i to je to…
Ako imate volje, tri godine je freee, ali morali bi pjeske skidati eod-e.

Sjetio sam se(nema toga sto svabo(amer) moze izmislit, a da mi ne mozemo koristit) ovdje mozete
pokupit zadnjih 10g eod-a, ali isto pjeske…..
http://stockcharts.com/freecharts/perf.html?$BPSPX

Lijepo Vas pozdravlja balkanski debil leonidas primitivac po priznanju….



ovaj muk … znači li to da nitko ne zna Bloombergov kod za "S&P500 Bullish Percet Index" ?

Mozda nema tega u Bolomberga?
[/quote]

izgleda da je tako, premda sam se nadao da nije tako!

……


Lijepo Vas pozdravlja balkanski debil leonidas primitivac po priznanju….

Hvala, i lijepi pozdrav od penzionera… ja ppod smokvom a model zarađuje … umjereno u granicama zakonitosti.

@FerengiHR – jeli sad jasno kako i zašto je ono, nekidan, čini mi se prošli četvrtak, bio ključan dan ?

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

@MMM

Pojam, odnosno sintagma "ključan dan" ne postoji nigdje u realnosti, osim možda u mašti nečijoj. Dobrom sustavu/trejderu je više manje svaki dan isti , baš potpuno isti. [tongue]

Evo i ja pod smokvom isto,
također model zarađuje, … zarada bez kapi znoja na čelu [thumbsup]

I čak ne treba ni trejdat,…. on sam plasira naloge [cool]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close